Biz De Yenildik…

7
304

Her üç tanesinden biri anlamini kaybetmis kelimelerle, öznesiz cümleler kuruyorum, biri digerinden devrik. Hayat nedir, neden variz gibi sorularla aklim karmakarisikken üstelik. Birimizi digerimizden üstün kilan ne, hangi özellik? Yikik dökük, virane bir sevinç çigligi duyuyorum uzaklardan, derin bir söyleyememislik!

Açik kalan her kapidan korkar olmusum, koca bir çaresizlik. Ne ilk ne de son bu, yine bir belirsizlik. Ayni yoldan yari aç kaç defa geçtim, bunu bile bilmezken ne ariyorum gene omzumda bin bir türlü art niyetsizlik. Ardinda gün bir dogup bir batarken ulu bir dagin, ucuz bir terk edilmislik!

 

“Ben nasilim?” deyislerimizin sebebi kaybolmus birer kimlik. Sorguladigimiz tek sey buyken, ta içimde hissettigim bir sey var, bitkinlik! Uzak ya da yakin, hiç fark etmez deyip doludizgin yasarken, gülümsemem bile isterik! Bir kisrak olup çatlamak, bir kus olup kanatsiz kalmak kadar zorken hayati kovalamak, bak iste biz de yenildik!..

Esra A.

 

7 YORUMLAR

 1. bu kalem gitgide keskinlesiyor sanirim, çünkü her yeni yazinin bir digerinden daha derin izler birakmasinin baska bir açiklamasi olamaz 🙂

  kaleme saglik

 2. 'Ben nasilim' derken bile kendini düsenemeyen insanlardaniz iste, azinlik mi çogunluk mu bilemedim. Kime dokunsam ayni; mutlu mu oluyorum aci çeken insanlari görünce, yalniz degilim mi diyorum acaba kendi kendime? Yo bu da degilim, ben nasilim o zaman gerçekten, ben nasilim?

  Kalemine saglik…

 3. fonda edip akbayram sen benden gittin gideli…

  öyle durup dinlenmek istiyorum bu hayatin kosturmasindan siyrilip, bir banka oturup cigara yakmak ,batan günesi seyre dalmak.. Hayallerime geceyi ortak etmek..
  sonra kosarak yanina gitmek , sirilsiklam askin aptal ifadesiyle yüzünü seyre dalmak..

  çok mu sey istiyorum ya…

  sözler kalemde devlesmis küçük can

 4. "nefes bile almadan seviyorum seni,

  düsündükçe daha çok isterim seni.."R.

  nefes almak istemistim, bu çok sey mi peki?degil!

  sözlerin kalemde degil, kalpte devlesmis, var mi ötesi..!?

  sagol bu arada:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here