Birtaneme Cevaben…

0
183

En inancimi kaybettigim anda tereddütlerle dolu hayatima girdin. Öyle bir sürecin ardindan girdin ki hem de neye ugradigimi sasirdim. Bir de vurduktan sonra tekrardan hayata tutunma çabasi içindeyken, bir bir en bastan tirmanirken merdivenleri, unuttugum çok seyi hatirlattin bana. Tam da hayatin is, kariyer ve paradan ibaret oldugunu sanmaya basladigim zamanlarda bana sevginin de, askin da hayatin bir parçasi oldugunu hatirlattin. Her sey tamam da olsa asksiz olmaz dedin. Her ne kadar sirtimi dönmeye çalissam da aska, sana kayitsiz kalamadim.

Sen ask oldun benim için , ask senden ibaret oldu. Ne mesafeler korkutuyordu gözümü, ne zorluklar yildirmaya yetiyordu beni ve hiç bir sey engel olamiyordu sana, senin içimde büyüyüp gitmene…

Hani yine de olmaz bu is; yok, yapamam, olmuyor , sevgi yetmiyor diye düsündügün, mantiginin duygularinin önüne geçtigi anlari yasarsin da bu düsünceler dillenir sinirlerinin en laçka oldugu bir zamanda da söyleyiverirsin pat diye ya, iste bu zamanlar beni çok hüzünlendirir .

Her ne kadar engeller korkutmasa da yasadigim tecrübelerden etkilenip korktugum anlar oldu. Yani hiç sana karsi degildi tavirlarim, hedef sen degildin hiç bir zaman hep geçmisimdi beni korkutan, terk edilislerimdi beni sinirlendiren… Ta ki sen duygularini kagida dökene kadar, ta ki sana yeniden askla bakmam dileginde bulunana kadar… Kelimeler her zaman yetmez biliyorum ama bu sefer yetti. En azindan durdurdu zamani, kestirip atmak yerine senin gözlerindeki aska bakip tutunabilecek bir seyler aramaya tesvik etti. Kisacasi her seye ragmen son bir sans dedirtti .

Simdi yeniden sarkilar söylüyorum , mesafelere , engellere degil sadece , geçmisime de meydan okuyorum . Sessiz sakin kavusacagimiz günü bekliyor her nefesimi senin için aliyorum . Söz verdigim gibi seni sevmekten hiç vazgeçmeyecegim müstakbel esim, son nefesim, her seyim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here