Bulutlara Yazilan Hikaye Bölüm – 2

0
260

Bir süre sonra ev arkadasi da ayni manzarayla karsilasti. Çaresizlik içinde birbirlerine baktilar. Telefonlarinda hiç kontürleri yoktu, kimseyi aramazlardi. Biri orada beklerken digeri , kalacak yer aramaya gitti. 
Iyi anlastiklari bir komsusu onu evine davet etti, donmak üzere oldugu için kabul etti. Ama içi rahat degildi. Esyalarin basibos kalmisti. Arada pencereden bakarim diye düsündü. Komsusu tek basina yasayan emekli bir ögretmendi. Çok iyiligini görmüslerdi. Bazen onlara yemek götürür beraber sofra kurarlardi. Simdi yalniz kalacakti.Üzüntüsünü dile getirdi, kirayi ödemeyi teklif etti. Bir yandan onunla konusuyor, hemde disariyi gözetliyor arkadasini bekliyordu.Saatler geçti, gelen giden olmadi. 
Anlasilan , o kendine kalacak bir yer bulmustu. Arkadasinin komsuda oldugunu tahmin ederek orayi aradi, geç oldugu için dönemedigini söyledi. 
O gece komsusunun evinde kaldi, ama sabahi zor etmisti. Içinde bulunduklari durumdan nasil çikacaklarini hiç bilmiyordu. 
Sabah esyalari güvenilir bir depoya tasitti. Hakkini ödeyemezlerdi. Onlari evladi gibi görüyordu. Okula gittiginde arkadasi kantindeydi. Sinif arkadaslarina baslarina gelenleri anlatiyordu. Ailelerine birsey diyemezlerdi. 
Ikisininde babasi emekliydi, güçlükle geçiyorlardi.Üniversiteyi kazandigi gün üzülmekle , sevinmek arasinda kalmisti. Uzak bir sehirde okumak onun için zor olacakti. Ailesi onu okutmak için büyük fedakarliklarda bulunmuslardi. 
Bir arkadaslari haftanin bazi günleri uçus egitimi almaya gidiyordu. Orada bir elemana ihtiyaçlari oldugunu söyleyince çocuk gibi sevindi. 
Çikista oraya gittiler, ilk defa uçaklari o kadar yakindan görüyordu. 
Gözleri hep gökyüzündeydi, basinin üzerinden geçen uçaklarda kendini hayal etti. 
Görüsme umdugu gibi geçmedi. Yinede firsat buldukça arkadasinin pesine takiliyor, uçuslari izliyordu. 
Sorunlarini sonunda çözmeye basladilar. Bir kafede çalisip, bir yandan da okula devam ediyordu. Evi ise komsusu sayesinde bulmuslardi. Bir tanidigi kiraci aradigini , iyi birini bulursa kiralamasini söylemisti. Onlardan daha iyi bir kiraci bulabilecegini düsünmemisti bile. Tasinip , yerlestikten sonra üstlerinde koca bir yük kalkmisti. 
Okulu bitirdikten sonra ilk isi gözlüklerinden kurtulmak oldu. Uçus dersleri almaya basladi. Birkaç hafta sonunda bulutlarin arasinda süzülmeye hazirdi. Kendini uçmayi yeni ögrenmis bir kus gibi hissediyordu. 
Ömrünün sonuna gökyüzünde kalabilirdi….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here