CeBIT Bilisim Eurasia 2009

0
276
Bilisim dünyasinin kalbi Beylik düzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde atmaya basladi. 7 – 11 Eylül tarihleri arasinda ziyaret edilebilecek, Avrasya’nin en büyük is gelistirme ve teknoloji platformu CEBIT Bilisim Eurasia, görkemli bir törenle dün açildi.

Fuarda ekonomik krize ragmen büyük sirketlerin katilimi dikkat çekiyor. Türkiye’nin bilisim ve teknoloji anlaminda büyük bir hizla gelistigini ve dünyadaki gelismelerin gerisinde kalmamasini destekleyen CEBIT Fuari ziyaretçilere her gün açik olacak.  Özellikle proje üretmek amaçli Türkiye çapinda ziyaretçilerin yogun olacagi düsünüyor. En yeni ürünleri ve hizmetleri sergilemeye uygun teknolojik bir platform yaratan fuarda gerek üst düzey yöneticileri gerekse hem ulusal hem de uluslararasi ziyaretçileri görmek mümkün.

Fuarda is dünyasi salonlarinda ticari yazilimlardan, mobil is çözümlerine, bankacilik ve finans uygulamalarindan telekom altyapisi ve Ar-Ge teknolojilerine kadar birçok konu ele aliniyor. Tüketici elektronigi salonunda, günlük hayatta ve is ortaminda kullanilan navigasyon, dijital görüntüleme, dijital eglence, donanim ve çevre birimleri, ev sinema sistemleri, akilli ev sistemleri ve otomasyonlar tanitiliyor. TÜBITAK’in da Webciety tematik bölümü fuarda dikkat çeken bölümler arasinda yer aliyor. Online sosyal ag, e-ticaret firmalari, online pazarlama firmalari ve yazilim tedarikçilerinin yer aldigi Webciety’de pazarlama profesyonellerinin yani sira halkla iliskiler, sosyal ag kullanicilari, medya ve blog yazarlari bir araya geliyor. Dijital yasam bölümünde ise dijital sistemler, mobil ürünler, servisler, yazilimlar sergileniyor. Bu bölümde telekomünikasyon hizmetleri ön plana çikiyor.
 
 

Türksat’tan 2023 Cacabey Istasyonu

Türksat, 2009 yili Uzay Haftasi  kutlamalari için “2023 Cacabey Uzay Istasyonu” temasini belirledi. Bu etkinlik kapsaminda resim ve maket yarismalari düzenlenecek, konferanslar verilecek.

Fuar Ziyaret Saatleri:
7 Ekim Çarsamba 11:00 – 19:00
8-9-10 Ekim 10:00 – 19:00
11 Ekim Pazar 11:00 – 18.00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here