Bir Gün – Biliyordum…

1
300

Ben de biliyordum bir gün iylesecegimi, yaralarimin geçecegini, bir zamanlar agladigim anlari gün gelecek yüzümde tebessümle hatirlayacagimi, inandigim tek bir dag bile kalmasada günesin birgün benim için dogacagini, bir zamanlar önde olan basimi dik tutarak yüreyecegimi, yaptigim seyler için kendime kizsamda kendimle barisacagimi, ilk kez asik olmanin verdigi cahil cesaretimin yerini daha akillica korkularimin alacagini !!!

Sonra dönüp bakiyorum beni bekleyen gelecek bu mu? Bekleyenden ziyade istedigim gelecek bu mu diye?

Simdilerde yasadigim onca seyin hiç mi önemi olmayacak o zaman?  Ya aynalar ?Simdilerde gözlerimin içine bakmaya korktugum aynalara ozamanlar baktigimda hiç mi hatirlamayacagim bir çift siyah gözü? Ya gökyüzü, yildizlar ? Onlar hiç mi hatirlatmayacak bana bir gökyüzünde yildiz olamadigimi? Bir bankta oturdugum zaman aklima ilk defa sahip olup kaçtigim yerdeki yesille mavi gelmeyecek mi hiç? Ya yürüyen merdivenlere ne demeli? Onlar bana hiç mi hatirlatmayacak sapsalligimi, iki bedenin bir akil etmedigini?

Hayir, istedigim gelecek bu degil. Çektigim acilara, döktügüm gözyaslarina ragmen gelecekte istedigim gelecek bu degil benim.

Sol yanimin eksik kalacagi bir gelecek, gelmesin… Gelecekse bir gün bir tek o gelsin..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here