Bir Dengesizlik Isidir “ASK” – Ask Nedir? – Askin Tanimi

8
370

Ask körlük, sagirlik gibi yan etkileri olan geçici aptallasma durumudur, bir süre gerçegi görememe gerekirse nefes alamama gibi kontrediksiyonlara sahiptir. Doz asimi oldugunda ölümle bile sonuçlanabilecek olan bu durum, sevilmeme gibi karsiliksiz duygularla etkilesim içerisine girdiginde suur kaybi ve hatta kalp yetmezligi gibi sonuçlara yol açabilir. Yani hasta olmakla olmamak arasinda gidip gelme durumu da diyebiliriz, çok mutlu ederken aci veren bir karisimdir.
Ask sadece sevgiliye duyulmaz gerekirse bir bardaga, bir gömlege bile âsik olunabilir ama bilinmelidir ki bencil insanoglunun bu aski kisa sürecektir.
Diger bir açidan bakildiginda herkese göre degisen bir hiçlik durumudur. Sevilen kisinin gölgesinde kaybolma, kendini onunla bütünlestirme çabasi içerisinde kavranilan belki de hazsal bir dönüsüm.
Ask ne olursa olsun nasil tanimlanirsa tanimlansin en gaddar insanin bile gün gelip içine çöreklenecek ve bogazina bir yumru gibi takilacaktir. Insanin omuzlarina binip ona bu hayat gailesi içerisinde daha fazla yük yükleyecektir.
Birken iki olmasi çabasi da diyebiliriz aska ve ikiyken daha fazlalasma. Fazlalastikça çogaldikça da artacagi yerde azalma gibi ters orantisal bir matematik isleminin metafiziksellesmisidir.
Nasil ki bazilarimiz için asksiz yasamak dayanilmaz bir duyguysa, bazilarimiz içinse siddetle kaçinilmasi gereken bir duygudur. Ve ne gariptir ki yine bu 2 zit insan tamamlar birbirini.
Ask kaçmaktir, kovalamaktir, yakalamaktir.Ask herkesin hiçbir seyi, hiç kimsenin her seyidir.Degiskenliktir, sabitliktir, sahiplenmektir.Bir dengesizlik isidir ask….

8 YORUMLAR

  1. bazi asklar wardir qidip arkadasin sewqilisine asik olursun arkadasin herqün sana onu ne kadar sewdiqini anlatir sen dinlersin bide inanirsin qüwenirsin arkadasina qün qelir araniz bozulur arkadasinla qider askini itiraf eder we kiyamet koparrrr:)

    hea burda ben sewqilisine asik olunan kisiyim çünkü ben asla öyle bir k…..lik yapmam arkadasim bana qüwensin anlatsin ben asik olum s…..m böle aski k bakmayin bu konuda çok sinirliyim o yüzden böle sözler yazdim

  2. qüwendim dostum dedim yazik çok yazik inanmam artik dostluklara anlatmam kimseye askimi paylasmam kendimi 'qüwen' bilmiorum bu söz artik benim için pismanlik ifadesi

  3. Ask her geldiginde sonsuz mutluluk veren ama bitmeye mahkum, biterken içini acitan onla da onsuz da olunmayan duygularin en yücesi… bencede:-)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here