Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler: Benjamin Button, Besirle Vals, Süphe, Gerçek Masallar ve Öldür Beni

5
221
Hazirladigimiz sinema programimiz ile yeniden karsinizdayiz. Bu hafta vizyona giren filmler ve fragmanlarini Renklidergi sunum farkiyla izleyin: Vizyon Kritik


 
Besir’le Vals

Bir gece yönetmen Ari Folman barda arkadasiyla oturmus sohbet etmektedir. Arkadasi, Ari’ye durmadan gördügü bir kabustan bahseder. Kabusunda 26 tane vahsi köpekten kaçiyordur. Bu kabusun, iki adamin da Lübnan Savasi’nda yasadiklariyla ilgisi oldugu kanisina varirlar. Ari, hayatinin o dönemiyle ilgili pek bir sey hatirlamadigini fark edip sasirir. Bu ilginç durum karsisinda, dünyanin dört bir yanindan dostlarini ve asker arkadaslarini bulup savasta yasananlar hakkinda konusmaya karar verir. O dönemle ve kendisi ile ilgili gerçegi ortaya çikarmasi gerekmektedir. Ari bu gizemi destikçe, hafizasi gerçeküstü resimlerle uyanmaya baslar.

Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi

Film, seksenli yaslarinda dogup, geriye dogru yaslanan bir adamin hayatini konu aliyor. Benjamin Button hepimiz gibi zamani durduramayan bir adamdir.  Birinci Dünya Savasi’nin sonunda, 1918’de, New Orleans’tan baslayip 21. yüzyila uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sira disi bir hayati içerir.


Gerçek Masallar

Çocukluk çagindaki yegenlerine uyku öncesi anlattigi müthis masallarin/fantezilerin beklenmedik sekilde tek tek gerçeklesmeye baslamasi üzerine kendini inanilmaz maceralarin tam ortasinda bulan bir emlak girisimcisinin eglenceli öyküsü…

Süphe

1964 yilindayiz. Bronx’taki St. Nicholas kilisesi… Karizmatik Rahip Flynn (Philip Seymour Hoffman), korkunun ve disiplinin gücüne yürekten inanan Rahibe Aloysius Beauvier’in (Meryl Streep) atesli bir sekilde savundugu kati gelenekleri yikmak için çaba göstermektedir.

Ülkenin politik iklimindeki degisim rüzgarlarinin kilise camiasini da etki altina almasiyla okula ilk kez Donald Miller adli siyah bir ögrenci kabul edilmistir. Gelecege umutla bakan genç ve masum rahibe James (Amy Adams), Peder Flynn ile ilgili bir süphesini Rahibe Aloysius ile paylasarak Peder Flynn’in Donald’a karsi asiri bir yakinlik gösterdigini anlatir. Bu iddia ve suçlama üzerine harekete geçen Rahibe Aloysius, gerçegi ortaya çikartmak ve Peder Flynn’i okuldan attirmak için büyük bir mücadele baslatir. Rahibe Aloysius artik Peder Flynn’a karsi müthis bir irade savasina kilitlenmistir. Bu mücadelenin hem kilise hem de okul üzerinde yikici sonuçlar getirmesi tehlikesi vardir.

Öldür Beni

Ozan ve Atilla köy köy gezip köy yasantisi, yöresel yemek tarifleri gibi konulari çekerek TV programi yapan iki arkadaslardir. Bir gün Dikili’nin gizemli bir köyüne gelirler. Orada Emine Teyze’nin esrarengiz serbetinden içen Ozan’in hayati degisir. Bu degisiklige anlam veremez. Anlamaya çalisirken ölümsüz oldugunu fark eder. Köyü terk etmek isterler ama serbetin bir etkisi de içenlerin köyü terk edememesidir.

5 YORUMLAR

  1. Benjamin Buttonu merak ediyorum dogrusu, bu 5liden ilk gidecegim o olacak…

    Bu arada hizmette sinir tanimiyorsunuz yahu, yeni projeleri sabirsizlikla bekliyoruz..:)

  2. Açik sölemek gerekirse programin montajini yaparken en çok bu benjamin button un hskayesi dikkatimi çekti. Senaryosu, uygulanisi gerçekten izlenmeye deger. Zaten 13 dalda falan oscara aday gösterilmis bir film. Bunun disinda ki diger filmlerden gerçek masallar görsellik ve eglendirme anlaminda güzele benziyor. Türk yapimi filmi çok amatör buldum, ama kisitli bir bütçeyle çekilmis olmasi bu soru isaretlerini yok edebiliyor…

  3. Benjamin button filmi belek, e ne zaman gelir bilmiyorum konusu kesinlikle ilgi alanim. geldiginde kaçirmiyacagimdan eminim . tesekkürler renkli dergi ekibi.

  4. Benjamin Buttonun Tuhaf Hikayesinden sonra Süpheyi de izledim ve gerçekten kötü bir film diyebilirim..:) Sonunda "nasil yani, bitti mi simdi?!?" dedirtiyor insana..:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here