Bu Vatan Bizim…

59
36
Bu Vatan Bizim,Herseyiyle,
Tasiyla, topragiyla,
insaniyla, bayragiyla…
Bu Vatan Bizim,
Bölmeye çalisanlara,
Joplara, biber gazina ragmen,
Bu Vatan Bizim.
En pahali dogal gazini kullansak da,
Her gün zam kazigi alsak da,
Okullar da bölücülük olsa da,
Bu Vatan Bizim.
Trafik de sikisip, kalsak da,
Siddet de birinci olsak da,
“Özgürlük”  tanimi bize yabanci olsa da,
Bu Vatan Bizim.
Atatük’ün sevgisi kalbimiz de,
Bu ülke, basimizin üzerinde,
Bayragimizin rengi, damarlarimiz da,
ÇÜNKÜ BU VATAN BIZIM.

59 YORUMLAR

 1. ey vatan göz yaslarin dinsin yetistik çünkü biz.
  derdik biz zamanlar ilk olullarda ve askerlikte.

  ask kutsal bir duygudur ve imandir o satilmaz ve satinda alinamaz bir kutsal varliktir o ve Allah askida satilmaz vatanda satilmaz çünkü onlar bir askin mahsülleridirler
  çünkü vatanimiza da asikiz diyoruz ve o bizindir her seyiyle diyoruz ama bu askimizi bu vatani parselleyip ve özellestirip bu milli mükleri köprüleri kara yallarini arazileri sativeriyorlar da bu vatanin asiklarinin hiç bir sesi dahi çikmiyor sen kimsin ve kimin malini kimlere nasil satiyorsun demiyorlarsa orada devlet ve onun vatandaslari hiç yok demektir ve onlarda vatan millet sahibi olmak askida yok demektir.

  ve o vatan su vatan bu vatanlar kitabina uydurupta birilerine satiliyorsa ve satinda aliniyorsa o vatan bizim vatanimiz olamaz ve köle oluruz ve onun uguna bos yere asker oluruz vede ölmüslerden oluruz demektir çünkü vatan aski ölmüs demektir ve vatansiziz demektir ve gerisi h,kayedir derim… selamlar ve tesekkürler r.ç.

 2. söylede düsünürsek mesela bizlerin bir siteleri vardir onun kirik çikigina baksin diye bir yönetici kiraladik ve ona bu isleri yapsin diye birde tahsisat ayirdik fakat bu yöneticimiz bu para bu islere az geliyor diyerek bu sitenin dairelerini ve topraklarini bir takim sahsi kararlar alarak satabiliyorsa.

  mesela bunlar cumhur baskani ve basbakan ve millet vekilleriysa ve muhalefetse hukukçuysa ve askeri orduysa vesaireyse ve bu halkta bu olaylara seyirci kaliyorsa yani öküzün trene baktigi gibi bakiyorlarsa orada halk degil millet degil köleler sürüsü vardir ve onlar hayvanlastirilmis efsunlanip büyülenmis ve susturulmus korkutulmus bir tür mahluklar vardir demektir.

  ve orada bu yöneticilerinden gaz yesekte sopalar ve tekmeler yesekte o site bizim sitemiz o köyler bizim köylerimiz demek o vatan bizin vatanimiz demek bir alay konusu olur iste bu perdelerin arkasinda olanlarida iyi düsünelim ve bunlarida mutlak yüce divanlarda bir millet olarak hesap sorulmalidir derim

  iste bu önemli islere hazreti muhammed ve Atatürk bu oyunlari bozan ilk insanlardi ve mesela Ata türk bütün kapitalisyonlarida yikandi ve bu sülükleri kismende olsa yok edendi ama bunun kadrini kiymetini bilmeyen bu yeni neslin hali çok kötüdür demek için müneccin yani gelecegi gören biri olmayada hiç bir gerek yoktur derim selamlar r.ç.

 3. çok tesekkür ediyorum, degerli düsüncelerinizi paylastiginiz için. bir makale tadinda okudum. kelimesi, kelimesine katiliyorum. herseyimiz lafta. saman alevi gibi milletiz. birden yanip, sönüyoruz. sonra bir rüzgar esiyor ve hepsini silip, götürüyor. degerlerimizi unuttuk, bu vatanin ne zorluklarla kazanildigini unuttuk. yani kendimizi unuttuk. bizi yöneten ve temsil eden kisilerin ne dümenler çevirdigini gördiügümüz halde, susup oturuyoruz. sanki bu ülke de yasananlar bir filim ve biz onu seyrediyoruz. bir gün film bittiginde malasef her sey bitmis olacak. tabi dur denmezse.

  selamlar ve saygilar…

 4. malumdurki eski devirlerde devletler imparatorluk seklindeydi topralarda her seyiyle o günün imparatorunun mülküydü ve o onlari hiç satmazdi halkida onun mali ve kölesiydi.

  ve zaman geldi tarihlerde degisti cumhuriyetler ve demokrasiler devrinede girildi ve seçimlerle iktidara gelenler bu vatanlarini özellestirip peyderpey satabiliyorlarsa oralarda bizim bildigimiz ve idrakinde oldugumuz ne cumhuriyet nede demokrasi rejimi olmadigida görüldü

  halbuki kanla irfanla kurduk biz bu cumhuriyeti diyorduk bir zamanlar ama meger bunlar hep yalanmis meger bunlari yani bu vatani çok kolay satabilmek için kurmusuz biz bu cumhuriyeti diyelim artik ve vurunuz ayaklarimiza ve boyunlarimiza su kölelik sincirlerini diyelim görülsün onlarda açikça artik

  çünkü cumhuriyet demokrasi sistemi meger buymusta biz onu yanlis anlamisiz ve padisahlik ve firavunluk sistemleri bu cumhuriyetliklerden daha iyiymis ancak bunuda yeni anlamisiz ve cumhuriyet diye demokrasi diye köleligin daniskasini yasiyoruzda bizler hala cumhuriyet var demokrasi vardir diyoruz iste yandi gülüm keten helva diye iste buna denir derim selamlar r.ç.

 5. evet çok haklisiniz. keske herkes bir de böyle düsünse… ama ne yazik ki kimse böyle düsünmedigi için bu durumdayiz. sorunca da "çalisiyorlar" derler. evet çalisiyorlar, ama daha ne kadar çalip çirpariz, daha ne kadar satariz, savariz, diye çalisiyorlar. bencede kimsenin görmedigi prangalarla yasiyoruz. tabi buna yasamak denirse…

  saygilar.

 6. Adem olmak adam olmatir ölçü budur bunun kadini erkegi yoktur her ikiside ademdirler çünkü insandirlar ve sorumludurlar bu konuyu biraz uzatim ama mademki sizde benim gibi üzülüyorsun bu konuya biraz daha devam edeyim dedim.

  eger dikkat edilirse Allahin yarattigi bu alemler onun bir ayetleridirler ve ayrica insanliga indirdigi kurandaki ayetlerde her ikisini birden birlikte okuyalim ki ve onlardaki esitlik ilkelerini ve bu ahengi o zaman anlayip onlari taniyalim derim.

  mesela bilim daima gerçekleri anlatir ve onlari insanlar dinlerler ve bilimide o insanlar denetlerler fakat yalan olanlarida din sistemi denetler ama bu yalanlari bir çok kisi onun yalan oldugunu bildikleri halde hiç üsenmede ve itiraz dahi etmeden onlari dinlerlerde dogru olanlari dinleyen insan yok denecek kadar az oluyor bu dünyada buda var derim.

  mesela islam dini akilla anlasilmaz diyorlar iste buna inandigimiz zaman hurafeler yalanlar basliyor ve onlarada din budur diyenler de ona inananlarda oldukça çok oluyor derim..

  islam dini cumhuriteti ve demokrasiyi vermektedir ama buna bu insanlara inandirmak çok zordur mesela din kral ve patronu ruhbani köleligi kabul etmesede bu insanlar hep bunlara baglanmislar ve onlar hiç dogruyu aramak için çalismazlar mesela cumhuriyet ve demokrasi rejimleri demek halkin bu devletin denetlemesidir ve ayni zamanda o devletini halkin ve insanligin menfaatine göre mutlak yönetmeleridir iste buna kral ve patron ve ruhban ve köleliginden mutlu olanlar derhal itiraz ederler ve derlerki bizi kim yönetecek bize kim is kuracak bize kim is verecek ve kazandiracak diye itirazlar baslarda bu önemli islere hiç birisi akil isletmez ve kafada yormazlar ve ilmi olan bilimsel çarelerde üretmezler ve kölelige devam ederler derim.

  halbuki insanca yasamak için gerçek Ademler olabilmek için ve ayni zamanda kurandaki ve bu tabiatta ki ayetleri incelersek görülecek alem sudur insanlarin kendi kendilerini bir birlerini ezmeden üzmeden esitçe yönetmesidir ve denetlemesidir iste bu konuda bir model olarak son çaremiz budur demisler ve bu cumhuriyeti ve demokrasiyi icad etmisler iste dinimizi ve bu tabiati etraflica analiz ettigimiz zaman cumhuriyet ve demokrasi rejimi demek halkin birlikte kurdugu ve kurmalari gerektigi bu cumhuriyet devletini bizat kendileri kendi elleriyle denetlemeleri ve onu yönetmeleri gerekiyor demektir. ve onun için Atatürk bu cumhuriyete sahip çikiniz diyor

  iste bu imana ve bu ilmi olan teknik bilgilere ve bunun teknigine bu insanlik ulasincaya kadar onlarin olmasi gereken bu devletlerini kendi tek ellerine geçiren su elit tabakalara köle olmaya ve köle kalmaya ve onlara soyulmaya devam ederler çünkü buda yaratilisin bir kanunudur bu bir suçtur ama insanlar buna razi olduklari müddetce bu suçlari islerler

  ve isin dahada kötüsü bu sirk içinde yüzerlerde birde kendilerini imanliyiz ve hidayet içindeyiz derler derim.

  iste insan gibi insan olmanin ne demek oldugu bu sekilde de görülür yani yanliz hakka teslim olunur sirke degil derim insanlar bunlari anlayincaya kadar bu çirpinislari devam eder derim.

  burada sunuda belirteyimki devlet en güçlüdür deriz ama en kolayda onu soyariz eger bunlar böyle olmasaydi bu isler bu kadar kötü sonuçlara düsmezledi ve insanlik alemi huzur ve refah içinde yasarlardi kan dökücü can yakici haklar yiyici olmazlardi ve halk olarak temel sorun buradan basliyor önce su devletti denetlemeyi ve onu yönetmeyi bir ögrenelim derim ve selamlar r.ç..

