Bu Sana Ilk Mektubum Melegim – Canim Anneme…

3
286
Benim güzel melegim canim annem, senin sayende hayata gözlerimi açtim. Ilk dogdugumda sudan çikmis balik gibi çaresizdin derdin. Ben gözlerimi sende açtim anne babamda açtim küçüklügümde yere düsdügüm zaman aglardim canim çok yaniyor derdim sende beni teselli ederdin ama simdi büyüdüm ve acinin en büyügüyle karsilastim. Artik sen ve babam yoksunuz. 
Seni çok kirdim istemeden de olsa annecim ben böyle olsun istemedim anne. Ben ailemi özledim, küçüklügümü özledim. Bizi bir çati miydi ayakta tutan? Bir firtina gelip evimizin çatisini uçurdu, bizi de oradan oraya dagitti. Ve ben yalnizlari oynuyorum simdi.
Yoksun artik öyle mi bir daha olmayacak misin yani? Ben senin yanaklarinin yerine ellerinin yerine mezar tasini mi öpücem? Senin belinin yerine kara topragina mi sarilacagim? Derdimi senin yüzüne degil de bosluga mi anlaticam?
Sen benden ayrilali tam 63 gün oldu melegim, babam ise tam 1 sene… Bu 1 sene içinde acilarin en büyügüyle karsilastim, hastanede tam 18 günümüz geçti. Seni ellerimle götürdügüm hastaneden elim bos geldim. Sen benim isigimdin melegim ve yoksun ben de isigimi kaybettim, issiz karanlik sokaklarda yapayalnizim. Sanki her gün vedalarima elveda cümlesini ekliyorum. Istesem de odamiz gibi bir gün toplu bir gün daginik yasiyorum, ben seni çok üzdüm anne çok incittim.
Ne olur bu küçük kara kizini affet melegim, beni affet seni çok özlüyorum benim kanatli melegim…
SENI SEVIYORUM ANNECIM!…

3 YORUMLAR

 1. okurken gerçekten çok duygulandim.. annemin, tüm annelerin degerini bir kez daha yasadim sayenizde..

  tüm insanlarin kiymetlilerin en kymetlisinin kiymetini bilmesi dilegiyle…
  yüregine saglik.. Allah kimseyi böyle bir aciyla terbiye etmesin…

 2. :'(

  Annem derki ; ne zaman ki anne olursan iste o zaman evlatlarima duydugum o karsiliksiz sevgiyi, içime düsen atesi anlayacaksin.

  Hayatta iken kiymet bilelim insallah.

  Basiniz sagolsun Rabbim yar ve yardimciniz olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here