Boyali Ve Röfleli Saçlari Yaz Aylarinda Deniz Ve Günese Karsi Nasil Koruruz?

3
92

Herkese Merhaba.

Bir baska saç bakimi yazisi ile yine karsinizdayim. Bu seferki konumuz yaz mevsimi ve röfleli saçlar…

Özelikle kizil sari ve röfleli saçlar yazin günes ve tuzlu suda rengini ve parlakligini ister istemez kaybeder. Yeni boyanan saçlar dahi eski yüzlü olur. Bu durum da oldukça can sikicidir. Bununla birlikte bu durumu önlemek için alacagimiz önlemler de bir o kadar basittir aslinda… Haydi, gelin birkaç dakikada yapacaklariniz ile bu durumu tersine çevirmenin yollarina bir göz atalim:

1- Denize girmeden önce saçiniza süreceginiz herhangi bir yag saçlarinizdaki boyanin üzerine koruyucu bir tabaka olusturarak boyanizi korur. Bu da dogal olarak siz denizde dalip çikarken, hoplayip ziplarken saçinizdaki boyanin akmasini önler. Ayrica saçinizi günesin zararlarinda da korur.

2- Kullandiginiz boyadan banyoya girmeden önce bir kabin içine 1 parmak sikip içine 50ml 10 volüm %3lük oksijen karistirip saçlariniza sürün. 5 dakika bekletin ve yikayin. Bu islemi banyoda da yapabilirsiniz.

Not: Bu uygulamalar boyali saçlarin dipleri uzadiginda yapilmaz kapatici özeligi yoktur.

3 YORUMLAR

  1. Sevgili melek "herhangi bir yagdan" kastiniz saç bakim yagi mi yoksa zeytin yagi fln faln mi?

    birde benim saçimi kuaför boyuyor bilmiyorum ki boyanin ne oldugunu 2. sikki yapamam baska bir öneri bekliyorum sizden boyamin akmamasi ve canli kalmasi için. haa bu arada saç rengim bildigin kipppppkirmizi=)))

  2. evet kullanimi en zor saç rengi melek=) zaten renk koruyucu sampuan da kullaniyorum yine de akmasini engellemiyor. neyse soun yok tesekkür ederim bilgine.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here