Bugün Benim Dogum Günüm..

7
373

Bugün benim dogum günüm. Yalnizligimla basbasa, oturuyorum yine balkonda. Kulagimda olmazsa olmaz kulakliklarim, kucagimda en son okudugum kitap. O her zaman bayildigim yalnizligimlayim iste. Basbasayiz. Yo, hayir mum üflemedim. Ya da pasta kesmedim. Hayir, hayir dogum günü partisi de yapmadim. Arkadaslarimda yok zaten. Siradan olan, diger günler gibi geçiyor bugünde. Ama evet tam bugün dogdum ben. Bu bastan savma hayata bugün açtim gözlerimi. Belki de bugün sevdim yalnizligi. Bundan 16 yil önce tam bugün.

Ne zaman herseye siradan damgasini vurdum, ya da digerlerinin gözünde umursamaz oldum bu kadar bilmiyorum. Ama dogum günlerinide pek umursamaz olmusum görmeyeli. Hayatta geçirdigim mutlu ya da üzgün bir yil daha bitti bugün evet. Sair’in dedigi gibi bir yaprak daha koptu bugün takvimimden.

Yo, hayir karamsar degilim ben. Sadece tuhafim. Belki de “umursamaz”. Benim kutlama tarzim böyledir belkide.

Sonuç olarak:

Bugün benim dogum günüm. Balkonda oturuyorum bi’ basima ama belkide düsündügüm kadar yalniz degilim yalnizligimla. Sürekli gelen kutlama mesajlari, mutlu yillar dilekleri de var yanimizda.

7 YORUMLAR

  1. hayirli ve saglikli ömürler dilerim. r.ç.

    ben hiç dogum günü kutlamadim benim dogum günümü bilende yok oraklarda dogmusum diyorlardi hepsi bu. nüfus kagidi hikaye zaten

    senin dogumun hem sana hemde insanliga hayirlar getirsin dilerim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here