Bir Dakikalik Düsünmeye Davet Ediyorum…

24
648

Kadinlara ” çocuk gibi davranma” diyorlar. “Sürekli vidi vidi ediyorsun.”  diyorlar. Ama durup, bir nedenini sormuyorlar. Oysa çok degil, bir dakika düsünseler, anlarlar. Aksine kadinlar konusuyorlar tamam ama, anlatamiyorlar. Çocuk gibi davranilmasinin bence tek nedeni, sürekli uygulanan aile ve çevre baskisindan dolayi keyiflerince yasayamamalarindan dolayidir.  “Sen kadinsin yapamazsin, gidemezsin.” denmesinden dolayidir.

 Siddete ugrarlar, susarlar. Baskilara karsi susarlar. Sürekli ikinci planda kalirlar, susarlar. Yasamaz, yasatirlar, sesleri çikmaz. Ama en ufak bir tartismada bile, “çok konusuyorsun.” denir.

  Kadinlar olmasaydi, agaç kavugunda mi, büyüyüp, yetismeyi düsünüyordunuz? Eger mümkünse böyle bir sey, siddet uygulayanlari agaç kavuklarinda en az bir gün yasatsinlar. Oluyorsa, çikip desinler, ” denedik, oldu.” diye. Kendi eslerine, dostlarina laf gelince etmediginizi birakmazsiniz, ama baska kadinlara sarkip, demediginiz laf kalmaz.

 Yol ortasinda dövülür, aksine “vur vur.” sesleri yükselir. Ezelden beri degisen bir sey yok, ne yazik ki… Degisen tek sey, öldürülen kadin sayisi. Koruma altinda olsalar bile, bir sey farketmiyor. Her geçen gün cinayetler artiyor. Bunlari yapan caniler ise, serbest birakiliyor. Olan günahsiz kadinlarimiza oluyor.  Bunca seye ragmen “susup evde otursunlar, çocuk bakip, ev temizlesinler.” deniyor. Pek çok kadinin gözü ne yatta, ne de katta… Sadece insan yerine konmak istiyorlar. Esitlik, özgürlük istiyorlar.

SIMDI HERKES AYAGA BIR DAKIKALIK DÜSÜNMEYE DAVET EDIYORUM.

24 YORUMLAR

 1. Kadinlara;

  "Çocuk gibi davranilmasinin bence tek nedeni, sürekli uygulanan aile ve çevre baskisindan dolayi keyiflerince yasayamamalarindan dolayidir. “Sen kadinsin yapamazsin, gidemezsin.” denmesinden dolayidir."

  Bu sadece nedenlerinden biri…

  Esitlik ilkesinin kadin üzerinde uygulanmadigi birçok ülkeden biri de Türkiye. Tespitlerime göre bu davranislarin özü "ataerkil, baskici" bir toplumun üyesi olmaktan geçiyor. Din olgusunun kadin üzerindeki siddet içeren yaptirimlari da gözardi edilemeyecek kadar çok. Yani ayet diyorki; "hafifçe dokun" (Ki bu bile saçma) adam kafa göz patlatiyor!!!

  Kaldiki siddetin her türü (kadin-erkek = INSAN ) kabul ve tahammül edilesi bir durum degildir…

 2. tabi ki, her türlü siddete karsiyiz. ve bunu yapanlarin da bir sorguya alinip, sonra serbest birakiliyor. adalet bu kadar mi duyarsiz oldu detirtiyor, dogrusu. SIDDETE HAYIR.

 3. su dünya hayatimiz her yönüyle ve her haliyle bir tür tiyatro oyununa benzer bence derim iste bu oyunlarimizin senaryolarini kimler neye dayanarak yazmislarsa hepimiz onlari oynuyoruz zaten derim.

  iste burada bi takim kusurlar bulanlar vardir ki demekki onlarda isin dogrusunu biliyorlardir ki her birisi yasadigi hayatindan hep sikayet ederler de bu hayata nasil bir düzen kurulursa düzelir onun senaryosunu yazanlari ve onu oynayanlarida hiç görmedim.

