Bloglar neden Daha Çok ve Daha Kolay Indekslenir?

1
415
Yaklasik 2 ay süren WordPress kullanimim, 5-6 ay süren Blogger blog kullanimim, ve yine yaklasik 5-6 süren forum kullanimim sonucunda vardigim bilgiler dogrultusunda yazdigim bu yazi, umarim isinize yarar, fikir sahibi olmaniz konusunda yardimci olur.

Blog kullaniminda sayfalar neden forumlara göre daha çok indekslenir?

Cevabi basit;

  • Blogda etiket sistemi otomatik vardir, bu forumlardaki sonradan eklenen seo araçlarina esittir (bkz :=> vbseo)
  • Blogda yazilariniz ana sayfada görünür, Google her geldiginde indeksler, forumda bir bölümün içine girmelidir
  • Blogda üyelige gerek olmadigi için konu direkt okunur, forumda arama motoru robotlari üye olmazlar, üye girisini açmalisiniz.

Blogda kategoriler, forumdaki bölümlere denktir. Bunlarin indekslenmesi aynidir. Fakat bloglarda ayni kategori birden fazla konuda seçildigi için robotlar daha çok görür, ve daha çok indekslenir.

Bloglar belirli konu sayisi gösterdikleri için, sisteminizi çok kasmaz ana sayfasi. Ama forumda az bölüm ve kategori yapmaniz gerekli bunun için.

Bloglarda kategori, etiket, anahtar kelimeler, yazilar hepsi bir sayfada oldugu için, daha iyi indekslenir, çünkü çok yazi vardir.

Peki bu forumlar is yapmiyor mu?

Yapiyor. Forumlarin artik tek çikar yolu, özgün içerik. Bloglarda da böyle aslinda.

Örnegin; Renklidergi.comun arama motorlarinda çikan sonuçlarda bu kadar sayfasinin olmasi, bu kadar üst siralara çikmasinin nedeni, özgün içerige sahip olmasidir.

Özgün Içerik Kullanin…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here