Blizzarddan Yeni Bir Oyuncak: Overwatch

0
371
90li yillarin basindan beri orta dünya ve fantastik kavramlarini bize en güzel kurgu ve senaryolariyla tanistiran Blizzard 2 yeni oyunla son dönemlerde tekrar popülerligini geri kazanmis durumda.
reaper - overwatch
Öncelikle Dota serisinin son oyunu Dota 2 ile uzun süre oyunculari elinde tutsada alternatif oyunlarin çikmasiyla popülerligi zayiflamis olan Blizzard, önceki oyunlari olan Diablo, Starcraft, Warcraft oyunlarini olusturan tüm karakterlerden toplama bir yapi olusturarak Heroes Of The Stormu duyurmustu. Su an Alpha Kapali Beta sürümüyle sadece davetiyeyle kabul ettigi oyuncularla hizmet sunarken, daha çiçegi burnunda oyunun yani sira Blizzarddan hiç beklenmedik bir tür olan MMOFPS oyun türüyle Overwatchin tanitimini ve duyurusunu yapmis bulunmakta…
overwatch 

Overwatch yapisi itibari ile Sci-Fi tarzda ve çok oyunculu çevrimiçi birinci kisiden savasma oyunu tarzinda bir oyun. Blizzard bu tarzla her ne kadar sasirtsada oyun mekanikleri ve efektleri, aksiyon sahneleri ve hizli bir yapiya sahip olmasi ciddi anlamda oyuncularin dikkatini çektigine eminim. Su bir gerçek ki Blizzard yine senaryo, kurgu ve hikaye konusunda cidden saglam bir is çikartmis.

Blizzard bu çiçegi burnunda eseriyle ilgili herhangi detayli bir açiklama yapmamis olmasindan dolayi bilinenler ve gözlemlere dayanarak çikarttigimiz sonuçlar bunlar, herhangi bir çikis tarihi bulunmamakla birlikte Blizzardin geçmisteki oyun yayinlama periyodlarina baktigimizda Overwatchun evdeki bilgisayarlarimiza yüklenmesi Blizzard bir sürpriz yapmazsa 2016yi bulacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here