  mesela karakolda dayak askerde dayak hapishanelerde dayak anadan babadan dayak agbeylerden ablalardan diger büyüklerimizden dayak ustalarimizdan dayak okullarda dayak yolda biriyle tartissanin karsiligi hemen dayak yani hiç kimse ne hakkini biliyor nede hakkina razi oluyor bu dünya böyle bir yer iste ben hiç dayak yemedim diyen bir insan görmedim çünkü bütün dikkatlerime ragmen bende ne dayaklar yadim derim.

  hala hayatin cilvesini ve de onun çilelerini hep birlikte dünyada yasiyoruz ama bunlarin çarelerini hiç birimiz üretmiyoruz mesela sunlar söyle olmalidir veya olmamalidirlar diyen yok bunlara bir senaryo yazanlarda yok.

  bütün oyunlar ve kurgular iyiler ve kötüler üzerinde oynaniyorda o kötülükleri dünyadan nasil yok ederiz bunun çaresi nedir ekonemi kurallarida nasil olmalidir bu yanlislarimiz neden oluyorlar diye hiç düsünen ne bir toplum nede bir yazar ve düsünür insani hiç duymadim vede giç görmedim iste insanlik olarak en büyük suçumuz ve eksigimiz böyle düsünen iyi seyler üreten onlari senorya yaparak bu insanligin önüne iste bu budur insani hayat diyebilen insanligi ona görede yetistiren bir sistemde göremedim iste bu insanligin en temel görevi de bunlara çareler üretmeleridir onun için armut pis agzima düs yoktur derim.

  yani iki elinin emegi onlari yapan insanlara ve toplumlara aitir ilkesi vardir yani ne ekersek onlari biçmektir buda tabiatin hiç degismeyen otoritesidir ve kanunudur derim bence çözümü buradan arayalim ve onu kuralim ki ondan sonra hayirlar istemeye yüzümüz ve haklarimiz olsun derim. selamlar r.ç.

 4. dayak yemek belki kaderdir, ama dayak atmak tamamen insanlik disidir. her türlü canli için geçerlidir, bu. ama kadinlara olan siddet hem bu kadar göz önünde, hem de bu kadar kulak arkasi ediliyor. bu da ayri konu tabi…

 5. öncelilklesu anneler sübyan çocuklarini dövmesinler.

  ve su üvey annelerde üvey çocuklarin dövmesinler onlara iyi bir anne iyi bir mürebbiye olsunlar bu konuda yüksek sabirlarini ve ileri demokrasilerini ortaya sergilesinler.

  ve kocalarina sen kaç paralik adamsin eller neler kazaniyor sen evine bakmaktan acizsin demesinler.

  askerlikre erlerine subabaylari ve onbasilari çavuslari dövmesinler onlara silt çektirmesinler mars mars cezalarida vermesinler belki o zaman birileri psikoleji uzmanlari ve diger bilim adanlari vede bilen halk adamlari imamlar papazlar hahamlar ve benzerleri bu dayak islerine bir çareler düsünürler derim.

  ve harplerde yenilenlerde zulüm sürgün dayak keyfi öldürmeler dünyadanda kalkar ve irz ve namuslarada el uzatmalarida belki kalkar iste bu dayak ve öldürmeler sorunlari bir bütündür ve insanligin en temel olan bir meselesidir.

  öyle basit islerden degildirler derim ve bu kaderlerinide gene bu insanlar kendi elleriyle yazarlar tanrisal degildir derim selamlar r.ç.

 6. bunlar da var tabi ama, bu kadinlara gösterilen siddeti, hafifletmiyor. insanlar konusa, konusa demisler. hangi kadin sokak ortasinda kocasi, babasi yada kardesi veya bir tarafindan bile dayak yemeyi hak eder? nerede görülmüs seydir? Atatürk kadin erkek esitligini ne için yasalastirmistir, o zaman? elbette ki bütün canlilara yapilan siddeti kiniyorum. çocuga, hatta bir agaca karsi olan siddeti bile… öyle bir hale geldik ki, resmen tas devrini yasatiyoruz. bu zulümleri yapiyorlar, sonra pisman degilim, diyorlar. hangi fikir bunu algilar? kadinlarinda hatalari oluyor elbette, ama bu kalkip, o kadini öldürmesi gerekmez. Allah'in verdigi cani Allah alir. bunu ögrensinler, önce…
  saygilar…