 7. çok dogru. keske herkes ya da Türkiye'nin yüz de altmislik kismi diyelim sizin gibi bakabilselerdi, eminim daha güzel seyler yazilip, çizilirdi. ama ne yazik ki, inatla görmemeye ve duymamaya devam ediliyor. ODTÜ prk çok kisinin yapamadigini yapti ve tavrini net bir sekilde ortaya koydu. adini hatirlamadim ama yabanci bir düsünür demis ki, " Eger çikmaza düstüyseniz, Atatürk'ün düsüncelerine bakin" bir çok ülke de ders olarak okutulurken, bizim ülke de, heykelleri yikiliyor, fotograflari çöplere atiliyor, ders kitaplarindan çikartiliyor. sanki bizim degil de onlarin liderleri gibi. saygilar…

 8. yüce Allah kuranda derki eger bir çikmaza girerseniz ya kurana gidiniz veya hazreti muhammede gidiniz diyor hazreti muhammet aramida olmadigi için bizde ancak kurana gidebiliriz derim.

  ve ankebut suresini 43. ayetinde alimlerede danisiniz diyor ve bu duruma göre bizler için gerçek alim Atatürktür ve bizde ona gideriz ve meseleyi boylede hallederiz derim.

  eger biraz arastirirsak Atatürkün ilkeleri kuran ile uyumludurlar mesela ne mutlu türküm diyene bir sekliyle ne mutlu müslümanim ve insanim demeye esittirler her ikiside ayni hedefi gözterirler.

  ve ya istiklal ya ölüm demek hürriyetin için insanlik haklariniz için ölünüz fakat köle olmayiniz diyor ve hayatta en hakiki musit ilimdir diyor ve seyhleri devrisleri silip atiyor ve Allahta benden baska veliniz yoktur diyor buda esittir.

  ve ayrica hakimiyet kayitsiz sartsiz milletindir ilkeside kurana uymludur çünkü Allah kuranda bu kurandan her meshul tutmustur bunuda zuhruf suresini 44. ayete gösretir ve ayrica casiye suresinin 13. ayetinde gökte yerde ne varsa onlarin hepsini insanligin emrine verildi diyor iste buda riziklardaki is hayatimizdaki olan bir esitliktir ve hakimiyet bütün insanligindir liderlerin degil ve bir takim elitlerinde hiç degildir derim

  bir örnek daha vereyim nutuk kitabinin 14. sayfasindan bir alintidir.

  ne kadar zengin ve bolluk içinde olursa olsun bagimsizliktan yoksun bir millet medeni insanlik dünyasi karsisinda usak olmak konusundan yüksek bir davranisa layik görülemez.
  iste bunlar ali imran suresinin 104 ve 105. ayetlerinede çok uyumludur ve daha ne diyelim derim.. ve selamlar r.ç

  not: eger siz isterseniz bu konuda daha çokta anlatirim yeter derseniz tamam o zaman derim

 9. bence bir masuru yok. sayenizde, ögreniyorum. eminim sizin yazdikalrinizi okuyacak kisiler de ayni fikir de olacaktir. sizin bu anlattiklarinizi Atatürk karsiti insanlara keske dinletebilsek. Atatürk'ü alkolik diye adlandiranlar bunlari görmezler. isin en kötü tarafi da bu. geçenlerde cumhurbaskanimiz her aksam okudugu duayi, çocuklara okutturmus. ama söylediklerini gerçek hayatinda bagdasmadigini biliyoruz. dini kullanip, insanlari kandiriyor. Ama sorsaniz Atatük'ü dinsizlikle suçluyor. Yasar Nuri Öztürk Saba Tümer'in programinda, Atatürk'ün dogumun ölümüne kadar nasil sifrelendigini tek tek anlatti. Ama tabi anlayabilene…

  saygilar…

 10. yüce Allah bu kuranda diyor ki ben insanlara söyleyecegimi bir kere söyleyeyimde gerisini onlar düsünsünler dedigini iyi biliyorum.

  sayin basbakanimiz bir yerde ben libaralist tim demis ben duymadim ama birinden öyle dedigini duydum

  ve bir kitapta okudum ki dini ve kurani egitim almis ve kitaplarida piyasada vardir oda bir kitabinda diyor ki hemde onu özellikle büyük harflerlede yazmis

  HEM LIBARAL HEMDE MÜSLÜMAN OLUNAMAZ: diyor
  bu demektir ki bizler istesekte istemesekte içinde yasadigimiz bu sistemin icabinca libaralist olmaktayiz çünkü dünyanin kanunu budur ama bu insanlarin hemen hepside biz müslümaniz demektedirler ve en basta diyanet gelmektedir yani islami dahi oyuncak haline getirmisler bunlarinda hesabini iyi düsünmemiz lazimdir demektir derim.
  çünkü bu yazarda bunu bu kurana göre yazdigi da bir gerçek olmalidir eger yanlis diyorsa onu bu konuda mahkemeye vermek gerekir derim yani islami anlamakta basli basina bir istir olduguda kesindir derim

  söyleki bir fikra olarak bilinir ki iki samimi arkadas bir digerine demiski ben küçük su döktüm abdestim bozuldu demis ötekide ona ben büyük suyumu döktümde benimki hiçde bazulmadi demis ona.
  ve bu konuya bu açidanda bakilirsa kurani esas almayanlar hem liberal hemde müslüman olabilirler yani degil küçük su dökmek büyük su bile dökülse abdest bozulmaz diyene benzemektedir derim.

  ve rahmetli mehmet akif osmanli zamaninda galiba misira sürgün gönderilir ve Atatürk devrindede onu cagirirlar akif bey derki orada su kadar sene kaldim eger artik su kadar saat daha kalsaydim artik çildirirdim diyerek araplarin halini bu sekildede ortaya koyuyor çünkü arapçayi bilmek dahi yetmiyor çünkü her kelimenin manasini bilmek onlari olaylara görede yorumlamakta çok önemlidir olduguda gayet açiktir derim

  mesela kuranda geçen "MUSALLIN" kelimesinin anlatilmasi gibi onu yanlis bilmek her seyi berbat etmek oluyor yani hem liberal hemde müslüman dahi olunabiliyor misalidir ve seklidir derim.

  onun için Atatürk bu kurani türkçeye çevrilmesi için o çok büyük çalismalar yapmistir ve mehmet akif bey derki Allah benim ömrümden 10 sene alsin onu Atatürke versin diyen kiymetli bir insandir tarihler mutlak onlarida bu günün insanlarinida anlatacaktir derim ve selamlar r.ç.

 11. çok dogru. eger zamanin da Atatürk Kuran-i Kerim'i çevirisini yaptirmak için o kadar çaba göstermeseydi, zaten durumumuz iç açici degil, ama Süriye ya da Irak gibi olacaktik. herhangi bir kitabi okurken bile, anlamadan okursak, okumus sayilmayiz. ben birseyi okurken eger anlamadiysam, bir kez daha okuyorum. Ilk emir "oku" ysa, bunu yerine getirmek görevimiz, ama anlayarak ve arastirarak.

  saygilar…

 12. kuranda geçen bir ayette Allah seytana ve insana soruyor sizi rabbinize karsi azdiran nedir iste Allah dahi biz insanlara yaranamamisken hazreti muhammet ve Atatürmü yaranabilecektir seklide böylede görülür derim.

  malumdur ki kuranda lehülmük parolasi vardir oda sunu anlatir mülk ancak Allahindir iste bu Allahin mülkü onun halki arasinda esittir ve milletlerin ve biz insanligin mülküdür ve onlar satilikta degildirler bu islam dini öncelikle bunuda ortaya koyuyor ve bütün peygamberlerin temel davasida ve savaslarida daima bunun için bunlari kazanmak için olmustur önce dini emir olarak bunu kabullenmeliyiz ki iste o zaman insanlasmaya ilk adim atabilmis olalim demektir eger bunlar böyle yapilmazsa bir kagidi para diye damgala ve onunla dünyayi satin al sekli dogarki buda hem din ve hemde insanlik disi oluyor ve Allah tanimazlik oluyor demektir. ve enperyalizmin her türüne halkin köleligidir anlamida dogmaktadir.
  Ama bu enperyalizmiz usaklarina yapilan çesitli baskilar ve iltifatlar ile küresellesmek adi altinda yanliz t.c. devletinde 26 alti yilda 59 milyar dolarlik millet malinin satislari böyle yapilmistir ve akp dönemindede 10 yilda 51 milyar dolarlik millet mali bu enperyalist güçlere satilmistir diyor haberlerde ve iste bunlari önlemek için kurulmus olan bir hukuk kurumu vardir t.c. de onuda yok eden bir kanun yaparak bunuda böyle engellendigi söyleniyor yani bu milleti ve devleti yönetiyoruz diyenler bu milletin saçi bitmedik yetimlerinin insanlik haklarini hep satiyorlar ve günahada giriyorlar ve vebal altininada girmis oluyorlar ama bunlarin müslüman olamazlar diyen yazar hem libarel hemde müslüman olunamaz diyerek bu ilmi gerçegide ortaya koymustur.

  iste ister müslüman olunsun isterse kafir olunsun millet malina onlarin insanlik haklarina hiç bir güç dokunamaz ve onlari devlet eliylede satamazlar demektir.

  mesela tarihi bir örnek daha vereyim bilindigi gibi fatih sultan mehmet istanbulu fetih edince oda bu isi bir bilene sormus oda ona demiski istanbul harp yoluyla degil satilarak bu milletin mali olmaktan çikacaktir diyor o zaman ve fatih sultan mehmette o zaman bir beddua ediyor istanbulda kazandigim topraklari satanlar Allahin gazabina ugrasinlar diyor iste siyasal açidan deger verilen devlet adamlari gesmiste ne diyor ve bu günün devlet adamlari neler yapiyorlar su olan yanlislara ve Allaha yapilan bu küfürlere bakin birde biz müslümaniz diyenlerin yaptiklarina bir bakilsin demekde bir haktir elbet ki derim.

  ve bu konuyu düzeltmeye gelen her peygamberler o zamanin enperyalistleriyle savasirlar ve son peygamberde zaten oda öyle savasmistir iste kuran bunlarida anlatiyor ve cehenneme giden o libarellere temsilen ve simdiden soruyorlar orada sizler buraya neden düstünüz denilince onlarda biz musallinlerden degildik onun için buradayiz diyecekler haberleri simdiden bu insanliga pesinende anlatiliyor.

  ve biz bu muasllini arastirnca bu kitapta bunun anlami özetle söyledir onlar biz halkin haklarini satan ve satin alanlardik ve onlari köle yaparak perisan ederdik ve kimseyede yardim etmezdik ve yardim edenleri bu konuda halkada ögütler verenleri ya öldürür yada onlari çok agir kinardik derler iste bunun cezasini simdi burada çekiyoruz derler.
  iste Ata türk mazlum milletlerinde kurtaricisi olan biridir onun için o bu kuranin türkçesini o zaman yazdirmistir derim.

  bu musallin kelimesinde birde su vardir Allah herkez için esit miktarda riziklar gidalar yaratmistir dolayisiyle her kese karne ile esit mikterda gida payini vermenin mümkün oldugu bir devlet nizami kurulmalidir çünkü özel mülkiyetin söz konusu oldugu toplumda kuranin ön gördügü hayat tarzi gerçeklesemez.

  iste bu gafiller bu libareller bu musallin olmayanlar bu kurani kendi nefislerine özel çikarlarinin dogruldtusunda böylede suistimal etmeye çalisirlarken sadece insanlarin degil bütün canlilarinda gida ihtiyaçlarini kullandiklarinida görmeliyiz ve bu insanlik bunlarin hepsinden sorumlu tutulmuslardir zuhruf suresinin 44. ayeti bu insanliga bunlarida anlatiyor derim selamlar r.ç.

 13. zamaninda mücadelerle kazanilan topraklari, simdi peynir ekmek gibi satiyorlar.

  oy zamani gelince de bir çuval kömüre tav oluyorlar. sizin bu yazdiklarinizin önünde saygiyla egiliyorum. yeni yilda artik herkesin uyanmasini diliyorum.

