Bu Çiçegin Adi Ne Olsun?

9
499

Bu çiçegin adina hemen gitme daha çok vaktimiz var koydum… Ve bu çiçegi kocaman bir sehirmis gibi incelemenizi istiyorum…

Bakin desenlerine, safligina, ve anlayin bizi nasil bir yaratici yaratti… Ve yaratanin müthis isçiligini görün. Kavrayin…

Ve bilin ki Allah her zaman kahir vermez bize… Bazen bu çiçek kadar kokar hayat biliyorum, sehrin her yerinde olsa da bir kaç lagim çukuru yürümek lazim kokunu bulmak için 🙂

Bu çiçegin adi Lütfen Biraz Daha Kal olsun, daha yeni geldin hem ben seni asiri özledim…. Yok yok olmadi bu çiçegin adi… “Bugün senin için çok güzel giyindim” olsun… Hani pembe bir hirka, beyaz bir gömlek ve sari fular…

Bu çiçegin adi;.
Koca Saksida Yapayalniz Kaldim Olsun…

Hani biz gibi… Bu yaziyi okuyan gibi…

Peki, sizce ne olsun?

9 YORUMLAR

 1. bu çiçegimizin adi hayati esit paylasmak sembolü olsun

  çünkü çiçeklerin her biri insanlarin hem gözünü hemde gönlünü oksuyor iste bu dünya nimetlerinin esit paylasimi olan bu çiçeklere karsi olan bakislarimizdir hiç kimsede bu konuda bir kin ve nefret duygusuda olusmaz.

  eger bu çiçekler bir mal olursa iste onda gözü olanlar pek çok olur eger o çiçek bir çiçek olarak yasatilirsa bu çiçekler barisin ve sevginin ve mutlulugun vede ilahi askin sembolü olurlar.mesela nuh peygamberin uçurdugu güvercin ona bir çiçekle geri döndü ve bu zeytin dali insanlik için bir baris sembolü oldu.

  Allah bizleri çiçeksiz ve sevgiden ve saygili olmaktan mahrum birakmasin kalplerimiz daima sevgiyle ve saygila dolu olsun bir birimize düsmana bakar gibi degil çiçeklerimize bakar gibi bakalim, iste barisin hikmeti buradan baslar.

  çünkü yüce Allah insanlara kahir vermez insanligin çektigi kahirlar kendi kabahatlerinden dogar,bütün mesele budur, çünkü her seyin temizini Allah biz insanlar için yaratmistir eger bunu kazanamiyorsak kabahat bizimdir derim.r.ç.

 2. Allah sizden razi olsun. düs hekimi.

  niçin öldürüyoruz birbirimizi?

  haksiz yere bir insani öldürmek bütün insanligi öldürmek kadar bir suç olugunu yüce Allah kuranda bütün insanliga haber veriyor.

  o halde bu ölümlerin bu acimasizligin sebebini bulalim. bunun kaynaginida bulalim.

  ki ona göre mücadele edelim.

  hani miferine çiçek eken bir asker flmi vardi ya artik bizler akillanalim da bu silahlar ölüm kusan mermi yerine insanliga hayat sunan çiçekler sevgiler atsinlar.

  bu insanliga ne güzel bir dünya olur degilmi.

  iste bunun çaresini yüce Allah kuranda casiye suresinin 13. ayetinde vermistir.

  iste aydiniz diye geçinenler bu ayeti ve bu kurani bütünüyle açsinlar bu insanligin önüne ki su insanlik alemide bu ilmi olan ve dini olan gerçegi artik görsünler derim.

  çünkü öyle palavradan dindarlik ve müminlik ve aydin ve bilgin insan olunmuyor, çünkü bu aydiniz diyenlerden sorun degil çare bekliyoruz iste bu aydiniz diyenlerden derim.

  ve bütün insanlik alemi olarak artik bu ilmi gerçegi iyice görelim derim. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here