 7. kadin erkek demiyorlar hep öldürüyorlar dogrusunu nereden ve kimden ögreneçeklerse bu insanlar onu ögrensinler aslinda sirf kadin diyede ayirmak olmaz insan dersek daha dogru olur çünkü koçalarini döven kadinlar yokmu onlarida görüyorz daha niceleri var bu dünyada düzelir birgün bekleyelim derim

  ve her seyin bir haddi vardir hududu da vardir onun için Atatükte karisini bosamak zorunda kaldi hemde hastaydi demekki kadin kadinligini erkekte erkekligini ve kendi sinirlarini makamlarini iyi bilmelidirler öyle lüküs hayat türküsünde geçtigi gibi hanim motorla dolasir hanim serbes kim karisir diye düsünürsek çok zaman taraftarlar bir birlerini sokak ortasinda vururlar ve sonrada cezalarinida çekerler buda bu hayatimizin kanunudur onun için kocalarini dövenler öldürenler zehirleyen kadinlarda vardir tabiiki öyleleride vardir ve gerçekte öncelikle insan haklarimiz vardir önce onlari anlayalim derim ve aile serefi ve akraba serefi vilayet hemserilik serefi ve milli sereflerimizde vardir her insan bunlarida koruma altina almalidir insani dövmek öldürmek çok kötüdür ama bunlar bazen ameliyat gibi ihtiyaç dahi olurlar bu meselede kadini ve erkegi yoktur.

  onun için bunlari tek basimiza biz çözemeyiz bunlari anlatmaya çalistim ve bu meseleleri buralardada hiç çözemeyiz derim öyle tas devri tunç devride olsa insanlar ayni insandirlar ve onlari yetistirmek ahlakida farkli da olabilir ama bunlar çok ayri hesaplardir derim selamlar r.ç.

 8. ben bu yazimda sadece kadinlara karsi yapilan siddetle ilgili dertlerimizi anlatmaya çalistim, eger hepsine deginseydim, daha uzun bir yazi ve sikici bir yazi olurdu. bu kadar uzun yazip, kimseyi sikmak istemedim. ama daha ilerleyen günler de bu konularla ilgili fikirlerimi sizlerle paylasirim. ama bu yazi kadinlara ayrilmistir. bunu göze alip yazarsak daha iyi olur. elbette haklisiniz. fakat konumuz kadinlar ve onlara uygulanan siddet…

 9. ben sizi hiç suçlamadim
  siz kadin ve dayak ve siddet deyince bunlarda yuvarlak bir laf oldugu için burada bende ona göre bir seyler ortaya koymaya çalistim hepsi budur
  demekki ben bu konuyu yanlis anlamisim ve bu konuyada iki yönlü bakmisim

  Eger size nasip olursa sizinde dediginiz gibi sizde hayirsiz olanlari hiç hesaba katmadan yanliz hayirli olan kadinlar ve erkekler nasil olmalidir onlari misali olarak anlatirsaniz buna da önce ben çok sevinirim ve onuda bu vesileyle ögrenmis oluruz derim selamlar r.ç.

 10. ben suçladiniz demedim. elbette ne yazacaginiza ben karisamam. yanlis anlasildiysam özür diliyorum. hayirsizlik degil, bu egitimle ilgili, sadece okulda degil, aile içinde, çevreden gelen egitim. bunlar kimi yerlerinde dogru olmadigi için. ne yazik ki bu aci olaylar yasaniyor. hayirli erkek ya da kadin degil. hayirli insan vardir. kadin ya da erkek olarak ayirmak yanlis olur. bir fidan nasil topraga dikilirse öyle büyür. egri dikerseniz, o agaçtan hayir beklemeyin. ama özenle dikerseniz, topragina özen gösterirseniz, öyle büyür. insanlarda böyledir. ben kimseye sen bunu bilmiyorsun sana ögreteyim diye bir hadsizlik edemem. daha önce de dedigim gibi ben fikirlerimi sundum, katilmak ya da katilmamak sizlere kalmis.
  saygilar…