 14. ISLAM DINI INSANLARA EKONEMI KURALLARINI ÖGRETEN BIR ABIDEDIR

  Kurani dört koladan inceleyip arastirirsak bunlarin tamami daima ekonomi dengelerin esitligini anlatmaktadir mesela öncelikle soygun vurgun yollarini her insana kapatir ayni zamanda kral parton ruhban kölelik yoktur der onlarin yerine ögren ögret yardimlas paylas olan esitlik ilkelerini getirir bunlarin ilmi kültürlerini anlatir ve onlara önem verir ve insanliktan bunlari yapmalarinida cennet karsiliginda ister derim ve gerisi teferruattir derim.

  onun için bu kurani defalarca ele aldigimizda bu kuran her zaman her devirde daimada ekonomiyi ve insanlarin arasinda ki esitligi verir mesela medeni kanunlar örümcek agina benzerler zayif olanlar onlara takilirlar güçlü olanlarda bu agi deler geçerler olan bu insani yapili sistemide bu kuran onuda kökünden yok eder iste kuranda ki olan islam dini bu olduguda kesinlikle görülür ondan sonrasi da insanlarin uydurdurmalari ve hileleridir ve halki kandirmalaridir onlari dini duygularla sömürmek olur seklidir yani insanlari din ile Allah ile onlarin akillarini çelip o insanlari bu tür yöntemlerle soymak ve sömürmek oluyor yani üfürükçülük yalancilik sahtecilik ve dincilik oluyor derim.

  ve Allah biz insanlardan ona göre bir dünya kurmamizi ve onun içinde yasamamizi istiyor ve ona görede yapilanmamizi istiyor onun içindir ki ekonomide dünya insanligi birlesmeli ve her millette kendi içinde birlesmeli sekilli olan yeni bir tür ticaret sekli ortakligini ve onun sosyal sisteminide el birlikte kurmalarini istiyor onlari anlatiyor derim ve gerisi bu insanlarin imanlarina ve akillarini isletmelerine ve halifeliklerine kalmistir iste islam dini kuranda özetle bunlari bu insanliga anlatmaktadir ve bütün insanlik haklarimizda kuranda görülür ve ayni zamanda ahiret dünyamiz da bu dünya hayati yasantimiza baglanmis olduguda görülür onun için imtihan dünyasi diye bu dünya isleri ele alindigi kesindir derim. bukadari dahi bu insanliga yeterlidir derim.

  iste bu konumuzuda söyle baglarsak malumdur ki Atatürk konu vatan sorunuysa ondan sonrasi teferruattir dedigi gibi islam dinindeki konuda insanlik haklariysa bu konuda ekonomide milli ve insani haklarda gene esitlik haklariysa ve adalettede gene esitlik haklariysa ve nimetleride esit gelene kadar onlari insanlar arasinda paylasmak olur ve bu konudada nahl suresinin 71. ayetine uyuldugu zaman ondan sonrasi teferruat olur.

  mesela kelimeyi saadet hali namaz oruç haç zekat halleri bütün bu eylemleri yapmakta bu islerin çok özel olan teferruadlari olur yani esas olan haktir onlari hak sahiplerine mutlak ulastirmaktir iste cennetin bir ayagida ve anahtarida budur onun için Allah kuranda diyor ki yokmu içinizde karsiligi cennet olarak ödenen bana güzel bir borç verenler diyor ve daha ne desin derim selamlar r.ç. not: yeni yilinizda hayirli olsun derim.

 15. tesekkür ediyorum. yeni yil kutlamasi ve bu degerli bilgileri paylastiginiz için.

  yapilan sevaplari, kilinan namazlari reklam yapanlar. bunlari bosuna yapiyorlar, bence. sevap gizli yapilandir. Cennet'i hak edenler muhakkak vardir. ama hak etmeyenler de bir o kadar çoktur.

  saygilar…

 16. kurandan çözümlendigine göre müslüman olmanin temek sarti bence sunlar görülür

  1- Allaha inanmak 2- son peygamberinede inanmak 3- kurana inanmak

  4- bu kurani iyi anlayip onu dünyada yasamaktir. olarak görülüyor derim

  eger bu böyle olmuyorsa mümin bir kul ve mümin olarak yasamakta ve öyle ölmekte olmadigi kurandan anlasiliyor derim. çünkü mümin olarak ölmeye bakiniz ayeti bunuda gösteriyor.

  ve ayrica bu kurandan verilen bir bilgiye göre her insan oraya girecek ve Allah diledigini diledigi zaman oradan çikaracaktir diyor.
  ve bakara suresinin 275. ayetine görede RIBA yiyenler ondan tevbe ederek dönmeyenlerde orada ebediyen kalacaklardir deniyor ve son karar tabiiki Allaha kalmistir derim.

  not: orasinin anlamida cehennem oldugu görülür ve oraya siz hepiniz gireceksiniz dendigine göre hiç bir kimse bu cehennem banyosunu yapmadan cennete giremeyecegide anlasiliyor o kisiler peygamber dahi olsalar bu is böyle olacagi anlasiliyor derim ve karar Allaha kalmistir.

  insanlarda mutlaka nesilden nesile tekamül ediyorlar her nesil kendinden sorumludur çünkü kimse kimsenin günahini yüklenmez ayeti bunuda ortaya koyuyor derim ve ve tesekkürler sizide bu konuda epeyce meskul ettim kusura bakmayiniz baki selamlar derim. r.ç.

 17. estafurullah. sikilmadan yazdikalarinizi okuyorum. ilk defa klise yorumlar haricinde, gerçekçi ve bilgi dolu yazilar yaziliyor. bunun için kusura bakilmaz aksine saygiyla egilirim.

  saygilar…

 18. sizi epeyce yordum ama sunuda anlatayim.

  SU INSANLIK NERELERE ITILIYOR ACABA

  1- dinciler her türlü olanlari
  2- siyasetçiler her türlü olanlari
  3- askeriye her türlü olanlari
  4- ünüversiteler ve okullar her türlü olanlari
  5- hukukçular her türlüleri
  bu 4×4 lük sistem içinde toplanan bu güçler bu insanligi hangi tür bir cendereye batakliga karanliga mahsenlere sürükleyerek oralarda bogmak ve disipline etmek ve devamli köleleri yapmak için çalisiyorlar ve bu güçleride perdeler arkasindan kuklalar misali gizli ellerle kimler disipline ediyorlar bunlari iyice görmeden onlari ilmi ölçüler içinde bu insanlik birleserek kendi kontrollari altina almadan bizler hiç birimiz Allah'in istedigi gibi insanlar olamayiz ve insanlasamayiz bunun nasilini ben burada anlatmayayim ve zaten sigmaz derim derim.

  mesela söyleside vardir ben teklerden olmak daima Allaha aid'tir ve bu konuda hazreti ömer dahi ben halife degilde bir kralsam vay halime diyor eger insanlardan birisi ben tek olurlarsa onlar krallasirlar ve tagutlardan olurlar ve kafirlerden olurlar damgasini zaten yüce Allah vurmustur mesela bunuda maide suersinin 60. ayetinde göstermektedir.

  yani ben yok biz variz hepimiz birimiz için variz birimizde hepimiz için variz bu parola ile birlesenler Allah katinda kazanirlar bunuda suara suresiniz 227. ayetinde bu insanliga haber veriliyor derim isteyenler bunlari okusunlar ve anlamayada çalissinlar derim selamlar r.ç.

 19. bencede okumalilar. çünkü çok degerli bilgiler. egitim sistemi gittikçe iyi olacagina, kötülesiyor. ve bunun önüne geçilemiyor. dininden, tarinden, yani kendinden uzak nesil yetistirilmeye çalisiyorlar. sessiz kalindikça, basaracaklar. ve tam kendilerinin istedikleri gibi fikirden, düsünceden uzak, uzaktan kumandayla yönetilen bir nesil yapmayi planliyorlar. 3 çocugu da bu yüzden gündeme getiriyorlar.

 20. AMME DAVASI ALLAHIN DAVASIDIR

  Insan yaptigini ve kendine yapilan iyiligi ve kötülügü unutabilir veya onlardan vazda geçebilir ama Allah kendi dasvasini ne unutur nede onlardan vaz geçer seklide vardir iste budur amme davasi mesela birine köyü bir sey yapmis olsak veya iyi birseyler yapmis olsak belki onlara biz önem vermesekde yaptigimiz kötülük nedeniyle onlardan helallik alabilinsede bu durumlarda gene o amme davasina hiç tesir etmezler ve Allah her isin ve her olayin içinde bir yaraticisi olarakta orda vardir ve onunda bu islerde ilahlik haklari elbetki vardir

  ve onlari çiyneyenlerden de o mutlak hesap soracak ve intikaminida mutlak alacaktir iste bu haklara ihtimam gözterenlere mutlaka mükafatlarini verir zerre kadar ser ve hayir ederseniz onlarin karsiligini Allahtan alacaksiniz diye haber veriyor iste buda bu amme davasini anlatiyor onun için insanlarda bu amme davasinda her konuda ona göre hükümlerini vermelidirler derim.

  bahsini açtigim bu amme davasi insanlik için çok önemlidir atalarimiz yanlis yapiyorsa onun pesinden gidemezsiniz davasidir buna bir millet bile hayir diyemezler çünkü bu karar Allahindir eger bir millet Allahin verdigi bir karara itiraz ederlerse onlarin bütünü kafirlerden sayilirlar sekli bu islam dininde vardir onun için kuranda o mahserde toplumlari dahi mahkeme edecegi ve zalim onlarin hepsini dahi cehenneme atacagini Allah bu kuranda anlatiyor.

  onun için her hükümet % 99.9 halkin oyunu alsada amme davasina hiç birisi karsi çikamazlar ve onlardan her yanlisin hesabida sorulur demektir.

  yani onlara öncelikle Allah mani olur ve sonra hukukçular ve askeriye ve ordular ve polisler mani olurlar ve olmalidirlar çünkü belki o siyasetçi onlanlar o halkini 99 koyunu olan kardes gibi o halki dili ile vaatler ile ve hileler ile aldatmis olabilirler iste onlari halk degil amme davasi kanunlari onlari yapanlara mutlak karsi çikmalidirlar ve onlar için Amme davalari açmalaridir yani % 99.9 oy vermek halide her zaman hakli olamaz onun için daima Allah haklidir.

  ve yanliz amme davasinda hakli olanlar ve onlari savunanlar hakli sayilirlar onun için bu meseli iyi bilmek gerekiyor çünkü hukuk adaleti yerine getiren bir unsurdur ve vasitadir bunuda her insan bilmelidirki geleceklerini ve dünyalarini perisan etmesinler çünkü o Allahin adaleti mutlak yerine gelir iste bu yeni nesillerimizi ve milli mülklerimizi öyle bilimsiz ellere teslim etmek demek ahiretini ve dünyasini kendi eliyle kendileri karartmak olur tabiiki bunlari bilen ve inananlara derim selamlar r.ç.

 21. haklisiniz. bunlarin üzerine ekleyecegim bir sey yok. çok tesekkür ediyorum. umarim olaylara sizin kadar hakim insanlar çogalir da, güzel vatanimiz düzlüge çikar.

 22. HANI BIR ZAMANLAR BEN KIMIM DIYE BIR FLIM VARDI YA

  Osmanli hanedanligi milli bir devlet olmayip kendi milli soyunu dahi bos yere harplerle telef eden bir zihniyetin dogurdugu bir tür nesleydi çünkü osmanlinin vatani dahi yoktu dünya benimdir diye her tarafa kosarak kendini vede milletini yok eden telef eden bir türk milleti diye ortada görülmüyordu zaten yani türk degil osmanli denmistir onlara bu osman adida zaten araplarin milli adidir dini degil çünkü adlar dini olmazlar milli olmalidirlar derim buda ayri bir meseledir derim.

  iste hayatin bir cilvesi olarak geçmislerde ne olmussa olmustur onlari bir tarafa birakirsak zaman gelmis Allahin bir lutfu diyelim içimizden bir mustafa kemal adinda bir millet evladi olan kahraman insan ve devrimci inkilapçi ve milliyetçi bir insan çikmistir.

  iste ondan sonra biz Türk milletiyiz diye anilmaya baslamisiz ve t.c. olmusuz ve batan osmanlinin külleri arasindan yeni bir t.c. devletini böyle bir çalismanin eseriyle kurmusuz ve Türk olarak insan olarak bu güne kadar yasayabiliyorsak Atamizin önderligi sayesinde ve onun bize verdigi bir milli duygu ve bu imanla ve bu gururla bu vatanimizin içinde yasiyoruz derim.

