Bir Sizofrenin Hayati – Keske Bir Sizofren Olsam…

1
18

Yasadigimiz dünyada pek yaygin olan bir hastalik türü olmasa da yinede taninan bir hastalik sinifidir sizofreni… Sizofreni hastaligina yakalanan her hangi bir yakinimiz ya da arkadasimizi duydugumuzda çogunlukla üzülürüz ve bu sosyal yasamda dogru olan bir davranis seklidir.  Ama ben nedense imrenilecek bir sey gibi bakiyorum bu olaya,  içten içe kiskaniyorum hastaliga yakalanan kisiyi. Akliniza delimidir nedir gibi seyler sakin gelmesin.

Deli degilim en azindan simdilik deli raporum yok. Size bu hastaligini övecek filan da degilim hatta Allah kimsenin basina böyle bir hastalik vermesin. Benim anlatmak istedigim madalyonun diger yüzüne sadece ufak bir bakis atmaniz. Bundan zarar gelmez, hatta size söz bile verebilirim. Tamam, tamam söz baktiginizi kimseye söylemeyecegim.

Simdi yavas yavas sizofreni  gözlüklerimizi takip dünyaya küçük bir bakis atalim ve gözlerimizi yavasça kapatarak düsünelim. Örnegin ne istiyoruz? TV’de gördügümüz güzel bir mankenle tanismayi, mecliste küçük çocuklar gibi kavga etmeyen milletvekillerini, hayatimizda hiç olmamis gerçek bir arkadas bulmayi?  Ya da en yüksek dagin zirvesine tirmanmayi? Ne düsünürseniz düsünün bu sizin hayal gücünüze kalmis. Akliniza gelip, yapmak istediginiz ve yapamadiginiz ya da mutlu savassiz bir dünya vs. ama ne olursa olsun sadece düsünün. Ve simdi gözlerinizi yavasça açin. Bir bakmissiniz TV’de gördügünüz güzel mankenle bir bankta veya güzel bir restoranda aksam yemegi yiyorsunuz. Ne düsünürseniz düsünün o gün gerçek  hayatta olmasa bile kendi dünyanizda gerçek oluyor. Sizce de güzel bir sey degil mi? En azindan o duyguyu hissedebiliyorsunuz.  Hele düsünmenin bile suç olarak sayildigi bu ülkede hayallerim(N)izin gerçeklesmeyecegine inanip hayal bile kuramaz durumdayken sizce de hos bir sey degil mi sizofren olmak?

Simdi ister beni elestirin, isterseniz kizin… Sizin takdirinize kalmis bir sey.  Ben bu sizofren hayati seviyorum ve size bu hayati anlatabildiysem ne mutlu bana…

(gençdemokrat)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here