Cebite Gidiyorum Gözlerim Kapali… Neden mi? Utancimdan Tabi ki…

0
224

Cebit’e gidiyorum saat 09:10 Gazetedeki Cebit ilaninda Taksim’den AKM önünden, Kadiköy IDO önünden (Kumluk) saat baslarinda servis kalkacagini ögreniyorum. Yolda giderken bir anne ve iki yavrusunu görüp çekiyorum, kedi…

Metro ve hop AKM önü. Aman Yarabbi bu ne kalabalik, yurdum insani ne de açmis Teknolojiye. Hem de gepgenç bir güruh, hay masallah, demeye kalmadan Bilgi Üniversitesi araci yanasinca bosaliverdi ortalik. Sonra bir midibüs yanasti. Birileri bindi gitti, bizde binmistik lakin; “Ayakta kalanlar bosaltsin gemiyi terk eden fareler misali” deyince koy verdik kendimizi disari.

Sonra bir belediye otobüsü yanasti, lakin saat 10:30’a da ulasmisti. Homurtular, cik cik’lar ayyuka çikmadi ama dikkatimizi de çekiyordu öte yandan. Tam otobüs ayrilacakken, sabah bir grup sansliyi alan midibüs geri geldi. Ve içindekileri kum tasiyan kamyon misali döküverdi ulu orta. Gariplerim, Japon’u, Alman’i, yaslisi çogu ayakta kaldi tabi ki otobüse en son bindiklerinden. Kimi yapacagi konusmaya, kimi seminere geç kalmisti.

Al iste bir kez daha milletçe kendimizi asagi görme firsati geçmisti elimize. Bilmem kaçincisi yapilan bir fuara Akbil’li otobüs koyup, Alman’dan, Japon’dan, yaslidan hem para aliyor hem de onlari geç ulastiriyorduk. Biz bunu hep yapiyorduk degil mi? Ve ne yazik ki yapmaya sanirim devam edecektik…
Yukarida verdigim ulasim noktalarindan gidecek olanlar dikkat. Otobüsler bir tane geliyor ve saat baslari hareket ediyorlar. Gerçi ona bile uyamiyorlar ama siz yine de kendinizi ona göre ayalayin. Ayrica Cebit’ten dönüslerde de sadece buçuklarda dönüs arabasi var. Cebit furarindan çikisinizi ona göre ayarlayin. Ya da girmeden önce bir daha sorun söförlere. Tavsiyem ise, Metrobüs duragina kadar olani kullanip, Mecidiyeköyden gitmek istediginiz istikamete daha hizli bir biçimde ulasmaniz yönünde olacaktir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here