  eger biraz özgürlügümüz varsa biraz olsun sesimizi çikarabiliyorsak Atatürkün varliginin onun ünvaninin verdigi Ahlak içinde özgürce yasiyoruz ve onun verdigi planla ve parolayla ne mutlu Türküm diyene diyebiliyoruz iste yeni ana yasalardan bu türklügü dahi çikamak için çalisanlarda görülüyor iste buna nankörlük edenler erve geç belalarini ve mevlalarini bulacaklarida kesindir çünkü her hak sahibine döner bu tabiatin yaratilis kanunudur derim

  yan özgürsek Atatürkün sayesinde özgürüz her seyi sifirdan o bizlere baslatti ve bir millet oldugumuzu o bize hatirlatti ve her seyi yoktan var ettikse bunlar Atamizin sayesinde ve onun önderliginde onun bizlere verdigi cesaretle ilhamla ve dinle ve korkma sönmez bu safaklarda yüzen al sancak diyerek her seye sifirdan basladik derim çünkü tarih ortadadir yapilanlarda meydandadir derim .

  sizler bakmayin ona ve o dönemin asker sivil kahramanlarina iftiralar ve çamurlar atmaya yeltenen bu günün sahtekarlarina onun kurdugu hürriyet düzenini yok etmeye çalisan bu nankörlere ve bu soytarilara derim.

  ah ne yazikki biz türler tarihimizi iyi bilmiyoruz zaten onun için türk dil ve tarih kurumunuda Atatürk kurdu fakat onunla ilgilenen yok gibi azadir onun için kendi tarihimizi iyi bilmiyoruz ve onuda okumuyoruz ve bizlere okumayida hiç sevdirmemislerdir. halbuki yüce Allahin ilk emri okuyundur Allahi dinlemeyenlere onu anlamaya çalismayanlar buralarda bizimi dinleyecekler fakat tarihini okumayanlar o zaman bu insanlar sürünürlerse bu bir hak edisin eseri olur derim.

  keske su milli tarihimizi kendimiz yazabilsek onuda oradan okuyan bir millet olabilsek ama artik maymun gözünü açti derlerya insaAllah bu sefer bu milli gençligin bu gözleri açilirda artik kim olduklarini nerden nereye geldiklerini bilirler ve kendi milli kimliklerini iyi sekilde korurlar ve onlari kendi nesillerine bir milli miraz olarak birakirlar ve bütün tuzaklari ve bentleri yikip gerçegi bilerek insanlik ve milletlik haklarini bilerek onlara sahip çikarlar ve insanca yasarlar insaAllah derim selamlar r.ç.

 23. tarihimizi yazan çok degerli yazarlarimiz var. mesela Turgut ÖZAKMAN. Su Çilgin Türkleri ve ardindan yine 4 degerli eserlerini bizlere sundu. ben okudum ve orada yazilarin pek çogu ne yazik ki, ders kitaplarinda yok. bir kaç satirla geçistiriliyor.

  ben tartismalara giriyorum. Atamiza laf söyleyenlere tek bir cevabim oluyor. o da " Eger Atatürk, silah arkadaslari ve mehmetçiklerimiz canlari pahasina vatanimizi savunmasaydi ve zaferler kazanmasaydi, sen böyle konusamazdin." diyorum. Ama malasef anlamayanlar çikiyor. çok üzücü bir durum. ama bunun yaninda gerçek anlamda vatanina bagli insanlarimiz da var. insallah çogaliriz.

  saygilar…

 24. sayin kardesim laf lafi açar derlerya buda öyle oluyor herhalde derim.

  Bir Atasözümüz vardir kendi düsenler aglamaz derler.

  Ve aklimda kaldigi kadar Atatürk diyorki su kurdugum sistemi bu birliktelik düzenini eger bir kere bozarsaniz sizi bir araya kimse getiemez mealinde bir sözü daha vardir.

  mesela diyorlarki t.c. devleti toplumunda 36 çesit millet birlikte yasiyorlar eger bunlari türk laz çerkez kürt abaza gürcü pomak ve digerleri olarak imamiyesi kopmus tespih boncuklari gibi bu birlik ipinden bu Atatürk imamiyesinden bir kere kopup dagilirsak onlarin hepside vatansiz kalirlar demektir ve aynen osmanli misali olurlar çünkü cihan imparatoru diye anilan bu sistemin bir vatani dahi yoktu milliyetçiligide yoktu ve sonrasi çok feci oldu ve sonra onlar gibi oluruz ve her biribizi birileri nerelere sürerler onuda hiç kimse bilemez derim.

  fakat gelde anlat bu aldanan cahillere dagilmak isteyenler demekki diyaspora olmak istiyorlar mesela yahudiler gibi ermeniler gibi olanlar diyasporadirlar ama onlar gibi bir birine bagli bagilmli hiç kimse olamaz ve onlar gibi bu dünyayida tek eldem yönetemezler onlar gibi saman altinda su yürütemezler iste bunlari iyi görmeye çalisalim derim.

  turgut öz akman hocamiz tarih degil o tarih degerinde bir tür roman yazmistir çünkü gerçek tarihi devletler kendi tarihlerini yazmalidirlar çünkü romancilarin hayaline gerçek tarih diyemeyiz çünkü tutar bir baskasida onu baska türlü yazar demektir

  iste kanuni devri ve saray sistemi romani olurlar ve onlarda milli bir tarih kiymetinde olamazlar onun için ve gerçekçi olabilmek için dil ve tarih kurumunu Atatürk kurmustur ama buna tarihçilerimiz degil romancilarimiz sahip çikmaya çalismislardir ben sahsen türgut öz akmani kutluyorum ama onunki bir roman degerini tasir kanaatindeyim onun için tarihine devlet sahip çikar romancilar onlara dayanarak romanlarini görüslerini yazarlar derim.

  onun için rahmetli mehmet akif der ki sen bu vatana sahip çikarsan bu vatan batmayacaktir eger sahip çikmazsaniz bu vatanin batmasida haktir diyor ve gerçegini söylüyor malumdurki her insanin ve her devletin eksiklikleri vardir onlari bir baskalari degil onlari kendileri düzelmelidirler öyle yeni dünya düzenine körü körüne teslim olmamalidirlar derim ve diyasporalar gibide degil derim.

  hani bir Ata sözümüzde vardir dagdan gelmis bagdakini kovuyor olmasin derim iste bize bu diyasporaligi bu tür parçalamayi yasattiyorlar buna çok dikkat edelim iste Atamizin ve mehmet akifin sözleri bir ilmi ölçüdürler bizlere derim selamlar r.ç.

 25. sunuda ifade edeyim ki

  bu insanligin bu yasadigi dünya hayatinda onlar kabul etselerde kabul etmeselerde onlarin iman ettikleri din ile onlar daima bagimlidirlar iste biz burada bizde bu islam dinine bu kurana kendimizi baglarsak özetle onda sunlari görebildim.

  bu kuran islam dinindek i sosyal hayati ve ondaki adaleti ve paylasimciligi ve esitlik haklarimizi anlatan bir dindir ve biz insanlara bu din sistemini anlatilirken de bir çok misaller ve örnekler verdigini Allah söylüyor ve bu dini bu insanliga bu sekilde ögretiyor ve bu kuranida bir ana yasa olarak ortaya koyar ve dinimizde bu ana yasayi yasama seklinin kanunu oldugu anlasilir ve bu konuda bu insanliga insani olan ve milli olan iradelerinin dayanagi olur yani Allah vergisi olur filan kisilerin verdigi degil ve buda biz insanliga olan Allahin bir lütfudur ve onun hiç degismeyen hukukudur ve onun iradesidir oldugu anlasilir derim..

  ve her kisinin hakki eliyle kazandigi kadardir der ve baskalarinin sirtindan kazanmayida kesinlikle yasaklar derim ve insanliktan buna uygun bir dünya hayati yasama sistemini kurmalarinida kesinlikle ister derim.

  iste bundan sonrasi teferruat yönü olmaktadir bunun altini birileri menkibelerle doldururlar ve dinide uyusturucu bir sistem halinede getirirler ki buda dinin bir afyon yüzüdür oldugu açikça görülür bunada sehy efendiler ve bazi hoca efendiler ve onlara tapanlar baglanirlar ve onlarda yasanan bu sosyal hayata dünyaliktir derler orasi bizleri ilgilendirmez derler. yani çek bu afyonu yat uykuya dünya umurunda olmasin ve zuhruf suresinin 44. ayetini hiç düsünme seklidir iste bu dinin afyon yönüdür ve yüce Allah buna kesinlikle itiraz ediyor derim.

  iste bu dünya bütün insanlarindir ona çeki düzeni bizler verecegiz sehyler mollalar degil derim iste Atatürkte bunu anlatmayada çalismistir derim ve peygamberlerde öyle yapmislardir derim geriside insanlarin idrakine taktirine kaliyor derim ve selamlar r.ç.

 26. Atatürk asil savas cehaletle oldugunu söylemis. hala cehaletle savasiyoruz. ve savasmaya da devam edecez. ne kadar zaman geçerse geçsin, ülkemizin ayagini kaydirmaya çalisanlar olucaktir. Atatürk torunlari olarak, Atatürk'ün yolundan yürüyecegiz. Atatürk imzali ve resmi de olan yapistirma topluyorum. facebookta da vatanizm isimli dosyam var. facebook fotograflarimizin satisina izin verilcekmis. belki böylece Atamizin fotograflariyla göz göze gelirler.
  selamlar…

 27. blindigi gibi hazreti muhammed bir harpten dönerken küçük savastan büyük savasa giriyoruz demisti o zaman oda yani kara cahaletle yapilan savaslar böyle bir savastir.

  bunuda Atatürk tekrar edendir cahelet savasi hala devam ediyor taki kiyamete kadar derim çünkü bu savaslada amme davasi savaslarimizdir ve kuranidirler derim.

  fitne yer yüzünden kalkincaya kadar Allahin dini yer yüzüne hakim oluncaya kadar onlarla ve kara çahaletle enperyal olan sömürücü güçlerle savasmak zaten Allahin emridir bunu bakara suresinin 193. ayetinde görebiliriz derim

  ve sizin Atatürk resimlerini özellikle toplamaniz büyük bir hizmettir bunu idrak edebilenler için derim ve sizede basarilar dilerim selamlar r.ç.

  not: eger siz isterseniz bu konumuzda baska açilardam bir seyler daha anlatmaya devam ederim vaktim olursa derim r.ç.

 28. OSMANLI TÜRKLÜGÜNÜN FEDAILIGI VE ATATÜRK TÜRKLÜGÜNÜN FEDAILIKLERI.

  Eger bu konumuzu bir zamanlar bu dünya insanlarini nasil zülüm altinda innetenlere karsi ve kazikci voyvodalara karsi bu asil türk milleti olarak bu mazlum halklari onlari korumalari altina alabilmek için ne büyük fedailikler yaptiklarini düsünürsek bu aziz milletin haklarini hiç bir millet ödeyemezler diyebilirim.

  osmanli devleti neden ve ne için kuruldu hazreti muhammed arap birligi islam ordularini ne için kurduysa osmanlida onun izinden gitmistir ve son görülende t.c. devletinin kurucularida ayni ruh ve hedef üzerindedirler bu dünyada böyle bir fedai bir millete hiç raslanmamistir derim.

  osmanlinin hedefi enperyal güçleri bu kan emici güçleri yok edebilmek halklari da bu güven ve huzura kavusturmak için peygamber sancagi misalinde onlari tek bir bayrak altinda topladigi ve birlestirdigi zaman onun bu korumasi altinda birlesenler ve bozgunculuk yapmayanlar bu dünyada ancak rahat yüzü gördüler ve milli mülklerde mümkün oldugu kadar esitlendiler derim.iste osmanliyi yikan enperyalist zihniyetler bu birligi bu islami hedefleri yikmak için öncelikle saray entrikalariyla bir yikima basladilar ve sonrada bu devleti bile yikmayi basardilar o zaman bu osmanli devletine sahip çikmayanlar sonradan gördüler vede görüyorlar bunun aci veren cezalarini derim.

