Bosu Bosuna Yasamak

4
277
 Aslinda bosu bosuna yasiyoruz hayatimizda hiç bir aktivite yok her gün ayni monotonlukla geçip gidiyor hayattan hiç birimiz zevk alamiyoruz sinav stresi,kazanamama stresi derken kendimize vakit ayiramiyoruz ..
 
 Sonra aklimizda ki o düsünceler hiç gitmiyor hep bizimle ders çalisirken,bir seylerle ugrasirken ne bileyim çogu zaman üzülmeye vaktimiz bol nedense bir tek sevinmeye vakit bulamiyoruz o kadar çünkü hep bir engel çikiyor önümüze hayatin ne getirecegini tahmin dahi edemiyoruz elimizden hiç birsey gelmiyor istediklerimiz bir türlü gerçeklesmiyor hayallerimiz yarim kaliyor aglamaktan gözlerimiz sisiyor çogu zaman iyi degiliz sevdiklerimiz uzakta belkide bu yüzden bosu bosuna yasiyoruzdur.

4 YORUMLAR

 1. sizinki de dogru bir tespit.

  nuh peygamber 950 sene yasadigi söylenir onada somuslar ne anladin bu dünyadan diye.
  oda bir kapidan girdim diger kapidan çiktim demis iste bu dünya böyle bir yer olsa gerek derim.
  bir çok türkülerimizde bile dertlerimle basbasayim denir hiç sevdigimle bas basayim denenide hiç duymadik.

  göz yasim sel oldu derler ve sakladim göz yasimi derler göz yaslarimi içtim en sonunda derler.

  çünkü bir birine hep madik atanlarda sevilmez ki derim. selamlar ve eline saglik derim.
  r.ç.

 2. ''hak bana bir ömür vermis bosu bosuna bosu bosuna
  vücuduma bir can girmis bosu bosuna bosu bosuna ''
  hayatinin bir döneminde mutlaka bu duyguya kapilir insan ama sizce ne kadar dogru nedensiz hiçbir seyin olmadigi bu dünyada , en adi suçlularin bile bi yarali parmaga isedigi olmustur illaki ?

 3. kuranda zariyat suresinin 56. ayetinde insani ve cinleri bana kulluk/ibadet etsinler diye yarattim diyor benim için çalissinlar üretsinler diye yarattim diyor bizleri yaratan Allah.
  bu islere birde buradan bakalim ne dersiniz yani hiç bir sey oyun eylence için yaratilmamistir yani insanlarda öyledirler deniyor selamlar r.ç.

 4. bazen banada öyle gelir. hergün ayni seyler. sanki uzatilmis bir günü yasiyormusuz gibi. tekdüze hayatin içinde bir metroda yolculuk yapiyormusuz hizlica geçiyor. zaman.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here