Bir Kadin Gidiyor…

4
250

“Her seyi hiç olmamis gibi kabulleniyorsun… “

Kapi bilmem kaçinci kez çaliyor, ve sen bilmem kaçinci kez açiyorsun… Sürekli gidiyor kadin. Kapinin tekrar açilmayacagini bilene kadar her gün gidiyor… Esikte eteklerini döküyor, yüzünü döküyor, sana dair ne varsa döküyor… Her gidisinde yikiyor kendini, tüm pisligini esige birakarak gidiyor. Tekrar dönüyor sonra, etekleri yere degiyor. Esigi süpürüyor ve sen onu bir kez daha içeri aliyorsun. Yoklugunda o esikten geçen tüm ötekilerde toplaniyor etegine. Baska kadinlarin meninleri üzerinde seninle oluyor kadin ve sen kovuyorsun bu defa kadini. Pisligini için almiyor, oysa senin olan ne varsa toplayip sana getiriyor. Kirli çarsaflarina dolaniyor o kadin, kurumus kan lekelerini tahlil ediyor, kaç günlük olduklarini biliyor. Ellerini kokluyor, odaya sinen tüm yabanci kokulari kokluyor. O kadin seninle ve diger kadinlarinla sevisiyor. Sonra yine gidiyor. Kullanilmis çarsaflarin, bardaklarin, asinmis esiklerin üzerinden, iz birakmadan gidiyor. Geceye ait olani, gecede birakip gidiyor.
Esikte kendine dair biraktiklarini da toplayarak gidiyor. Adini aliyor yanina, ve tam künyesini… Sana dair ne varsa üstüne sinen, hepsini o esikte eteklerinden döküp gidiyor kadin… Senin tanimadigin o kadin… Senin gündüze yakistiramadigin o kadin, seni gecede birakip gidiyor. 
 
Bagislanacak olan giden kadin degil, seni bir baskasina yegleyen de degil. Ama sen böylesi bir hikaye istiyorsan eger, hadi bagisla kendini.
 
Simdi o gündüzün asil kadinlari süpürsün yasamini. Gündüzleri dünya meseleleri üstüne liberal , varolusçu sohbetler yapar, aksamlari onlari gezmeye götürürsün. Alisveris yaparsiniz, yeni çarsaflar alir, tezgahtar üstüne sosyolojik çözümlemeler yaparsiniz. Sonra uyusmus zihinlerinizle, uyusmus bedenlerinizle,  vicdanlarinizi süpürürsünüz temiz çarsaflar üstüne, temizlersiniz. Arinirsiniz … Sonra bin bir güzel betimlemeyle dilini temizlersin, her biri derin manidar sövgülerin üzerine konusursunuz uzun uzun, gülüsürsünüz. Feminizmi savunursunuz sonra beraber, sonra hep beraber birbirinizi ufalar, birbirinizi elersiniz çarsaflara. Siddettiniz üzerine mersiyeler düzersiniz ya da?

Bir gün bir kadin geçer esikten. Adi yok, künyesi yok. Bir gün bir kadin geçer o esikten adini bilirsin. Bir gün bir kadin gider o esikten, sadece kadin. Sen yitersin.

 

4 YORUMLAR

  1. 🙁 Bilseydim önce islatir, sonra süpürürdüm. Toz kalkmaz, o gören göze de kaçmazdi… ya da tam tersi gözden kaçardi. Öle iste… :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here