Cenk Han Alkaya “Gülmeyi Dene” Adli Albümü Ile Tüm Müzik Marketlerde!

0
116
Cenk Han Alkaya

Bir zamanlar, amatör olarak müzik sitesi pesindeyken, gruplardan biyografi toplamaya çalisirdim. Bunlarin içlerinde Cenk abimde vardi. kendisini çok severim hem ses olarak hem kisilik olarak, bir gün taksim arka sokakta eski adiyla ex-bronx sonradan el degistirip yeni adiyla trend ismini almisti. Orada kendisi Sodapop olarak cover parçalar söylüyordu. Ayni zamanda kendisi, mert alkayanin abisi olur. "Mert kim ?!" diyenler içinse kisa bir ipucu; "Feridun Düzagaçin davulcusu olur kendileri". 14 Mayis 2008 tarihinde "Gülmeyi dene" adli albümü tüm müzik marketlerde yerini aldi. Tanitim partisiylede çok yakinda bizlerle olacak. Su an için stüdyo da çalismalara devam ediyorlarmis. Yeni çikardigi albümle beraber ilk klibinide 3. parçasina "Duyuyor musun?"a çekmis. gerçekten çok basarili olmus.
Biyografi
Cenk Han Alkaya, Istanbulda dünyaya geldi. Özel Ortadogu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümününden mezun oldu. 1993 yilinda davul çalarak müzige atildi. Dönemin önemli müzisyenleriyle Cobra Indians, Dolmus Drivers gibi gruplarda çaldi. 1998 yilinda kariyerine sarki söylerek devam etmeye karar veren Alkaya 2005 yilinda aramizdan ayrilan Nüri Candastan opera san dersleri aldi. 2005 yilinda askerligini Ankara Mamakta yapti. 2000 yilinda sarkici olarak kurdugu Sodapop adli grupla birçok sehirde sahne aldi. 2004ten itibaren hayalini kurdugu albüm için Faruk Kavi, Mert Alkaya ve Serkan Çeliközle çalismalarini sürdürdü. 2008in ilk aylarinda albüm kayitlarini bitirdi "Gülmeyi Dene" isimli albüm 2008 mayis ayinda piyasaya çikti.
Albümdeki Parçalar:

  • Tas
  • Ömür Boyu
  • Duyuyormusun
  • Küçük Kiz
  • Gülmeyi Dene
  • Anliyormusun
  • Unutma
  • Aglar Gece
  • Kar
  • Deniz
Güldürmeyi Dene10 sarkinin yer aldigi albümün mixlerini Ugur Onatkut, masteringini Cem Büyükuzun yapti. Prodüktörlügü Cenk Han Alkayaya ait albümde yer alan tüm söz ve besteciler sanatçinin 15 yillik müzik yasaminin küçük bir özeti gibi. Arabesk tinilardan uzak durarak, modern bir sound anlayisi ve çizgisinde hazirlanan hazirlanan albümde sanatçiya, 2 sarkida Aylin Aslim back vokal yaparak, düzenlemelerde Kargo gurubundan Serkan Çeliköz katkida bulundu. Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkayaya müzigi Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? sarkisina Imre Haydaroglu yönetmenliginde, Beylerbeyi ve Ümraniye Kromtel fabrikasinda çekildi. Bu albüm evimin salonunda kaydedildi. Alternatif/indie rock tarzindaki albümün 2007 Haziran ayinda baslayan kayitlari Mert Alkaya ve Faruk Kavi tarafindan Cenk Han Alkayanin evinde yapildi. Albümün davul kayitlari evin salonunda, sarkilarin gitar ve diger enstürman kayitlari; amfi ve mikrofonlar kurularak sanatçinin odasinda kaydedildi. Vokal kayitlarinin yarisi evde, geri kalan kismi da doruk stüdyolarinda Ugur Onatkut ve Alper Gemici tarafindan kaydedildi.

Son olarak yazimi tamamlarken, kendisiylede konustum ve röportaj sözü aldim. En kisa zamanda Renkli Dergi olarak kendisini rahatsiz edip, yeni albüm hakkinda ve ilerisi için lakirtilar yapacagiz. Albümü internet ortamindan satin almak isteyen arkadaslar için HepsiBurada ve Esenshop üzerinden alabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here