  iste bu enperyalist güçler ayni emelleri dogrultusunda bütün dünyayi Allahin bu mülkünü bu insanligin ortak mülkünü çesitli entrikalarla onlarida özelletirip satin almak yoluna bunu sevdasina düsen bu siyonist sistem nemrutluktan ve firavunluktanda daha beter oldugunu ve daha zorlu bir kölelige gittiklerini görmekte artik bu insanligin isidir derim iste insanligin insanlik haklarini korumak için kendi milletini feda eden bu osmanliyi yikanlar onun öz milletini kimliksiz ve vatansiz dahi birakmislardir çünkü tarihler ve gerçekler bütün açikligi ile ortadadir derim

  simdide kalkmislar küresellikte küresel ekonomide esitlikten özgürlükten hürriyetten bahsederek bu insanlari top yekün imha etmenin planlarini uygulama safhasina girdikleri ve onlar için gerekli olan kaleleri fetih ettikleride gayet açiktir çünkü dünya insanliginin ortak mali olan yagmur ormanlarinin yüzde bilmem kaçini dahi özellestirip satin aldiklarida biliniyor derim.

  iste osmanlidan sonra can havliyle kurulan bu t.c. devletide gene ve hala fedayilik içindedirler mesela 36 çesit milleti kendi içinde ve korumasi altinda birlestiren ve esit sekildede onlari besleyen ve her birini kendi öz evladi bilen dünyada baska bir millet gene yoktur çünkü her vatandasi eger hak ederlerse cumhur baskani bile olabiliyorlar ve millet vekilide oluyorlar ticaret adamlarida oluyorlar askeri generaller ve kurmay baskanlari bile oluyorlar iste bunlarin bir çogu ne yapip ne edip bu aziz vatana ihanete kalkiyorlarsa bu aziz türk milletiin suçu nedir derim.

  ben sahsen bilirim ki istanbulda en degerli yerlerde ve adalarda yazliklarda oturanlarin pek çogu mesela yahudi ermeni rum kürt ingiliz firansiz kökenlidiler ve onlarin evlerinde terkos sulari akardi ve apartmanlarda otururlardi türkler ise en kenar mahellelerde teneke nahallelerinde ve gece kondularda otururlardi ve kuyu suyu içirlerdi evlerinde elektirik dahi yoktu ve mahelle çesmelerinden sira bekleyerek sirtlarinda ve ellerinde evlerine su tasirlardi ve ben su kovalariyla ve yillarca çok su tasidim derim ve gaz lambasi ile dersimede çalisirdim derim iste biz türkler hep böyle yasadik derim.

  simdi bakiyorumda hem bu aziz milletin korumasi altinda krallar gibi yasiyorlar ve ticaretide tek ellerinde tutuyorlar ve nice hileli kumpaslar bu isleride kuruyorlar ve birde bu millete kafa dahi tutuyorlar derim.

  ve Atatürk diyor ki o günün avrupasina bu milleti her ferdi asildir bu milleti asil olarak görmeyenler bu memleketimizden def olup gitsinler deyince ancak o zaman o avrupalilarin akillari basina gelmistir ve türk çocuklarini o asiller okullarina alarak onlari okuttular ve sonrada bir çogunun beyinlerini yikayip onlari vatana ihanet eden varliklar halinede getirmeleri olmustur iste jön türkleri kim yetistirdi derim.

  onun için dünyada türk kadar mazlum ve fedayi milleti bulmak mümkün degildir mesela Arabin petrolünü hep parayla satin aliyoruz dogal gazida öyle satin aliyoruz hiç kimseyide sömürmedik ve onlara o kadar fedailikler yaptik ama simdi onlarinda acilarini çekiyoruz ve onlari amerikalilar ve ingilizler ve digerleri a.b. devletleri iliklerine kadar soymuyorlarmi her seylerini sirketlerle satin almiyorlarmi ve görsünler cezalarini bu ser güçlerle is birligi yapmak seytanla ortak olmaktir anlasinlar artik bu dünyanin kaç bucak oldugunu derim selamlar r.ç.

 29. 1 – bizler modern köleleriz hayellerimiz ve amaçlarimiz yoktur.ve olamazda

  2 – tarihte en büyük kölelik hali çagimizda yasaniyor ama bizlere çaktirmadan bizler kölelesiyoruz.

  3 – ihtiyaçtan fazla para mal biriktirmek insanlari kölelestirmek hem günahtir hemde insanlik suçlaridir buna biz çözüm bulmakta biz insanlarin görevleridir derim bunu bakara suresinin 219. ayetide gösteriyor bunlari anlamak isteyenlere ve köle sahipleri olmak istemeyenlere.

  ve yasatilan butlarimiz:

  lat – uzza – menat – bunlarida necm suresinin 19. 20. 53. ayetleri gösteriyor

  1-lat – esittir siyasi güç ve otarite iktidar olmak krallasmak ve kral hizmeticisi olan sovalyelesmek toprak agalari olmak anlamida tasir.

  2 -uzza esittir askeri güç polisiye güç ve dini güçtede oterite olmak seklidir.

  3 – menat – para gücü sahibi olmak patron olamak özel is sirketleri kurmak seklidir.

  iste bunlar özetle böylede yorumlanirlar yani hep bunlara tapanlardan olmaktayiz onun için bu ayet bize bunlara sakin tapmayin yanliz Allaha tapin diyor anlamak isteyen insanlara derim selamlar. r.ç.

 30. bu devirde hala haciya hocaya tapan, türbelerden medet uman. Allah ile kul arasina dilek agaçlari sokan, insanlar var. bu insanlar sürekli etraftaki beyinleri de yikiyor. ne kadar bunlara inanmayin densede, bir sey degismeyecek, ne yazik ki. o insanlar acinacak halde, bu tür hurafeler yüzünden can verenler bile vardir. ve bir çok kötü olaya maruz kalan. egitim derler. ama derslerde bunlarin ne kadar yanlis oldugunu Kuran-i Kerim'e göre günah oldugu anlatilmiyor. Aksine küçük beyinlere kötü sekilde isleniyor.
  saygilar…

 31. insanliga toplumlara din adina devletleri sahip çikmazlarsa ve toplumlari dincilerin ellerine teslim ederlerse onlarda halka din diye kendi yöntemlerini verirlerse ve din konusunda halki ve insanligi kara cahil birakirlarsa elbet ki o insanlari bu dinciler çalarlar ve onlari dinleri adina bereket olur diye keserek kurban bile ederler o halki çaresiz bilgisiz birakirsak o halkta basi derde girince bir çare olarak agaçlara bez baglarlar ve ondan yardim umarlar ve mezarlardanda yardim umurlar onlara yatir derler evliya derler demekki isin asli sosyal devletle ilgilidir onun için devlet ve bilim dine ve halkina sahip çikarsa iste o halki bir daha hiç kimse kandiramaz demektir ve bu insanin içinde seytan var diyerekte onlari ateslerdede yakamazlar onun için din konusu devletin ve bilimin isidir derim.

  devlet sistemi her konuda halkinin çobanidir ve onlari kurtlara teslim edemezler onun için dine devletler sahip çikmazlarsa o hakli o insanligi dinci kurtlar hemen kaparlar ve kendilerine yem yaparlar ne yaziktir ki dinlere devletler degil sülale takip eden seytan olan sehy efendiler el koymuslardir.

  iste bunlar degil halki devletin padisahini ve en kralini dahi din oyunu ile esir almislarsa o devletin halklarida bu sehy efendilere tabi olmaya mecbur kaliyorlar ve onlara körü körüne teslim oluyorlar onun için bir çok mezarlar ve agaçlar bir takim kutsallik kazanip o halkin kurtaricilari oluyor ve bu sekildede bu dincilerde kendi halkini din adina soyuyorlar derim mesela kuranda bir ayette ölüler için onlar sizi sizde onlari duymazsiniz diyen Allahi dinlemeyip o mezarlara tapanlar bir takim agaçlara bezler baglayip dilek tutanlar sirk içinde olduklari bilmiyorlar ve devlette bunlari egitmiyor ve devlet din konusunda görevini iyi yapmiyorsa o halk çahil kalir derim

  esasta din, siyaset, ticaret, devlet insan bir bütündür ama dine ve digerlerine devlet bilim yoluyla el koymuyorsa o halkta her konuda cail kalirlar ve körü körüne birilerinin peslerinde giderler ki patronlarina dahi taparlarsa bunda devletin suçu çok büyüktür derim.

  bu konuda küçük bir örnek daha vereyim dini iki koldan incelemelidir biricisi tabiat kitabini okumaliyiz ikinciside bu kurani geregi gibi okumaliyiz seklidir

  Allah insanlara akil ve ilim vermistir akil manevidir ilimde maddidir manevi olani kurandir maddi olanida bu tabiattir onun kanunlaridir derim mesela bir piresin altina elinizi koyarak ve o piresin pedalina basarsaniz o pires elinizi koparir iste bu tabiatin degismez kanunudur.

  iste bunu akil ve ilimle bilirsek elimizi o piresin altina koymayiz veya o dinci seytanlara aldanmayiz iste Allahin insanliga verdigi bir dini bilgide budur eger bunlari devletsistemi bilime ve ilime degilde bir takim sehylere birakirsa ve papalara birakirsa halimiz çok kötü olur ve olmaktadirda bize arap haflerini degil bunlari bu okullara bir ders olarak ögretsinler ki bu okullarda islam dinimizi iyi anlamis olalim mesela basina bir bela bir hastalik gelirse sehy hini düsünmen yeter o gelir seni o dertten kurtarir demek din ve iman hirsizligidir ve devletler bunlari derhal imha etmelidir derim. selamlar r.ç.

 32. evet bence de. asil ceza almasi gerekenler, sizin anlattiginiz kisilerdir. misal bir simit çalan, daha dogrusu aç oldugu için mecbur kalan, biri senelerce yatarken, bu islere bulasanlar, az cezayla ya da hiç ceza almadan salini veriliyor. benim memleketimde bir medyum vardi. ve kocaman bir de tabelesi vardi. yani bu tür insanlar teminde yazdigim gibi ceza almadiklari için rahatlar. sadece mekani kapatilmisti. ama yardim kuruluslari zor durumda kaliyor.
  saygilar…

 33. din ve insanlar Allah ve israil oglu gücü nedir dersek.

  Sizin islam dini hakkinda bilgili biri oldugunuzu anliyorum ve bu konuda benimde merak ettigim seylerde cok vardir bunun bir taneside ve önemli olarak gördügüm ve pekte anlayamadigim bir mesele varki oda hazreti musa peygamberi nil nehrinden kurtarilis mucuzesi ve onun sarayda büyümesi ve daha sonrada kendini peygamber ilan etmesi ve kendi soyunu o firavunun elinden nasil bir yolla kurtarisi ve kizil denizin yarilisi ve musanin ve halkinin o zaman nasil kurtulduklari ve sonrada o çölde Allah onlari aç ve susuz birakmadigi ve o soyun zamanla güçlenipte firavun sistemini dahi yok ettigini ve sonrada bunlar bu insanligi ve hala nasil yönetme hakki verilidigi ve fakat onlarda bunu kötüye kullandiklari için Allahta onlari hem davutun hemde isa peygamberin diliylede lanetledigini kurandan anlasiliyor.

  iste onlar lanetli olsalarda gene bu insanligi tek elden ve gizlice nasil yönettigide görülüyor ve onlarin bu tür yönetimlerinide Allah hiçde sevmedigi sekilde olsada daima hep onlarin kazandigida açiktir ve ayni soydan gelen bu millet birde kendilerini Allahin ogullari olarak kabul ediyorlarken ve dünyada Allah yoktur israil vardir derlerken ve bu sekilde onlarin Allaha olan bu isyanlarida sürerken ve bu kuranda geleli 1500 sene olmasina ragmen onlarin bu saltanatlari dünyada hala devam ediyorsa bu milleti firavundan kurtaran o yüce Allah olduguna göre bu seçkin vede lanetli bu milletin elinden ve sistemlerinden bu insanligi Allah neden kurtarmiyor acaba ve bu israil ogullarini neden yok etmiyor acaba diyorum.ve bunun içindende ben hiç çikamiyorum derim.

  yani sizin bu mesele hakkinda bir bilginiz varmi eger varsa onuda bizlerle paylasirmisiniz derim yani özetle su israil ogullarii koruyan yüce Allah ve onlardan çok çeken bu insanlik alemini bu israil ogullarinin ellerinden neden kurtamiyor acaba buda benim için bir merak ve arastirma konusu oldu derim.

  bilindigi kadariyla nuh tufanindan sonra ibrahim peygamberle islamiyet dini baslar ve son peygamber muhammette islamiyet dini açiklamasida son bulur oldugu görülüyor yani hazreti muhammed ibrahim peygamberin soyu ve onun torunu oldugu anlasiliyor iste ibrahim peygamberden baslayan ibranilik ve sonrada musa ile devam eden bu musevilikten sonra gelen yakup peygamberle olusan israillik ve yakubun bir oglu olan yahudanin kurdugu yahudilik ve sonrada son bulan hazreti muhammedilik arasinda geçen bu zaman içinde bütün dinler ayni kökten gelen bu soyun getirdikleridir ve Allah da onlari lanetledigi görülür ama gende bu dünya insanligi çesitli dinli olsalarda israiliyatin hakimiyeti altindadirlar ve onlarin verdigi dini sistemlerdir yanlista olsa bu böyledir onun için Allah hep onlari korumus ama bizleri bunlarin elinde kim ve nasil koruyacaktir ve bizler esas dogruyu nasil bulacagiz ve onu yasayacagiz acaba derim selamlar r.ç.