 11. karaca oglandan günümüze gelen bir türkümüzde geçer

  hey hey can alici gelmis canim almaya benim ipek yüklü kervanlarimmi var diye devam eder bu türkümüz bize bu dünyayida anlatiyor bence derim.

  içinde yasamak mecburiyetinde birakildigimiz su dünya düzenlerimiz olan su komonizim despotlugu nemrutluk imparatorlugu ile ondan dogan libaralizim egoizmi bencillik sirreti ve siddeti olan tagutluk ve karunluk olan zihniyeti bunlarinda aynen iki yüzde keskin olan biçak misali olan ve var olan bu sistemlerin içinde yasamaktayiz ve bu yasamakta oldugumuz bu zulüm sistemlerinden kurtulmak için bir ilmi çare bile aramayan onlardan daha iyisini bulmak için hiç bir çaba dahi göstermeyen su koskoca insanlik alemi her zaman ve her asirda ve devirde dövülmeye iskenceye zulüm ve siddet gömeye belkide ebediyete kadar mahkundurlar derim.

  çünkü Allahin emri iki einizin yaptigi sizlerindir diyor iste bu ölçü bu tabiat aleminin vede islam dininin temel kanunudur ve bunu hiç kimse degistiremez demektir.

  iste bu iki türlü sistemin içinde yasamaya mahkum edilmis olan bu insanlik alemine tek tek sorabilsek onlari hepside dövenlerde dövülenlerde ödürenlerde ölenlerde eskiyalarda kiralik katillerde gangasterlerde ve hepimiz kendilerimizi çok iyi insanlariz zannederiz hiç birimiz de ben kötüyün demeyiz çünkü bizler bütün olarak bu iki sistemin yetistirdigi insanlariz onun için bizler bu sistemin kabul ettigi kadar bir insan olabiliriz bundan fazlasini beklemek Akrebin bal yapmasini beklemek kadar tabiata uymayan ters bir inanç ve bekleyis olur derim çünkü hepimiz bu iki sistemin içinde dogduk onu gördük onu yasiyoruz vede onun içinde ölmekteyiz derim.

  çünkü iyi bir insan olmanin ve yetismenin bir kalibi bir kanunu ve sekli ve onun dini yapisi neye göre yapildiginida hiç birimiz bilmedigimiz için iyi insanlar olarakta yetismedik vede ona görede yeni nesillerimizide hiç yetistiremedik çünkü elimizde iyinin ölçülerini veren ve su kurani iyice bilen ve onu yasayan ve onu yasatan hiç bir ümmet ve toplum olmadigi için bizler bu batakligin insanlariyiz derim.

  onun için su insan oglu neyi ve nasil yasarsa onlarda daima öyle karekterli ve huylu adaletli ve onun hukukçulari ve onun savunanlari olurlar gerçegini yasamaktayiz.

  onun içindir ki yüce Allah kuranda Ey iman sahipleri iman ediniz diyerek bütün insanligi imana çagiriyor ve hepimizide uyariyor ve ayni zamanda kendi kurallarini insanligin önlerine koyuyor ve "biz kitabi sana her seyin açiklayicisi müslümanlara bir hidayet bir rahmet ve bir müjde olarak indirdik" diyor (16: 39 ) ayetinde

  çünkü insanligin taptigi Allah ya kapitalizimdir yada komonizimdir iste bizler hangisinin içinde yasiyorsak iste bizler oyuz demektir ve bunun ilmi ölçüleride budur onun için her millet her toplumda bir birinin aynidirler bu insanlar kendilerine neyi örnek ve önder ve rehber yaparlarsa onlarin hepside daima bir birlerine benzerler ve bu suç yasadiklari ve yasattiklari o isistemdedir derim iste libaralizim ve komonizim sistemin yetistirdigi böyle bir insan tipi olan bir insanliktir bizler bunlarin hangisine iyi hangisine kötüdür diyebiliriz ki ve ilmi olan ölçülerimiz nedir ki onlarida ortaya koymak gerekiyor derim .

