Bu Baslik Çekici – Bugün Basimdan Geçenler

9
284
Su an Zeki Müren dinliyorum. Hüzünlendim bir taraftan da gülmeye basladim. Su aralar dengesizlik kusuyorum. Kusmak. Bu kelime biraz kötü oldu sanki. Neden saçlarin beyazlamis arkadas? Yasliliktan.

Bugün ne oldu biliyor musun? Bilmiyorsun tabii ben söyliyeyim bil. Yine bir hoca beni övdü. Ayy övüldükçe havalara giriyorum kuzum. Bu havami bir gün biri söndürecek ama neyse. Hava dediysem kibir asla ve kata olmaz gülüm. Merak edenlere söyleyeyim felsefeci övdü.
Özellikle menopoz dönemini yasayan hocalar her niyeyse beni seviyor. Belki akilli uslu oldugum içindir. Bu arada bunlari okuduklarini bilsem kafami kuma gömer bir daha da kumdan çikartmazdim. Arkadasim dedi ki biraz kisa yazi yaz okumaya üseniyorum, gerçi senin yazilarin sürüklüyor fakat yada but kisa yaz dedi. But nereden çikti  simdi? Canim tavuk falan istemedi çünkü az önce yemegimi yedim. Bi de güzel çay demledim. Çay içecegim.Ingilizce sinavim var ona çalisirken but but but diye  diye but sayiklamaya basladim. Bu ne biçim bir cümle oldu be?  Yari türkçe yari ingilizce sarkilar gibi karismis kisiligini bulamamis, ergenlik çagindaki bir cümle bu. Cümleye tümleç diyenler topunuzu döverim haa! Adam olun kuzum. Çok bedbaht oldum giii. Az önce, normal zaman da odama nadir gelmeyi adet edinmis babam odama geldi. Sert bir ses ile “kizim dua et milli maç kazanmamiz lazim. Bi de alay ediyorsun. Bak daha ilk dakikadan gol yedik. Gülme! Nasil dua ediyorsun baksana kaybediyoruz.” diye azarladi. Babam bugün bana çok kiziyor. Bir de aksam yemeginden önce uyukluyordu yanina gidip uyandirmak istedim. Koltugun üstüne zipladim  bööö diye bagirdim. Öpecektim ki, babamin korkudan kalbi agridi. Ben de çok korktum. Sonra gülme ile kizma arasi bir sey yapti. Üstüne bir de bu maç geldi. Ben babami görünce arkama bakmadan kaçiyorum. Neyse balim, cicim okuyanim ben gideyim.Yolcu yolunda gerek. Gripsen eger zencefilli bal ye geçer. Sevdiklerime bunu tavsiye ediyorum. Ben asla içmem. Iykk kötü bir tadi olmali. Haydi hosçakal.

9 YORUMLAR

  1. bence balli süt daha iyi oluyor=)öyle iste güzel olmus!bugün okul gazetesinde yayinlanacak yazim için foto çektik okulda, ben yayinlanmayacak saniyordum.ayni senin dedigin gibi iyice havalara girdim.havaya girmek degil de, havalara uçtum!neden söyledim bilmiyorum ama bugün herkese söyleyesim var bunu, mutluyum:)

  2. valla ilk yazdigim yazi büyük ses getirmisti.öyle ki bi dövülmediigim kaldi=)okuldaki olumsuz yönlere de deginmistim.ögretmenler çok begendiler ama yarasi olanlar gocundu elbet!ama neticede bende yazi çok=)bu arada tavsiyene uyacagim!

  3. hayirlisi olsun dostum.. ask olsun yani, ben niye yeni duyuyorum bunu..
    iclal de olmasa bilmeyecektim yani.
    bu arada yazi siradisi. 🙂 begendim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here