 34. ben de bu konudan korku duyuyorum. herkes çekiyor, bu insanlardan. ama herkes sinmis durumda… doguda hala bu var. agalar yönetiyor. seyhler beyin yikamaya devam ediyor. bunlarin yanlis oldugu senelerdir anlatiliyor. ama onlara düsman kesiliyor. sizin de dediginiz gibi hepimiz Allah kullariyiz. ama kör zihniyetler oldugu müddetçe, egitimin hak ettigi yere ulasmadigi müddetçe, malasef bu uzun yillar gider.
  sürünüyorlar, kimileri, bir lokma ekmege muhtaç olup, bir çuval kömüre sen çok yasa deniyor. gözümüzdeki uyku bandini kaldirip atmaktan geçer, hersey. baska çaresi yok…
  saygilar.

 35. uzun yillar dedigimiz kuran geleli 1500 yil geçmis hiç bir sey düzelmemis daha kaç 1500 yildaha bekleyecegiz açaba.

  iste burasida belli degil mesela Atatürk gibi bir insan çikiyor içimizden onuda yok etmek ve onuda unutturmak için inkilaplarini yok etmek için zaten elinden geleni yapiyorlar.

  bir kitaptan okumustum bir zamanlar bize bir Allah lazim ama onu bir görürsek onuda bir suikasta kurban ederiz demisti onu yazan kisi.

  yani bu insanlara ne peyganber dayaniyor nede baskalari isimiz çok zor insan olamadan bizdemi ölüp gidecegiz ve bizedemi nasip olmayacak insanlarin hakki olan bu hürriyet demisti bir osmanli pasamizda.
  hani mehti gelecek dediler oda gelmedi zaten gelsede bu mehti ne yapacakti ki.

  kurana uymayan onu anlamaya çalismayan bu insanlar için felaket kapilarinda oldugu kesindir ve açiktir onuda hocalara anlatamayiz gerisini siz düsünün demek düsüyor bizlere derim selamlar r.ç.

 36. bazi zihniyetlere ne derseniz deyin, onun benimsedigi bir sey vardir ve onu degistirmez. belki korkudan, belki de, endiseden. korkar çünkü, acaba bana da bir isin ucu dokunur mu diye. endiselenir çünkü, ya bu diyenin dedikleri dogruysa diye.
  bir söz vardir " bana dokunmayan yilan bin yasasin diye" iste tam da bu sözün öreneklerini yasiyoruz.
  Atalarimizi silmeye çalsiyor, bu zihniyetler. ama biliyorlar ki, bunu asla yapamayaklar.
  saygilar…

 37. AKP genel baskani basbakan olunca t.c. basbakanlik konutunda yahudilerin en kutsal saydiklari ve tapindiklari 7 kollu samdan basbakanin yaninda yerini aldigi resmen görülüyor da bunun nedenini ondan kimse sormaz sen kimin adina çalisiyorsun diyemezler.

  mesela AKP nin Ankaradaki genel merkez binasinin ön cepesinde duvarinda 8 köseli yildizlar vardir bunun nedenide hiç sorulmaz ve bu AKPnin siyasi parti bayraginda ampul varken parti genel merkezinde ki o 8 köseli yildizin ne isi vardir diyenide hiç duymadim derim.

  mesela ben çiraklik yaptigim devirde benim bir ustam vardi oda bir ermeniydi o derdiki bazi sorumsuz olan tembeller için onun böcegi ölmüs oglum derdi bana bende simdi diyorum ki biz türklerinde Atatürkten sonra bu böcekleri ölmüsler ki kimsenin bu tür olaylar ne sesi nede solugu çikmiyor derim.eh buda bir milli kaderdir derim.

  ve size bir kitap tavsiye edeyim eger merak ederseniz onu alir okursunuz ve onun içinde su yahudiligin ne demek oldugunu ve onlarin nasil Allah ile konustuklarinin ve Allah ile pazarliklarini tevratlarinin bir kismini bu kitapta bulursunuz derim.

  bu kitabin adi, nilden firata devlet oyunlari ve yazarida erdal sari zeybek bu emekli bir subayinizdir derim ve selamlar r.ç.

 38. çok önemli bir konuya deginmissiniz. gerçekten de o yildizlar neden orada kime sorsaniz bilemez. kimse sormadigi için, kimse arastirip, okumadigi için, onlar da rahatlikla her seyi yapiyor. Atatürk'ün vefatindan sonra bize armagan ettikleri bir çok seyi hakkiyla sürdüremedik.
  önerdiginiz kitabi ben burada bulamam. çünkü burada kapsamli bir yer yok. kitap satan. yine de tesekkürler…
  saygilar.

 39. INSAN OGLU YANLIZ ALLAHA KUL OLMALI DERIM..

  Eger biraz dikkat edecek olursak insanlar bir takim kisilere veya bir takim resimlere heykellere ikonalara ve bir tür sembollere deger verirler onlari kendilerine ölçüler yaparlar ve onlari kutsallastirirlar onlari bilmeden Allah yerinede koyarak veya aracilar yaparak onlara taparlar ve Allahtan degilde onlardan korkarlar iste bu tür semboller o insanlari korkutucu ve ürkütücü olurlar.

  mesela cinler periler seytanlar melekler ve medyumuz diyen bazi insanlardan onlar insani çarpar diyerek hep bunlardan ürkerler ve korkarlar mesela hur yabaniler oiye icad ettikleri cadi dedikleri hayallerinden bile korkarlar iste bunlardan kesinlikle korkulmamasi için ve onlara hiç bir deger verilmemesi için tarihten bir örnek daha verelim.

  bilimdigi gibi hazreti muhammetten sonra halki tarafindan seçilip atanan hazreti ömer halifelik görevini yaparken bir gün bir yere giderken birde bakmiski bazi insanlari bir agaca tapindiklarini görmüs ve onlarin yanina gidip siz burada bu agacami tapiyorsunuz ve neden Allah varken bu agaca tapiyorsunuz diye onlara sorunca onlarda h.z. ömere ya ömer h.z. peygamber bir gün buradan geçerken bu agacin gölgesinde biraz dinlendigi için biz bu agaca deger veriyoruz diye onlar h.z. ömere bu konuyu böyle anlattiklari zaman hazreti ömer yanindaki maiyetine su agaci kökünden kesin atin diyerek o agaci o gün oradan yok etmisler oldugunu bu tarihler böyle söylüyor ki insanlar için Allah önemlidir tapinmaya ve met edilmeye kulluk ve ibadet edilmeye layik olan yanliz Allahtir oldugu ortadadir çünkü hamd Allaha aittir diyende zaten Allahtir derim.

  iste durum bu olduguna göre Allah yanliz benden korkunuz ve benden yardim isteyiniz emrini her insana vermistir bizlerde Allahtan degilde bir takim kisilerden ve yaratiklardan ve sembollerden korkarsak iste o zaman sirk batagina saplaniriz olduguna göre eger bir insan mürsitlere biz veliyiz diyenlere mevlanayiz diyenlere kutsallik degeri verirsek onlara tapanlardan oluruz ve o yedi kollu samdanlarin kullari oluruz ki bunlarda Allahin af etmedigi sirk günahi olurlar demektir çünkü gerçek bir müslüman insanlar bunlara degil ilime bilime tabiatin yaratilis kanunlarina bakariz ve onlari yaratan Allaha deger veririz onun için Atatürk bu gibi konularda hayatta en hakiki mürsit ilimdir diyerek bütün insanligi bir peygamber misali tekrar uyariyorsa bizler ilime bilime degilde tarladan geçen tavsan ugursuzdur diyerek ve kara kediler tekin degildiler diyerek onlarda ürküyorsak bu konularda önce Allaha ve sonrada atamiza islam dinine inanmamis oluruz ki iste su tarladan tavsan geçerse ugursuzluk olur kara kediler ugursuzluklar getirir hur yabaniler insani çarparlar yedi kollu samdanlar insana ugurlar getirir gibi islere inanan ve onlara tapan ve onlari Allah zannederiz ki iste bunlari önce Allah kuranda yasaklamistir derim

  ve insanlar ilimle ve bilimle yetistirilip ve onlarla yönetilmelidirler öyle korku veren neslelere aldanarak onlarin tesirleri altinda kalarak insanlar yönetilmezler ve egitilmezler bizim korku halimiz ilime bilime Allaha ve kurandaki islam dinine uymamak olmalidir. onun için her isimiz daima ilmi degerlere göre eger onlarda dogruysa o isteki islemler tamamdir ve daha iyisini kesif edersek o zaman onlara döneriz çünkü Allah kolaylastirin zorlastirmayiniz diyor iste biz bunu kabul edelimki ne siyonistlerden ve nede araplardan nede illi münaticilerden ve nede baska birilerinden hiç korkmayalim ve onlara hiç bir deger dahi vermeyelim derim.

  onun için biz türklerin istiklal marsinda ilk geçen kelime korkma diye basliyor ve devam ediyor korkma sönmez bu safaklarda yüzen al sançak sönmeden yürdumum üstünde tüten en son ocak diye devam ediyoruz ve kendimizi Allahhin kula olarak ilan ediyoruz ve kendimizi ilime bilime baglayanlardan oluyoruz ve yanliz Allaha kul olarak baglanmayi san ve seref sayiyoruz onu kabul ediyoruz ve ne mutlu türküm diyene diyerek adimiz andimizdir diyoruz yoluna can koyariz diyoruz.

  iste bu konumuzda ugur ve güç o yedi kollu samdanlarda degildir güç bunlara inanmamaktadir ve onlardan korkmamaktatir çünkü önce hedefini ve gayeni seçeceksin ve onu ilimle bilimle ölçeceksin ve ona uygun is planlariizi yaparak ve bu ugurda insanca çalismaktir ve bu iside basarmaktir iste bu çalismalar siyonist illiminatüleri gibi insanlari onlarin serlerinden korkutan ürküten olamayacak ve insanlarin sereflerine çamurlar ve iftiralar atan sistemler ve sekiller olmayacaktir yalan dolan entrika ve çesitli tuzaklar kurup rakiplerini bos yere kendi sisteminin çikarlari ugruna öldürmek bütün insanligi öldürmek olur.

  iste bunlarin hepsini yapmak bir çalismaktir yolundaki taslarini temizlemektir olurlar ama hirsizlarda çalisirlar bir gemiyi yapan ustalarda çalisirlar iste bunlari ilim bilim ile ve güzel ahlak ile kanunlar ile tespit edelim ve hayirli olani seçelim ve onlari yapalim iste bunlari bilenler ve becerenler kazanirlar ve o samdanlar bir semboldür ve sirk inancida olurlar mesela nazar için takilan mavi boncuk olurlar ve hiç bir isede yaramazlar ama Allaha ve ilime baglanirsak bu kainati dahi kontrolumuz altina alabiliriz derim iste casiye suresinin 13. ayeti bizlere bunlarida anlatiyor derim ve siz ne desiniz iste göz boyamaktan ve kula kul olmaktan ancak böyle kurtuluruz derim selamlar r.ç.