  mesela adam zenginse o çalismis aklini isletmis ve karun gibi kazanmis diyoruz ve fakir olanlarada oda çok aptalmis hiç bir seyin sahibi olamamis diyoruz ve daima zenginleri met ediyoruz ve bir çoklarida ben zenginleri severim diyorlar ve onlarin karsilarinda ne secdeler yapiyorlarda ve bir türlü insanca yasamanin ilmini onun kültürünü onun seklini ve onun imanini hiç üretmiyoruz esitlik haklarimizi dahi savunmuyoruz bunun için kilimizi dahi kipirdatmiyoruz derim ve hayirli nesiller yetismek için önce bu zulümcü sistemleri terk etmeyide hiç düsünmüyoruz ve onun için hayirli nesillerizide yetististiremiyoruz derim.

  not: sohbet dedigin uzunca olmaliki ona sohbet denilsin öyle iki kelimelik sözler sohbet olmazlar ve dostlar sohbet ederler derim bu konumuzda biraz uzun oldu ama bilenler için buda iyi bir tür sohbet olduguna inaniyorum derim. . selamlar r.ç.

 12. tesekkürler. benim uzun uzun yazmamanin sebebi kimseyi sikmamak. uzun uzun sohbetler olur elbet ama, yüz yüze olunca güzel olur. ben zaten anlatmak istediklerimi yazimda anlatmaya çalistim. bunun için de uzun uzun yorumlar yazmaya gerek görmedim. artik söz sizlerin.

  iyi nesil yetistirmek de kötü olarak yetistirmek de elbette aileden baslar, ama çevresinde ve okulda da devam eder. ben ögrettim gerisini okul ögretsin demekle de çocuk yetistirilmez.

 13. içinde yasadigimiz sistem ne ise bizler oyuz onuda tek basimiza düzeltemeyiz çünkü peygamberler bile bunu düzeltemediler.

  çünkü bu çok büyük bir istir çünkü her sistem kendini yasatan nesillerini o sistemler kendileri için yetistirirler libaralist sistemde kendini yasatan nesileri kendisi için yetistiriyor.

  ve gerisi Allaha ve Allaha geregi gibi inanan insanlara kaldigi görülür benimde görüsüm budur derim .selamlar r.ç.

 14. ama bundan sonra degistirilebilinir. o zamanlar olmamis diye oturalim o zaman gelen vursun, giden öldürsün. olmadi ilkel çaglardaki gibi saçlarimizdan da sürünelim. ama kader diye oturalim. bunu mu anlamamiz gerekiyor? ve bunu yapanlarda artik disarida. daha temin haber geçildi bir genç kiz daha öldürülmüs, sonra yabanci bir turist ayni sekilde… ama kaderlerin de varmis. bu mudur yani? kadinlarin degeri bu kadar mi? kusura bakmayin ama, bu tür zihniyetler yüzünden o katiller disarida…

 15. bende kendimce birseyler anlattim anlamak isteyenlere.
  öyle lafla peynir gemisi yürümüyor gerçek adaletli birseyler yapinda görelim derim.
  mesela kocalarini dosttuyla birlesip kocasinin malina konmak için özel sefalarini sürmek için kocalarini öldürenleri ve kocalarini nice tuzaklara düsürenleri onlarin psikolejilerini bozanlari onlara ve kocaçarina destek olmayanlari hiç konu bile yapmiyorlar adaletin bunu dünya diyorum bende r.ç.

 16. onlar da var elbet, o zaman bir makale yazin ve siz de bunlari anlatin. böyle kadinlar var diye masum olanlari da mi ayni yere koymak olmaz. herkesi bir tutarsak dünya iyice yasanmaz olur. sirf onlar kötü diye, bütün kadinlar ayni olacak diye bir sey yok. sizin esinize, ya da yakinlarinizdan biri siddet görse, böyle düsünmezsiniz. ama baska kadinlar gördü mü, kader denir. ben bunu anlatmaya çalisiyorum.

 17. mesela bir küfe elmayi o küfenin içinde ki bir çürük elma onlari çürütürde o bir çürük elmayi oradan atmadikça o tek elmayi o bir küfe saglam elma o tek çürügü düzeltemezler.

  buda doganin hiç degismeyen kanunudur.

