Birazda Sundan Bundan Söz Açalim Buda Lazim Bence Bu Insanliga

4
47
insan oglu bazen susar kalir ve onada iki arada bir derede kalmak halide derler bunu nasil izah ederiz acaba dersek
 anlasilan sudur ki insanlarin iki sinir ucu vardir oraya dokunanlarin vay haline vay haline demek lazimdir derim ve onlari söyle izah etmeye çalisayim.
 
1- sen dini yanlis biliyorsun veya senin dinin yanlistir diyenlerin vay halinedir.
 
2- sen bu mülküyetini yanlis yerlerden kazanmissin bunlar sana haramdir derseniz gene yandi gülüm keten helva sorunlari çikar.
 
yani ya ondan yana ondan tarafa konusacaksiniz yada bu gibi konularda susacaksiniz gerçegi dogar derim.
 
3- fakat bir hadisi serifte zulme ve yanlislara karsi susanlar onlarla mücadele etmeyenler seytandirlar diyorsa o zaman ne yapalim söylermisiniz.
 
4- kuranda yüce Allah mülk benimdir dinde benimdir diyorsa ve bu milkümü aranizda esit gelene kadar dinime göre arazizda paylasiniz diyorsa ve esittir diyorsa .
5- bu gibi sartlar içinde bizler insan olarak ne yapalim bunu nasil yapalim sizler bunu söylermisiniz bilenleriniz  zahmet olmazsa anlatsinlar sunlari ögrenelim bizde derim  selamlar r.ç.

4 YORUMLAR

 1. Rahmi Bey amca:)

  Bir inanca sahip olup, o inancin geregini yapmayan her varlik iki yüzlüdür. Bu durumda komsun açken tok yatarsan müslüman degilsin hadisi referanstir. Iddianin aksine Türkiye %99'u müslüman bir ülke degildir. Birak komsusunu, içinde yasayan vatandasi aç iken, tok hatta tika basa doymus yatan bir yönetimle idare edilip, bu idarenin % 54 destekçisi ile tamami müslüman oldugunu iddia eden saksakçi gurubu da iki yüzlüdür.

 2. sayin ve sevgili deli sey
  en iyisi senin yaptigindir derim.

  fakat bu islerin birde maddi tarafida vardir mesela dinde zorlama kesinlikle yoktur diyen zaten yüce Allahtir.
  her insanin insanlik haklari kutsaldir denir onun için her insanin haklarini bizler nasil bir yöntemle ve bilgiyle arayacagiz ve onlari ayarlayacagiz sorunlari vardir mesela bir takim adamlar kitabina uydurup bu dünya malini götürmüsler iste bunda dinli ve dinsiz aranmiyor eger onlara göz yumuluyorsa o zaman hiç kimse bu dünya islerinin yanlis yapaldigini ve haklarim vardir ve haklarim yeniyor demeye de onlari haklari olmuyor çünkü sahip çikmadigin haklarin senin olmaktan çikiyor ve köle olmaya ve köle kalmaya razi oldugumuz ortaya çikiyor ama genede her 1 mayis gönleri atip tutanlar pek çok oluyorlar gelde çik bu isin içinden derim.

  mesela türkiyede % 99 müslüman olmasada ve ben müslümanim diyenlerde pek çok olsalarda en çok kul haklarini yiyenler gene onlarin arasindan çiktigida çok görülür.

  mesela onlarin bir görüsüne göre zenginlerde olacak fakirlerde olacak zenginler fakirlere sadakalar zekatlar vererek her iki tarafta böylede imtihan edilirler diye islamda böyle bir kaidede yoktur ama böyle diyenlerin pek çoguda müslümanim diyenlerdir
  aslinda insanlar günahta sevapta ve cezada mükafatta esitlerse dünyayi paylasmaktada bu mülktede aynen esit gelinceye kadar bu davalarinin peslerinden kosarlar iste bu 1 mayis bunun bir örnegidir derim.

  bilinen sudur ki müslümanlik o kisiler ile Allah arasindaki çok özel bir meseledir müslümanligini onlar bize degil onu Allaha kendileri anlatsinlar derim.

  bizler bu dünya haklarimizi neye göre ve nasil bilecegiz ve onlari o zenginlerin gazpindan nasil kurtaracagiz acaba derim bütün mesele zaten budur toprak esit olmalidir ve o satilamaz bir mal olmalidir tabiiki içindekilerde öyledirler insanin emekleri satilir topragi degil o nesillerine miras kalir ve ebediyende bu böyledir.

  ve haklarini arayanlarada islamda ve ve vicdanda bunun çözümünü verendirde fakat buna pek yanasanida hiç göremedim derim çünkü bir gün bende çok zenginlerden olacagim sevdasi o insanlarin ve toplumlarin 0 insanlik mayasini ve onlarin kimyasini bozuyor derim çünkü o zenginlerde firsat esitligi diyerek bunuda kendilerine göre yorumlarlar ve zenginlerden olmuslardir ve öyle yapmislardir derim … selamlar r.ç.

 3. onlarin adini bilenler koysunlar derim.

  bu dünyada birileri vardir ki onlarin çocuklarina prensler lala prenseslerde dadilari olurlar ve birde onlarin ayak tozlarini bu prens ler ve prensesler yalarlar,

  ve diger insanlarin bütünüde bu çocuklarin daimi köleleri ve hizmetçileri olurlar onlarin her ihtiyacini onlar yaparak karsilarlar iste bunlar bu efendilerine ne kadar iyi ve taktire sayan hizmet ederlerse onlari dereceleri bu efendilerinin yaninda o derece yüksekte tutulurlar.

  çünkü bunlar bu çocuklara böyle hizmet etmekle kesin sekilde yükümlüdürler ve bu insanlik alemide bunlara razi olduklarina göre onlarin hepside bu yasadiklari dinlerinden gayet memnunlar demektir. iste bu gerçegin karsisinda daha ne yapilabilir derim.

  eger bu sorunu görenler ve bilenler veya buna ilmi bir çözüm üretenler varsa onlari simdiden tesekkürle karsilarim derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here