 40. Orhan GENCEBAY'IN bir eserinde dedigi gibi " kula kulluk edenlere yaziklar olsun."
  merdiven altindan geçinde ugursuzluklar pesini birakmaz derler. yatir baba diye abuk sabuk seylerle insanlari korkutup, onlardan para alirlar. böyle seyler azalmasi gerektikçe, aksine artiyor. nazar boncugunu severim, ama renklerinden ve hos görüsünden dolayi. yoksa bir boncuk nasil nazarda koruyabilir? ticari amaçli biri söylüyor, her inaniyor. yani bir deli, bir kuyuya tas atmis, kirk akilli çikaramamis. hesabi.
  saygilar…

 41. bu sefer çok degisik bir konuya girmeye çalisacagim.

  her seyin bir kimligi oldugu gibi yüce Allahinda kendine özel bir kimliginden bahseder

  1- halik her istedigini yaratir 2- malik her seyin tek sahibidir 3- mabud kulluga ibadete tek layik odur 4- rap herseye yön veren ve onlari riziklandirip yasatan ve öldüren ve hükmü altina alan odur 5- ilah hali bunlarin merkezdedir ve Allahin bir kimligide budur derim ve bunlari kim kendinde vardir derlerse iste onlar sirk içine düserler çünkü bunlar yanliz Allaha aittirler mesela firevunlar biz rab" iz sizleri biz yöneteniz demislersede kendilerine ilah diyememislerdir çünkü onun bir çok özellikleri vardir.

  "lailaheillallah". iste bu kelimeyi tahlil edersek en azindan sunlari buluruz ve hepside bu kuranda vardir derim.

  yani ilah nedir sorusunu açmaya çalisalim.

  1- siginmak 2- güvenmek 3- sevilen 4- korkulan ve sakinilan 5- her sözü dogru olan 6- yanliz ondan yardim istenen 7- hiç bir yanlisi olmayan 8- daima vadinde duran tek kurtaricimizda yanliz odur.

  iste Allahtan baska ilah yoktur onun için her insan yanliz onun emir kullaridirlar baska büyük yok derim .

  toplumlar degil yanliz Allah dogruyu yapar ve her toplunda her yaptiginin hesabini yanliz Allaha verirler onun için halkin her kararida onlari baglar çünkü hesap onlardan soruluryor derim iste gerçek cumhuriyet ve demokrasi rejimide budur ve ona görede milletçe ve sorumluluk altinda yapilanmalidir derim.

  Allah kusursuzdur ona bir kusur yükleyenlere elbetki kizariz eger bu kusursuzlugu birilerine verirsek su alim kusursuzdur su amir kusursuzdur dersek yani bu kusursuzlugu masumlugu papa misali gibi birilerine verirsek ozaman onu hasa Allah yapmis oluruz demektir ve o kislerde Allaha sirk kosuyorlar demektir çünkü Allahtan baska kusursuz ve kurtaricimiz yoktur onun için gerçek olan Allaha güvenmeliyiz baskalarina degil derim iste her insan ve her toplum bunlari multak bilmeli ve ona göre bir dünya hayati sistemlerini kurmalidirlar zuhruf suersinin 44. ayetide zaten insanliga bunu anlatiyor iste Allah onlara yardim eder sirkçilerede seytanlari baslarina bir bela olur derim.

  PARA EMEK DEVLET TOPLUM ESITLIGI NASIL OLMALIDIR DERSEK.

  sosyal devlet halkinin ihtiyacina göre milli olan parasini üretirler onunlada ve ölçülü olarak halkinin her ihtiyacini onlara ürettirir ve halkinin insani ihtiyaçlarini yerine getirir iste bu arada para degil insan emegi ve bilgileri harcanir ama milli parada ortaya konur ki çünkü emekte harcanamaz onun için devlet parasini halkta bilgisini ve emeklerini ortaya koyarlar ve Allahi topragini ortakça isletirler ve hep birlikte kazanirlar ve insani ve milli görevlerini böyle yerine getirirler ve huzur içinde milli güvenlik içinde yasarlar iste "lailaheillallah"in bir yönüde böyle yapilirsa onuda yasariz derim selamlar r.ç.

 42. artik emegin bir degeri pek kalmadi. para getirmiyorsa, o is is degildir. artik kisa yoldan para kazanma derdine düsenler de var tabi. alin teriyle de çalisanlar emeklerinin karsiligini alamiyorlar. tamamen dis ülkelere bagimli bir ülke olma yolunda hizla ilerliyoruz.

 43. HIÇ KIMSE ALLAHIN VERDIGI HAKLARA RAZI OLMUYORLAR DERIM.

  bir insanin kendi eliyle kazandigindan fazlasi yoktur bu temel kuraldir ve bu Allahin hukukudur onun degismeyen adaletidir ve insanlar her ne yaparlarsa bunun içinde yapmakla yükünlüdürler gerçegi görülmektedir onun için hak deyince akan sular durur denmistir.derim.

  neml suresinin 48. ayeti meali.
  sehirde yapici hiç bir ise yaramayan boyuna yikici davranip fesat çikaran dokuz çete vardi.

  bu ayete göre hayatimizi yorumlarsak hazreti muhammedin yasadigi devirde bu dokuzlu çete varmis ve onlar yapici olan hiç bir seyi kabul etmeyip daima yikicilik yapan fesat ve hile entrikalar pesinde kosan emekleri sömüren bir takim insanlarmis iste bunlar daima oldugu gibi bu asrimizdada oldugu kesindir.

  onun için bunlar hiç bir zaman yapicilik degil daima yikicilik pesinde kosan ve çalismadan baskalarinin sirtlarindan kazanan emekleri ve emek haklarini tanimayan daima emekleri sömüren ve bu konudada çokta kurnaz olan küçük bir elit gurup devamli olarak her asirda yasadiklari için onlarin yasadigi her devirde insanligin içinde bunlar daima kral patron ruhban sifatlari içinde bulunurlar kendilerinden sonrasini kendilerine daima köle yapmislardir.

  iste islamiyet dinide bizlere bunlarida anlatiyor ve ayni zamanda bu sistemim dünyadan yok edilmesinide istiyor bunun göstergeside bakara suresinin 193. ayeti olduguda anlasilir derim
  ve islamin insanliga verdigi temel haklar ekonemidede esitlik ilkeleridir ve bu konudada esit hale gelmemizi ve kula kul olmamamizi yüce Allah her insandan istiyor iste bu insanlik bunlari anlayana kadar bu dokuzlu çeyetide yok edene kadar patronlarinda ve kölelerinde isleri çok zordur bunuda maide suresinin 60. ayeti bu insanliga anlatiyor derim onun için.

  EMEK ZAMAN MAL PARA hali 4x4lük olup daima esittirler diyorum ve insanlik bunu kavramadikça buna göre bir sosyal hayat kurmadiklari müddetçe onlarin halleri çok kötüdür derim selamlar r.ç.
  .

 44. esittirler tabi ama, bu esitlik çoktan bozuldu. emek ve zaman harcayanlar para kazanamiyor. sadece para harcayanlar, emek, zaman kavramindan habersizler. hepsi bir birinden çoktan koptu. birlestirmek için çaba sarf edenler ise, azinlikta kaliyor.
  saygilar.

 45. neml suresinin 48. ayeti zaten bunlari da anlatiyor biz insanlara.

  bu dokuzlu çete hiç bir zaman hiç bir iyi ve hayirli isleri planlari kabul etmezler diyor bizlerde bu çetinin birer elemanlarindan yardimcilarindan oldugumuza göre bizlerde bir bahane bularak hiç bir hayirli isleri sistemleri ve onun planlarini kabul etmeyiz ve onu kendi çikarlarimiza uydururuz sonrada biz imanliyiz deriz.

  onun için ey iman sahipleri iman ediniz uyarisi ayetide bizlere bunuda anlatiyor yani akintiya kürek çekenleriz demektir derim selanlar r.ç.

 46. akintiya kürek çekmeliyiz, bence… eger kürekleri atip, akintiya birakirsak, nefes almaktan da vazgeçmisiz demektir. taslar çikacaktir, kuvvetli dalgalar çikacaktir, fakat bizim elimizde tahta bir kürek, hepsiyle hayatimiz boyunca savasmak durumundayiz. bizden sonraki nesile devredecegiz o küregi, ama saglam olarak. eger parçalanmis, bir kürek verirsek, onlarin yapabilecegi hiç bir sey kalmaz ve bizim yerimize akintiya kapilir, giderler. bu yüzden de eger onlara saglam bir kürek ve sandal birakmak istiyorsak, asla yilmayacagiz.
  saygilarimla…

 47. NEDEN IMTIHAN EDILIYORUZ DERSEK.

  Yüce Allah biz insanlarin ruhlarini yarattigi zaman o kalu bela vaktinde ve bizlere ben sizin rabbiniz degilmiyin diye hepimize sormustur bizlerde ve hepimiz evet sen bizim rabbimisin demisiz iste bu sözümüzün üzerine Allah biz insanlari ve bize hizmet etsin diyede ve bu kainatini bizler için yaratiyor ve talimatinida din olarak ortaya koyuyor ve simdide bu dünyada bizleri hem toplum olarak hemde fertler olarak imtihan ediyor.

  ve bakalim ona verdigimiz sözümüzde bizler duracaklarmiyiz bunun imtihanini hepimiz vermekteyiz iste bu konudaki bu imtihan halimizde budur derim.

  biz neye söz vermisiz dersek önce kula kul olmayacagiz ve hiç kimseyide kendimize kulluk yaptirmayacagiz diye Allaha hepimiz söz verdik simdi bu sözlerini çiyneyenler olursa onlara elbetki azap edilecektir buda Allahin hiç degismeyen bir kanunudur derim.

  kula kul nasil olunur dersek patron olanlar Allahin kutsal olan her mülkü benimdir diyenlerdir onlara köle olanlarda onlara paralari için tapanlardir yani her iki taraftada suçluluk vardir iste bu dünyada önce bunu bilelim ki rabbimizemi yoksa krallarimizami taptiklarimizi kendimiz görelim yani sözümüzün erlerimiyiz yoksa ki nankörlerdenmiyiz ve vefasizlardanmiyiz iste bunu anlamak için su yasadigimiz dünya hayatina bakacak olursak her türlü foyalarimiz boyalarimiz kendiliginden dökülürler derim.

  bizler hem Allah vardir deriz hemde bizler kralsiz patronsuz ruhbansiz kölesiz yapamayiz deriz yani bu halimiz iki yüzlülüktür ve munafiklik hali demektir yani verdigi sözü yerine getirmez emanete ihanet eder her sözüde yalan olan kimseler munafik olurlar ölçüsüde budur derim

  yani bizler gelecege bunlarimi miras birakacagiz zaten bizlerde bunlari miras almisiz derim iste burada iyice düsünmek lazim derim selamlar

  nasip olursa bunun devamini sonra yazarim r.ç.

