Bir Kere Sevdim, Kalbim Köreldi – 3

7
264


XI- Bir mekâna bir kere yildirim düsmez, bilesin ki ben paratoner degilim, her yildirimi pesimden sürükleyeyim. Kalbimin duvarlarinda, açilmamis avuçlarimda, saniyenin atisinda, esaretin bedelinde, yüzümün sari solgun halinde, tas kesmis bir annenin suretinde buldum seni. Buldum diyerek kaybettim, kaybettim dedim, aramadim. Köreldim, ben bir kere sevdim kalbim köreldi.

XII- Aptal çocuk oyunlarinda buldum seni, bos arazide avazi çiktiginca, bagira bagira türkü okuyanda buldum. Bir hirkanin sicakliginda, bir güvercin solugunda, martilarin ugultusunda, bir ananin süt kokan gögsünde… Buldum dedim, bugulu cama yazar gibi. Kaybettim diyorum, aklimi kazar gibi. Hayatimda yenilmis en büyük azar gibi.

XIII– Buldum, bulmustum en azindan. Integralde, ekok- ebobda, polinomlarda ve her ders sonu sevismelerinde… Kâgitta, kalemde, yasamda, yasamamamda, yasayamamamda… Varsin, halâ varsin karabasan rüyalarimda… Geri dönemem, ileri gidemem, kipirdayamam, bagirmak isterim, bagiramam. Böylece kaldim, kaldirdin… Ve ben bir kere kaldim, yeni kalmalara kalamadim. Kalbim kalakaldi.

XIV- Sadece merak ettin yasiyor mu diye. Hayir, doganin yenilgisini tasiyor. Ölüme dogru yaslaniyor, bir vebali ünvanini barindiriyor tözünde, gözyaslariyla silinik o kisik gözünde… Ve her sey seninle özeldi…
Köreldi…

Bir kere sevdi, kalbi köreldi…
 
Önceki iki Seriye ulasmak için:
 

7 YORUMLAR

 1. güzel ama diger yazilarinizida göstermek lazim yazinin altinda biyerlerde. Yoksa seri yazi oldugunu profilinize bakmasam görmeyecektim :zaten yaziyi okumaya baslarkende önceki maddeler nerde acaba die düsündüm vala.

 2. Gecikme için kusura bakmayin. Bu aralar bir takim degisiklikler yapiyoruz Renkli Dergide. Sizler de yavas yavas farkina variyorsunuzdur sanirim.

  Evet, kesinlikle seri yazilarin eski bölümlerine baglantilar verilmeli. Yukarida gördügünüz üzere gerekli düzeltme yapildi. Kaldi ki, daha önceki seri yazilarda da zaman zaman biz de uygulamistik bu yöntemi.
  Öneriniz dikkate alinarak gerekli düzeltmeler yapilmistir.
  Tesekkürler…

 3. Rica ederim üstad ne demek. 🙂
  Bu ara bir düsüs var siste ziyaretçilerinde ben ona takildim 🙁 Biz daha iyisini yapmaya çalisiyoruz ama…

 4. Farkindayim, eskiden çok sik yorumlar gelir senlenirdi… Eski müdavimler yok… Ben ilk "turkmag" olarak buldum burayi… Nerden mi buldum… Hizli resimden resim yükleyecektim bir arkadasima göstermek için, sonra bi baktim reklam tam benlik… Tikladim "turkmag" ve simdi "renkli dergi" ailesinde olmaktan mutluyum…

  Yazilarimi çalin, hatta daha fazla çalin…
  Bu beniö daha çok yayilmami sagliyo:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here