Bir Fisiltidan Ibaretse Unutmak…

6
343

 

Fisiltilar vardir, heyecanlandirir insani. Sevdigin insanin kulagina ürkekçe yaklastirirsin dudaklarini ve fisildarsin usulca  seviyorum seni diye.
Fisiltilar, ürkütür insani  ya da ürktügün içindir fisildamak… Oysa bagirip çagirmakti en iyisi, bu saçma cesaretlere muhtacim  simdi…
Hani ben bagirirdim okul bahçesinde, Seviyorum ve Sen  kelimeleriyle bir  çocuk bestesiydi yaptigim.
Sen duyuyordun sesimi, bakiyordun ve azar isitiyordun takim oyuncularindan, sonra topu almaya gidiyordun. Diger tenefüste  bir not sikistiriyordu arkadasin elime:                             SENI SEVIYORUM BIRTANEM yazan. O not yastigimin altinda  duruyor hâlâ baktikça bir gülümseme yayiliyor yüzüme.
Fisiltilar vardir, üzer insani. Kötü bir durumdur ve duymamalidir kimse, sessiz konusmalar geçer aramizda…
Arkadasin yanima gelmisti ve usulca söylemisti: Ayrilmaniz gerekiyormus… Ben susmustum, küçük yüregim ilk kez tatmisti aski. Üzgünlük nedir anlamisti dokuz yasindaki kiz çocugu. Bir de simdi ki üzüntülerime bakiyorum da. “O zaman da üzüldüm mü sahiden?” diyorum ister istemez.
Fisiltilar vardir, hatirlatir insani, en olmadik yerde olmadik insani..
Biz ayrilmistik, birbirimizi görmeye tahammülümüz yoktu, küçük yürekler küsmüstü çünkü. Az da olsa bir geçmisleri vardi..Bir de simdi dönüp bakiyorum da, geçmisim büyüyor, büyüyor dakika dakika, gün gün.
Bazen her fisilti, sakli geçmisi söylüyor bana, bana seni söylüyor kimi  masum fisiltilar.
Bana seni hatirlatan her fisiltinin basini oksuyorum, bir buse konduruyorum yanagina. Onlar da masum, bizim kadar masum, bizim kadar  üzgün belki.
Bana beni anlatan her fisiltiya lanet ediyorum simdi.Yakin geçmisimde bir ihanet uyuyor, kinim büyüyor zamanla.Zamanla suçum artiyor iste..Sorumluluklarimin ciddiyeti artiyor.Hatirlasana birlikte ders çalisirdik seninle, tek sorumlulugumuzdu. Simdi koca bi kalp var tasimam gereken, bir masumiyet ve merak dolu bir gelecek…
Gelecegi bekliyorum gelsin diye  beni ona götüren ayaklardan habersiz..Zamana lanet ediyorum, geçsin artik diye ama yarinlar dün oldu, gün sessiz..
Sen dün oldun, uzak bir geçmis. Bir fisilti hatirlatti seni bana, sen de hatirladin mi? hatirla iste unutmak zordu hani, unutmak yoktu. Unutmak alismak demekti, sensizlige alismak, yokluguna alismak, sensiz kalan kalbin sessizligine alismakti unutmak.
Kolayca alistin mi bari?

 

6 YORUMLAR

 1. damracim,

  "fisilti", bu güzel bir top aslinda nereye atsan sana geri dönüsüm yapar. hem okuyucuya gider gelir hem sana… dedimya iyi bir top bu…

  lakin bir lezzetsizlik olustu bende okurken… ayni kelimeleri tekrarlamamak mi gerek acaba diye düsündüm… tabi ahkam kesemem ben uzman degilim de.. hani beraber irdelesek acaba tuzu mu eksik, hii tuz katsak filan diye yazayim dedim…

  yani sanki tuzu katsak ahada budur olcak gibi de… ben bulamadim… birlikte mi bulsak senle ne dersin?

  yoksa giris harikulade:)))

  "Fisiltilar vardir, heyecanlandirir insani." yani geldi kulagima egildi nefesini hissettim vee…. burasi süper ama okudukça:((

 2. =)) aslinda o cümle aklima gelnce tamm iyi bir baslangiç olur bu cmleden dedim ve böyle bir konu yoktu aklimda yazdikça fisiltilar geldi, biseyler hatirlatti=))

  pek bi fikrim yok ama sanirim konu sapmis::)) senn var mi fikrin?=)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here