 48. paraya tapildikça, ve paraya muhtaç olan bu kadar çok oldukça, malasef böyle devam eder. hak edilen kazanildikça, parayi araç olarak görmeyi azaltilanabilinir. zam degil, zamcik verildikçe kendini o kisinin sahibi sanip, öyle çalistirmaya devam edecektir. o kisi de kovulma tehlikesiyle çalismaya. is imkanlari çogalmadikça daha çok nesil bundan nasibini alacaktir.
  saygilarimla…

 49. fatir suresi 15. ayetin meali:

  Ey insanlar Allaha muhtaç olan sizsiniz Allah ise hiç bir seye muhtaç degildir bütün övgüler onadir.

  kuranda Allah insandaki her türlü birikime karsidir otorite olmak hakim güç olmak zenginlik övgü ve rizik sahibi olmak hepsi yanliz Allaha aittir der.

  iste temel kanun ve iman budur bunu bozanlarin vay haline diyor zaten yüce Allah

  para bir mal degildir para bir semboldur para insanlarin icadidir ve para insanlar arasindaki emek haklarini taksim eden en iyi bir vasitadir baskada bir önemi yoktur ve onu faiz karsiliginda bir kirayada veremeyiz demektir eger verilirse riba olur yani haram olur.

  iste bu paraya baska türlü güçler ve anlamlar yüklersek ona Allah diye tapilmaya baslarlar çünkü para bir masul gibi devamli üretilemez ve çogaltilamaz ki para ancak bir emegin karsiligi kadardir ve emegin bir narkidir ve o kadar kazanilir daha fazlasi yoktur o emegini yersen veya onu eskitirsen o parada bitmis olur ve yeniden çalisip o tükettigin o mali yerine koyarsan gene o kadar para sahibi olunur ve bu konu çok daha derin ve genistir derim.

  onun için yüce Allah her seyin hakimi benim diyor sakin olaki bu hududu asmayiniz diyor yoksa sirke saplanirsiniz diyor iste birileri parayi kendi kafasina göre üretince ve onu baskalarina ürettirmeyince o kisiler para babasi oluyor ve her seyin sahibi benim diyerek ve Allahin mülkünü ve toplumun haklarini satin almaya kalkiyorsa o zaman Allahin hükmünü ve toplumun dogal haklarini onlar onun elinden almis olurlar ki iste buda bir sirk oluyor ve bütün peygamberler bunun için ugrasmislar ama halka bunu anlatamadan ömürleri dolmus ve eski hamam eski tas olmus her sey

  eger kral patron ruhban ve kölelik olacaksa ve insanlarda bunlardan memnunsa onlar için bir sorunda yok demektir ve neye ve ne için bogusuyorlar o zaman derim her sey gayet normalsa bu kanli savaslarin bu kavganin bu mal yigmalarin karunlar olmanin anlami ve sebebi nedir dersiniz onuda bir anlatan olsada bir dinlesem derim ve bunun çareside nedir onuda söyleseler derim. selamlar r.ç.

 50. bu kanli savaslar tarihimiz de kurtulusa varmak içinmis. keske savaslar olmadan anlasmalar olabilseymis ama, bazi doyumsuzlar mücadele etmeye zorlamislar. ama simdi cinayet. o zamanlar kalan kinler. ben daha üstünüm, tavirlari. hep daha fazla diyenler yüzünden bu savaslar oluyor. hayvanlar avladiklari avi yuvasina götürmez yiyebildigini yer kalanini diger canlilara birakir. ama biz insanlar hem bunu alayim, hem de daha fazlasi da bende olsun denmesi yüzünden oluyor, bunlar.
  saygilarimla…

 51. BINMISIZ BIR ALAMETE GIDIYORUZ KIYAMETE DIYORLARYA..

  Din ve dünya islerini birlikte ele alirsak bu kuran bir bütündür bunun hepsine uyacaksiniz bunun bir kismini alip bir kismini birakmak olmaz diyor bu kuranda yüce Allah derim.
  o zaman din adina dünyada nasil yasamaliyiz onlari bilmek ve onlari yasamak insanlik için çok önemlidir.

  mesela nemrut ve firavunluk döneminde ki olan yanlis olaylara karsi ibrahim ve musa peygamberler yapilanlarin çok yanlis oldugunu o zamanda söylediler ve o zamanlar her seye devlet hakimdi yani bir tür komonizm sistem o zamanda vardi ve Allah onu onlara yasakladi ve onlarada esitligi anlatti.

  zaman geçti siyonizim sistem dogdu bu firevunluklar battilar bu siyonizim de libaralizimcilerde bu libaralizimi icat ettiler yani patron ol zengin ol kölelerin olsun her seye hükmet seklidir ki buda gene Allah tarafindan lanetlendi ve her ikiside su anda dahi lanetlidirler derim.

  çünkü dünyada vahye dayali bir sosyal hayati yasanmasini isteyen Allahtir çünkü insanlar buna göre yaratilmislardir ve bu kainatta hak vardir çünkü liberallik ve komonislikler vahye dayali degildirler bunlar nefislere ve küfre dayali olduklari için bunlar lanetlidirler fakat bu insanlik hala vahye dayali bir dünya ticaret sistemini bulup onu hala kurmadilar ve ondan haberleri bile yoktur ve namazdan baskada bir sey bilmezler ve isin bu tarafina hiç girmezler derim.

  iste aranan ve olmasida gereken budur onun için hem libarel hemde müslüman olunamaz denmeside bunun içindir yani yasana gelen ticaret sistemi vahye dayali degildir onun için dünya karisiktir harp ve zulüm içinde yasiyoruz derim.

  ey iman sahipleri iman ediniz diyor ve vahye uyunuz onu yasayiniz onu bulup dünyaya onu kurunuz emrediyor ama herkes kapitailstir öncelikle bunu düzeltelim derim.

  Mesela bütün demir kömür altin gümüs petrol ve dogal gazlar özel sirketlerin ve devletlerin mülkleri degildirler ve bu insanlik bunlari kendi aralarinda birleserek çok özel bir ortaklik kurarak vahye dayalida isletirlerse bu ticarete yönelirlerse iste önce bu ilmi çareyi bu insanlik bulmalidir ve ona görede çalisma ve üretme paylasma kurallarini ve onun kanunlarinida yapmalidirlar derim iste bütün peygamberlerin ve bilginlerin hepside bunun için çalismislardir ve hep bu bu görülmektedir derim.

  NAHL suresinin 36. ayetinde Allaha kulluk ediniz tagutlardan kaçiniz deniyor ve hesaplar ortadadir yani libaralizime degil ve komonizimde degil yanliz vahye dayanirsak bunuda basarirsak Allaha kul olmaya o zaman hak kazaniriz demektir derim.

  onun için birileri derler ki Allah'mi insani taratti insanlar'mi Allah'i yaratti diyorlar ve her ikiside dogrudur diyorlar derim eger Allah insani yaratti diyorsak o zaman vahye uyulur eger insanlar Allahi yaratti diyorsak o zaman krallara ve patronlara ve ruhbanlara vede onlara kölelige teslim olunur demektir derim selamlar r.ç.

 52. ALLAHMI INSANI YARATTI INSANMI KENDI ALLAHINI YARATTI bunu biraz açalim belki faydali olur dedim.

  isanlar çok tuaf olan bir varliktirlar mesela kendileri hem Allah olmak isterler ve sonrada bunu basaramayinca kendilerine göre bir Allah dahi akillarinca yaratirlar ve ona taparlar ve ona ayinlerde yaparlar onun için zamanimizin bazi bilginleri bu konuda söyle diyorlar Allahmi insani yaratti yoksa insanlarmi kendilerine göre bir Allahmi yarattilar diyorlar ve bunun her ikiside dogrudurda diyorlar.

  iste bunu kuran ile tahlil edebilirsek yüce Allah bir yaratik degildir fakat Allah istedigini istedigi sekilde onlar için ol der bu yasin suersindede geçer ve onlari yaratabilir ve onlarin riskinida verir ve onlari hesabada çekebilir iste bu Allahi ihlas suresindede görebiliriz iste bu Allaha inanmayanlar da kendilerine göre olan bir Allahi kendi nefizlerine en uygun sekillerde onlari akillarinca yaratirlar ve onuda her islerinde istedikleri gibi ve istedikleri sekildede kullanirlar.

  mesela zengin olanlar bana bunu Allah verdi yürü ya kulum dedi derler eger fakirlerden olurlarsa bunu bana Allah verdi bakalim verdigime sükür ediyormu beni böyle imtihan ediyor derler fakat gerçek olan insanlari yaratan Allah üstünlügünüz takvanizdadir diyerek her insani esit haklar üzerine yarattigini açik bir sekilde kuran ile sergiler zenginleri nahl 39. ayetinde tagutlar olarak tanitir ve onlardan uzak durulmasini ister ve bir ayetindede sunuda söyler casiye 13. ayette gökte ve yerde neler varsa hepsi Allahindir ve onlari insanliga tahsiz etmistir ve insanlara boyunda egdirdim diyor ve bunlari nahl 71. ayete uygun olarak insanlarin arasinda esit gelinceye kadar paylasiniz diyor ve bakara 219. ayettede ihtiyaçtan fazlasini üztünüzden dagitiniz kendinizde yigmayiniz diyor ve bunun sisteminide mutlak kurunuz diyerek ilmi ve dini olan bu gerçegide ortaya koyuyor ki iste buda insanlari yaratan Allahtir derim.

  fakat insanlarin yarattigi kendi Allahlarida o insanlarin istedigi gibi hareket eder ve etmek zorundadir çünkü insan daraldigi zaman ey Allahim gel sü islerimi yapiver derler veya su kisiyi döv veya onu öldür de derler ve bende zengin olayim ve kölelerim usaklarim büyük fabrikalarim ve içi dolu isçilerim yatlarim katlarim olsun derler herkesin önünde bende saygin olayim derler ve sen bana bunlari ver derler ve Allahi kendilerine bir emir kulu dahi yaparlar ve onu kendilerini koruyucu putlari heykelleri ve totemleri ikonalari yapmislardir ama onlarin hiç birisini onlarin inandiklari o Allahlari hiç yapmaz çünkü böyle bir sey zaten hayeldir ve yoktur sadece o kisilerin sigindiklari o zanlaridir derim.

  gerçek Allah resmidir ve tabii olan evrensel kanunlari vardir ve insanlar mutlak onlara uymak zorundadirlar yoksa o isler kendiliginden olmazlar mesela hasta olanlara ilaç yapan ve o doktorlari yetistirmek insana olan Allahin emridir bunu yapanlar sifalarina kavusurlar yapmayanlarda ölür giderler iste Allahin degismez bir kanunu budur buda insanlari yaratan Allahtir derim.

  mesela devletini kur ordunu kur polisini yetistir mahkemeleri kur hakim ve savcilarini yetistir ve onlara güven ve onlarin güvenli olmalari için gerekenleri yap ki rahat edesin seklide vardir.

  yani sen yap duani Allah kabul eder bir hacca git bütün günahlarini Allah siler onlari sifirlar diyenlerin Allahi gerçek olan Allah degildir onlar insanlarin uydurdugu dur derim iste Allahi iyi tanimadan gerçek mümimler olunamiyor ve her hesap ortadadir derim selamlar r.ç.

 53. çok haklisiniz. herkes ne yaparsa kendisi yapar. Allah vesile olur ama, insanlari Allah'tan geldi ben de bir sey yok demeleri çok yanlistir.

 54. epeyce yarenlik yaptik ve kaliniz saglicakla derim.

  eger bahsettigim kitabi almak isterseniz onu internetten bile isteyebilirsiniz veya size en yakin bir kitapçiyada onu ismarlarsiniz onu getirebilirler derim

  nilden firata devlet oyunlari erdal sari zeybek yazarla iletisim adresi:

  e-mail: erdalsarizaybek @ gmail. com

  web: www: erdalsarizeybek. com tr

  pozitif yayinlari/erdalsarizeybek

  ISBN:978-605- 5514- 95-2

  selamlar hayirli günler ve ömürler geçirmenizi dilerim r.ç.

 55. siz de saglicakla kalin. tesekkür ediyorum. ilk defa bu kadar faydali konular yazildi.
  selamlar, saygilar…
  hayirli ve güzel bir ömür geçirmenizi diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here