Bir Tohum Gibi Yasarsin

5
387
Bir tohum gibi yasarsin!

Insanlarin tohum olarak yasamaya devam etmelerinin bir kaç nedeni vardir ve insanlarin yüzde doksan dokuzu tohum gibi yasar. Bunun bir nedeni olmalidir. Bir tohum gibi yasamak rahattir.

Hayat tehlikeli görünür. Bir tohum olarak kalinca, insan kendini daha güvende hisseder. Etrafinda bir güvenlik çemberi vardir. Tohum saldiriya açik degildir. Bir kez filizlendi mi, saldiriya açik hale gelir. Birileri ona saldirabilir, öldürebilir; hayvanlar, çocuklar, insanlar vardir. Tohum bir kez filizlenip bitki haline geldi mi, saldiriya açik hale gelir, güvenligi azalir, tehlikeler baslar.

Hayat büyük bir maceradir. Tohumun içinde sakliyken güvendesin, koruma altindasin. Hiç kimse seni öldürmeye çalismaz. Canli degilsen, seni nasil öldürebilirler ki? Imkânsiz, sadece canliysan öldürebilirler. Ne kadar canli olursan, o denli saldiriya açik hale gelirsin.

Mükemmel biçimde canli olan insan tehlikeler dünyasinda yasar. Bu yüzden insanlar, tohumlar gibi yasar; korunmus, güvende.

Unutma ki, hayat, hayatin en derindeki dogasi emniyetsizliktir…

5 YORUMLAR

  1. Evet yasamak risk almaktir.Hayata karsi bi karamsarligim yok, burda anlatmak istedigim insanlarin karamsarligi idi; bence insanlarin azimsanamayacak kadari bu sekildedir kanitlayabilirim kendimce.Ve bence hayat kisa ve zarimizdan cikmaliyiz.

  2. hayat riskle devam eder zaten… risk almayan çok yürek var bu dünyada, kendi kabuklari içinde ben böle iyiyim diyerek yasamin hiç bir aninda riski almayan ve sonunda yasamin nedemek oldugunu anlamadan ölen yürekler..

    kafanizi çevirmeniz yeterli onlari görmek için… hayatin ne kadar kisa oldugunu görmezler ve ertelerler isteklerini, arzularini, sevinçlerini, hayallerini, mutluluklarini…

    ama bazilari bir gün anlar hatali yasadiklarini ama artik çok geçtir iste bunu anladiklarinda..

    neyseee demek istedigim risk alin ve yasayin çok eglencelii ve güzel yasamak çok güzel ve riskler yasami daha da güzel kiliyor…:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here