Bir Kere Sevdim, Kalbim Köreldi – 4

2
189

XV – Geçirilmis kaçinci mevsim, kaçinci dogum, kaçinci sevgililer, kaçinci gün? Yalnizligin sinir kapisindayiz, gümrükten içeriye sizdirilmayan tek ask. Rüsvet kabul etmez, ihanet asla… Kaçinci gülüs sessizce, kaçinci yok olus sensizce?

XVI – Hangi yol uçsuz bucaksiz alir- koyar, sonu neresidir, basi neresi? Bastan gelen sona mi, sondan gelen basa… Ya da senden gelen sana… Hangi vuslat bu, hangi bîçarelik, ya da hangi dilekçesi arzuhâlimin.

XVII – Yüregimin katran siyahligi, gözlerimin yosun yesilligi, ruhumun deniz maviligi… Hayatin seceresi, dudaklarimin tutanagi, dumur olmus bir beynin kivrimlari. Bellegimden en mutsuz anlarda çagirip aldigim, kizginligimin en zehir hâlinde bagirip kaldigim…

XVIII – Ellerimin tüy yumusakliginda sevdigim, gözlerimle sevisircesine baktigim. Giderken arkandan bakakaldigim. Tanigin oldum her durusmasinda gönlümün, avukatin oldum savundum hatalarini. Tanigim olsaydinda, kördügüm açsaydi bize halatlarini.

XIX – Sükûnetin dirhem dirhem islerken beynime, ben yinede seni bulup çikardim. Tözümün siarindan geçirdim, gönlümün sairinden içirdim, gözümün didarindan kaçirdim. Bakisimdan yanma diye… Bilemedim ki olmayan alev nasil yanacak? Anlamadim ki tutusmayan nerden bilecek?

XX – Bir basina süvariyim düstüm yollara, yaralandim. Yanlis surlarin kollarinda, basina buyruk bir süvari. Hayatin bekâret kemerinde bitmenin sirrina erdim. Düstüm, kalktim, toparlandim, gittim, geldim. Evet! Sevdim! Köreldim!

 

2 YORUMLAR

 1. Tutusmayan yanmasini bilemez ise böylesine içten yazi nasil yazabilir dedim kendime..

  Ask elinden avare olmayan avare olanin halinden anlamaz okuduklarimda avarelik varsa nasil durur gönlüne engel olur bilemedim.

  Yüzünü görmek istemeyecek,sesini duymak istemeyecek kadar nefret ettigi birini hala askla bakilinabilir mi?

  Bakmadan bakisiyla yakmak nasildir? Sözüne hasretken söylenmis kelimeleri unutmayan akilin sürekli hatirlatip kendine azap etmesini bilemedim.

  Toprak atmadan üstüne bedeninin diri diri topragin altinda hissetmek de nedir?

  uzun mesafeler arasinda her an yani basina gelecek dokunacakmis gibi olmak,aklinda ki siyahlari hatirina geldiginde renklenmesi nedir? cevapsiz sorularim var…

 2. giderken arkasina bakmak mi öyle bir firsati bile yasatmayacak kadar zalim miydin gidisinin sessizligine her varlik göz yasi akitti

  ask ihaneti asla kabul etmez ortada bir ihanet yoksa süphe insani eritir eridigini bildigi halde sevgiliye zulm etmekte neyin nesidir

  yol uçsuz bucaksizsa geriye gidecek yol birakmamak bi çare ortada kaldirmak yigitlige sigar mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here