Bir Varmis, Bir Yokmus!

5
296

Geçmise bakildiginda üstteki basligin dogruluk derecesini daha iyi anlayabiliriz. Türban vardi konusulan, konusuldu, ortalik karistirildi, tabiri caizse “dost- düsman” belli oldu, karsi çikanlar – destekleyenler. Bir yokmus oldu… Artik basörtüsü zulmünden bahsedilmiyor…
Imam hatipliler üniversiteye girecekler mi –giremeyecekler mi? Bu konuda da ayri bir magduriyet senaryosu islendi. Filmi çekildi, seyircisi bol, katilimi genis propagandalar yapildi. Sahnede yeniden din üzerinden “dost-düsman” ayrimciligi… Ayirim yapildi, gerekli düzenlemeler isik hiziyla gündeme dahil oldu egitim sistemi “iyilestirildi” filan falan… Karisiklik çözüldü, konu kapandi. Bir yokmus oldu.
Ama baskabanin cani halen sikkin:) E tabi birde gündemi degistirmenin zarureti gelip kapiya dayaninca!!! Toplumu ayristirmanin baska bir boyutu olan “yasam biçimlerine saldiri” su sira gündemde. Kendi kontrolü disinda, izni disinda olusan iliski biçimlerine acayip sinirleniyor. Hele kadinin her anlamda özgürlesmesi ödünü patlatiyor olmali ki!!! Konu geldi oturdu kadinin göbek kismi ve bacak arasina…
Ney mis ? Bir var mis:  Ney mis “kürtaj ve sezaryen”mis…
Hani demeye getiriyor ki;  “dogmamis çocuklarin öldürülmesine göz yumuyorken….”  Uludere için göz açamazsiniz…
Üç çocuk istemini de sezaryen ameliyatlarini kontrol altinda tutarak hayata geçirmeyi planliyor mu ne?
Eee dogurun gariiii:)
delisey,

5 YORUMLAR

 1. Hayir, baskaban tip egitimi almis olsa anlamaya çalisacagim! Lakin kendisi sermayenin egemenligini sonuna kadar kullanan bir siyasetci. Baskabandan bahsediyorum…

  Kürtaj – sezaryen siyasetin konusu degil, siyasete de konu olmamalidir. Her alana girmekle bu baskaban haddini asmaktadir. Normal insan aklina sigan bir izahi yoktur bu söylemin. Son derece luzümsüzdur.

  Hele Uludere gibi hükümetin basarisizliginin göstergesi olan bir facianin bu tip konusu ile bagdastirilmasi tam bir fiyasko! Böyle kurtulus yollarina tenezzül etmesi de kalitesi ve standardina uygundur kanaatimce:)))

  Sezaryeni nereye baglamaya çabaliyor? Yandasi olmayan hastaneler bu durumdan kazanç sagliyorlar mis: bir rivayete göre) bak hele sen:)))

  Baska bir rivayet ise sezaryen ile dogumun sadece iki çocukla sinirlanmasi. Ee adam tutturdu arabin yalellisi gibi üç üç üç üç diye:))))

 2. benim anlayabildigim islam dini öyle namazla menkibeyle ilahilerle kandil geceleriyle ve dana niceleriyle hiç degildir bu din benim anlamaya çalistigim bu kuran dini ve bu kuran bu insanlik alemi için bir temel anayasadir ve her medeni kanun ona danismadan yapilamaz seklidir ve görülen ölçü öncelikle budur.

  ve bu kuranda ankebut suresinin 43. ayetinde isi iyi bilenlere danisiniz ve isini iyi bilenlere yaptiriniz ve öyle insanlarida yetistiriniz diyor bu kuran bütün insanliga o halde kisi imparator dahi olsa ve bir peygamber dahi olsa her isi onun bilenine danisilir ve onlara yaptirilir diyor.

  ve demokrasi budur zaten islam dini insanliga mutlak demokrasi olmalarini emreder onun için demokrasi rejimi insanlik için bir amaçtir ihtiyaçtir ve demokrasi bir araç degildir o duraga gelince inilmez duraga gelince inenler diktatördürler yani makama gelince orada demokrasi biter ve mutlakiyet devri baslarsa.

  iste bunlari halk mutlak devirmelidir ve hesabada çekmelidirler ve bunada zuhruf suresinin 44. ayetine görede bunu yapmaya meçburdurlar çünkü hesap günü bu insanlar bu konuda hesaba çekilirler ve müstehaklarinida o zamanda görürler iste bunlari bilmeyen ve ögrenmeyen halk köledirler ve köleninde hayvanlar misali makineler misali dini imani olmaz demektir iste buna razi olanlarda insan gibi insan olamazlar ve onlar için maide suresinin 60. ayeti böyle diyor derim.

  devlet halktir, hükümet halkina bagli bir memurdur, halk bilime baglidir, ve onlarda bilenlerin dedigini yaparlar, ve o bilenlerde dine baglidir bunlar zincir halkalari gibi bir birini tamamlarlar onun için halk krallarin despotlarin dedigine bagli degildir onun için bilime bagli olmayan ve kralina bagli olanlara ve krallarada yüce Allah onlar için munafiklar iki yüzlüler yalancilar inkarcilar diyor daha ne desin derim r.ç.

 3. tecavüze ugrayanlar çocugu dogursun gerekirse devlet bakar diyen bir zihniyet, çocugun babasinida serbest birakiriz çocuk anali babali büyüsün de der artik…

  ama konunun bir yerinde, bir söyleme katiliyorum..gerçek parmak izi bile olusmus, kalp atislari duyulan bir canida keyfi öldürmek.. evet iste olayin bu kismi tercihi bir cinayet..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here