Biz Neden Böyle Olduk

8
253

  Donuklastik biz. Matlastik, siradanlastik. Telefonda söyleyecek bir sey bulamayip, birbirimizin soluk alip verislerini dinler olduk. Aglayamaz olduk. Yeni seyler denemekten korkar, Anlayamaz olduk. Yalanlari süsler olduk büyük bir umursamazlikla. Duymakla yetinir, dinleyemez olduk. Geceleri düslerle degil matemle, gözyasiyla besler olduk. Misralarla büyülenmez olduk. Belki mutlu oluruz diye risk almaya cesaret edemez olduk. Önceden birileri üstümüze yeni bir sayfa açacak olsa direnirdik, simdi beyaz sayfalarimizi inatla kirletir olduk.

   Kaybolduk biz. Dua etmez olduk. Yanlislardan dönmez, gün yüzü görmez olduk. Iyiyi savunamaz olduk. Mutsuzlukla pek bir yakin olduk da mutluluk numaralari oynar olduk. Neden diye sormaktan çekinir olduk. Oluk oluk kan akar oldu içimizde de ona kadar sayarsak geçecek sanir olduk. Uyanmak için, kafamizdan bir bardak su dökülmesini bekler olduk, böyle umursamaz, gamsiz olduk.

  Ayrildik biz.Gel demeye korkar olduk.Baskalari mutlu olsun diye, hayallerimizi karanliga emanet eder olduk.En güvenilmeze güvenir olduk.Söylesene biz böyle ne olduk..?

                                                                                              ESRA

8 YORUMLAR

  1. dönem dönem yasanilan bir ikilem bunlarin hepsi dostcum… yoksa ne günes karardi, ne geceler uzadi, ne insanlar sana gereginden fazla yakin durdu ne de uzak. sorgulama dünya ayni, insanlar ayni, duygular ayni…bir tek siirler biraz azaldi ama ask bunun üstesinden gelir ;)))

    kisacasi her tonun ayri güzelligi oldugundan hüznünü layigi ile yasiyorsun bak bu bizi olgunlastirir.. yürege saglik :)))

  2. haklisin ama ben henüz o olgunluga olusamadigim için böyle oluyor iste, belki de yasadigim seylerin azligindan kaynaklaniyor bu, belki de tek suçlusu sinavlar:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here