  öyle bos yere iddialasmayada hiç gerek yoktur bence derim ve zaten devletlerin kendi kanunlari var onlarda yanlis yapanlara kadin erkek demeden geregini zaten yapiyorlar daha ne diyelim.

  ve bosanmalar evliligi asmis diyorlar buda bencilligin eseridir ve bos iddialarin eseridir ve yaratilis makamlarini bilmeyenlerin eserleridir.

  mesela sabah makamiyla hicaz makaminda yazilmis bir türkü okunamaz misalidir derim selamlar r.ç.

 18. Siddetin de sevginin de kaynagi ayni yerden dogar! Bu bilinçle; siddetin çiktigi kaynak aslinda sevginin de kaynagidir. Siddetin ön planda oldugu durumlarda insanin içinde ölüm sevgisi, hastalikli tutku kavramlari ve cinsel iliski sapkinligi gibi temel egilimler bulunmakta. psikolojik olarak bakildiginda siddetin temel kavrami olarak bu unsurlar çikiyor.

  Bir de sosyolojik durum varki; yoksulluk, ekonomik bagimliliktan kaynaklanan eziklik psikolojisi… Bu durumu erkek kadina baski unsuru olarak uyguladiginda, kadin da bu baskidan kurtulmak adina sapkin davranis modelleri sergileyebiliyor. Aslinda kadin-erkek olarak ayirmak benim düsünce yapima ters düssede dünyada var olan gerçek erkek egemen bir toplum içinde olusumuz! bu yüzden istisnalar kaideyi bozmuyor kisaca…

  Ayrica kadin olsun erkek olsun mutlaka karsi cinse yönelik korkulari vardir, olacaktir…

  Lakin "siddet" pek ayri bir konudur! Siddet mevzu bahis oldugunda kadin – erkekten bagimsiz, insanin psikolojisini ve insanin psikolojisini etkileyecek etkenleri ( toplumsal kurallar, din, gelenek örf adet v.s) otopsi masasina yatirmak lazim derim :))

 19. Hey hey heyyy antikayna:)) ben ne demek istedigini anliyorum zaten, yorumlarimi da bu yönde destekleyerek yapiyorum:)

  sikinti ne anlamadim????

  Yilmaz abiye de aboneyim her daim okurum kaçirmam:)

 20. pardon. 🙂 ama her gün bir çok cinayet olayi olunca ve hiç kimseden ses çikmadikca, ister istemez, sinirler bozulabiliyor. Atatürk torunlari neden hala sessiz? ben de bunu anlayamiyorum.

 21. bu insanlar inansalarda inanmasalarda bü dünyada insan oglu yasamaya basladigindan bu yana din vardir ve onlara din sistemi yön vermistir fakat ne olmussa olmustur bu insanligin üstüne bir krallik sistemi onlarin üstüne bir kara bulut misali çökmüstür ve despotça insanligi o esir almistir bu sistemde bu isi iki yöndende kullanmaktadir bunun birisi tagutça olan bir devlet seklidir oda komonizimdir digeride patron sekili olan ve gene despot olan tagutça olan bu libaralizimdir onun için hem libarak hemde mümin olunamaz diye bu konudada birileri fetfa dahi vermistir yani her ikiside dinsizlik ve adaletsizliktir iste bu insanlik bu prangalarindan kurtulmadikça bu despotizim boyundurugunu kirmadikça bu insanlik alemi bütün olarak bu sistemlerin içinde ve bu sistemleri yönetenlere ezilmeye ve onlarin köleleri olmaya mahkumdurlar ve köle pazarlarinda ve amelelik pazarlarinda alinip satilmayada mahkumdurlar burada bunlari anlatmaya çalistim.

  bunun da olumlu çaresinide bu kuranda anlatilir ama bu libarel sisteme hizmet edenler bu kurani çöpe atmislardir ve onu ölü kitabi yapmislardir onun içindir ki içinde yasadigimiz bu sistemin içinde erkeklerde kadinlarda ve çocuklarda ve zenginlerde ve fakirlerde hepside bu sistemin çarklari içinde ezilirler üzülürler ve sürünürler bunlarida artik görelim demek istemistim çünkü islamda kendine layik görmedigini baskasina sende onu layik göremezsin hükmüde vardir ve buna kanunlarlada karar verirler demek istemistim.

