Çakirkeyf

3
255

Açilmis yine fonda bir incesaz. Müzeyyen abla “benzemez kimse sana…” diyerek girer mi simdi söze? Bu da anlik masamiza sessizligin hükmünü yerlestirir. “Hadi be kanka! Serefine…” Eyvah! Bu laf en tehlikeli olani, bu su demek ciddiyete son yarim saat.

Son sessizlik demlerinde demlendiysen ne ala, yok geride kaldiysan tavsankani olamadan süzerler adami. Anlamsiz gülüslere bir o kadar anlamsiz bakislarinla biraz yadirgar, biraz oluruna birak be abi der kaliverirsin öyle. Eeee sende boz abi kendini, tüm parçalarin yerli yerinde mi sanki? Giderine bir kadehte sen doldur. Haydi, bir serefe fasli daha… Disarida köpek mi havladi al sana bir kahkaha, ortinin ayagi tökezledi bir kahkaha daha, sonra bir kahkaha daha “ya sebepsiz oldu bu be” al sana bir kahkaha sebebi daha…

“abi ben daha senin sofranda mezene muhabbet kurmam, bunla içilmez abi, iki kadehe eyvallah çekti adam” bu sözü duyduysan o sözün çiktigi agzi… Kapat be abi…

“aha kanka son yudumlar benim. Nokta atisi benden” diyen kimse ve onunla tartisanlar, aman tongaya düsme son yudumlari o an ortamin en derin denizlerinde yüzenine ikram edeceksin.

“yine kafa bir milyon oldu kanka, lan bu adam amip gibi çogaliyor ya biriyle ugrasamazken iki tane olmus lan bu” bu laf kirmizi alarm, duydun duydun duymadiysan… Ya da bos ver be kanka birak duyma, gül, estir rüzgârlarini, kopar firtinalari, o giden yâri üç tane gör üçle besle hepsini sen al, kaç saatin var ki sanki degerlendir firsati iste.

“hani ne manasiz sey su çalismak yahu, olum okuyup da büyük adam mi olacan, var mi suan benden daha büyük adam?” o an masada kim varsa tahtina göz koyacaktir hemen. Tamam abi kavga yok, her birimiz dis islerinde ayri, iç islerinde birbirimize bagli devlet liderleriyiz.

Derken son kadehler, masaya paralel bosalir. Eyvah ki son ayakta kalana, sar basa izler simdi hayatini, üstelik dram türünde.  Pismanliklarini, hatalarini ikiye, gidene özlemini, askini üçe, yaslarini ona, yüze bine katlar simdi. Ne yaptin be kanka, oldu mu simdi, hadi sil artik yaslarini muhabbete say be abi, yat zibar iste…

Nerden mi biliyorum, e tecrübeyle sabit meseleler bunlar…

3 YORUMLAR

  1. ev arkadaslarimin durumu abartip keyf'i eziyete döndürdükleri an iste bu an. onlari gözlemlemekten daha keyiflisi yok benim için =)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here