  ve ayni zamanda insanliga hayat verecek olan ve yaratilis gereginin neler oldugunu iyi anlamak için biraz Aklimizi isletelim demek istemistim kim bilir kaç bin senedir bu krallik sistemini ve yobazlik hepimiz yasiyoruz artik onu taniyalim ve onu bizler çöpe atalim ve onun yerine insanliga yakisani bizler birlikte bulalim ve onu yasayalim demek istemistim ve haydi bu konuda hepimiz is basina dedim.

  fakat bizim antik ayna bunlari her halde anlayamadi ki bu isi baska mecralara çekti hani bir ata sözü vardir kirk senelik yani olmuyor kagni derlerya iste su komonizim ve kapitalizimde hiç bir zaman kagni olamiyorlar ve olamazlarda çünkü akrep ve yilan bal üretmezler yani insani insan degerinde yetistirmezler bu onlari varligina terstir derim.

  su hürriyet yazarimiz yilmaz özdil kadinlarin oylarini alabilmek için kalemini haktan yana degil diger tarafa göre bir serbet vermisse oda karganin agzindaki peyniri ustalikla kapan sü kurnaz tilki hilesinide oynamis olabilir çünkü siyasetçilerde öyle yaparlar türkiye seninle gurur duyuyor dedirtirler vur de vuralim öl de ölelimde dedirtirler mücahit sensinde dedirtirler seklide olabilir çünkü isin içinde oy kapma yarisi vardir iste kapitalisligin bir yüzüde budur derim.

  mesela bizim nasrettin hoca bir gün almis sazi eline tutmus sazin la perdesini mizrabini hep ayni perdeye vuruyormus digerleri bu ne istir hocam her saz çalanlar ellerini perdeler üzerinde gezdirirlerken sende hep tek perdeye vuruyorsun demisler hocamizda onlara onlarin hepside benim tuttugum bu perdeyi ariyorlar ama onu hala bulamadilar demis onlara.

  iste kusur insanlarda degil kurgulanmis olan bu liberal ve komonist sistemlerdedir yani benimde tuttugu bu perdedir ve onlardan bu insanliga hayir degil daima zulüm gelir ve gelmektedir önce onlari taniyalim gerisi kendiliginden sökülecektir derim.

  ve iste bu sistemin kötülügü su anda bile görülmüstür kardesi kardese düsman eden onlari bir birine kirdiran dariltan sistem bunlardir çünkü hayirlar özel mal yigmakta bilgi yigmakta degildir onlar hep düsman kazandirir hayirlar hakça kazanip ve onlari gene hakça paylasmaktir iste artik bunlari arayalim ve bunlari bulalim da insanca yasamanin tadini keffini yasayarak görelim derim ve haydi is basina dost lar bu ugurda is basina derim bu arastirmaya yilmaz özdil beyde dahil olsun birazda o çalissin onunun tuzu olsun bu islerin içinde çünkü var olan sistemler insanligimizi çalip onu yok etmektedir yeter artik diyenlerden olalim derim.selamlar r.ç.

  not Atatürk bu millete ve insanliga bunlari anlatmak için çok çalisti ona rahmet dilerim.r.ç.

 22. ben gayet iyi anliyorum. sunu söyleyeyim, Yilmaz ÖZDIL böyle hassas konular hakkinda güçlü kaleme sahip olan degerli bir yazarimizdir. oy almak gibi bir derdi yoktur. isteyen okur, istemeyen okumaz. okunmak için kimseyi zorladigini sanmiyorum. tanimadiginiz insanlar hakkinda düzgün konusmaya davet ediyorum.

  benim demeye çalistigim, ilkel çaglarda olmus bu vahsi olaylar. ama geç kalinmis da olsa bana göre hala bir umut var. hala kadinlarimiz bu vahsetten kurtarilabilinir. basindan beri yaziyorum, bunu yapanlarin afsiz cezalandirilmasi gerekir. lütfen geçmisi biraz birakip, daha çok haber takip edin ve simdiye bakin bugüne bakin, biraz daha… elbette geçmisimize saygimiz var, ama sürekli geçmise bakarsak, gelecegi göremeyiz. gelecek için bugüne bakin, biraz daha…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here