Cenk Han Alkaya Gülmeyi Dene Adli Albümünün Tanitim Konseri

2
255
Cenk Han Alkaya Gülmeyi DeneKendi söz ve bestelerini bir albüme dönüstürmek için 4 yildir çalisan Cenk Han Alkaya, 15 yillik müzik yasamimin küçük bir özeti dedigi Gülmeyi Dene albümünde; kendini yakin hissettigi 80lerin vintage sounduyla indie rock tinilarini harmanlayarak müzigini dinleyiciyle bulusturuyor.

Gülmeyi Dene; büyük sehirde yasayan bir adamin, kendi hayatiyla ilgili hesaplasmasini, yalnizligini ve sikintilarini melankolik bir havada anlatiyor. Bize yasattigi bu müzikal yolculuk içinde bir taraftan da, yasamla ve gelecekle ilgili barindirdigi umudu da dinleyiciyle paylasiyor.

Hayatin acimasizligini anlatirken, savasmaktan yorulmayan bir adamin öyküsünü dile getiren Tas, hayati sorgulayip yasadigimiz yanlis iliskilere parmak basan Ömür Boyu, kendisinden sikilmis bir adami anlatan Duyuyor musun?, hayatin gerçeklerinden uzak, masalsi anlatimiyla dikkat çeken Küçük Kiz, fotograflardaki sahte gülüslere gönderme yapan Gülmeyi Dene, uzun bir otobüs yolculugunun sonunda bestesi yapilan ve hep bir umut isigi oldugunu söyleyen Anliyor musun?, hayattan kendini saklayan kibirli bir adami anlatan Unutma, kisa süren bir iliskinin ardindan "bitmeseydi ne olurdu?" dedirten Kar ve hep bagislayan ve affeden birine dönüsü anlatan Deniz, "Gülmeyi Dene" albümünde Cenk Han Alkaya imzasini tasiyan parçalar…

Prodüktörlügünü Cenk Han Alkayain yaptigi albümde düzenlemeleri, Alkaya ile beraber Faruk Kavi, Mert Alkaya, Can Alper ve Kargodan Serkan Çeliköz üstlendi. Kayitlarinin büyük kismi Alkayanin home stüdyosunda kaydedilen albümün vokal kayitlari ise Yüksek Sadakat grubunun klavyecisi Ugur Onatkutun stüdyosu Doruk Müzikte Ugur Onatkut ve Alper Gemici tarafindan tamamlandi. 2 parçada Aylin Aslimin geri vokal yaptigi "Gülmeyi Dene" albümünün masteringini Cem Büyükuzun gerçeklestirdi.

Albümün çikis parçasi olan Duyuyor musuna geçtigimiz haftalarda Imre Haydaroglu yönetmenliginde bir video klip çekildi. Beylerbeyi ve Ümraniye Kromtel fabrikasinda çekilen video klip, Türkçe müzik yayini yapan bütün televizyon kanallarina dagitildi.

Gülmeyi Dene albümüyle, rock sounduna modern bir bakis açisi getirerek uzun soluklu olacaginin isaretlerini veren Cenk Han Alkaya, müzik dünyasina samimi bir giris yaparak, sarkilarini büyük kitlelerle bulusturmayi hedefliyor.

Son derece özel konuklarin da davetli oldugu Cenk Han Alkayanin ilk konseri; Gülmeyi Dene albümünün lansman partisi 3 Temmuz Persembe aksami Beyoglu Hayal Kahvesinde!

HAYAL KAHVESI – BEYOGLU

Kapi Açilis: 21,30
Giris Ücreti: 20 YTL
Adres: Büyük Parmak Kapi Sk. Afrika Han, No:19, Beyoglu

Tel: 0212 244 25 58- 0212 243 68 23

CENK HAN ALKAYANIN GÜLMEYI DENE ALBÜMÜNÜN ILK KLIBI DUYUYOR MUSUN IÇIN TIKLAYIN.

Sanat camiasindan özel konuklarin da davetli oldugu albüm tanitim konserine ücretsiz bilet kazanmak için yapilmasi gerekenler çok basit:

  • Hala üye degilseniz, bir an önce renklidergi.comaüye olun.
  • Isim, Soyisim, Tel no bilgilerinizi dogru girin. Çekilis bu bilgilere göre yapilacaktir.
  • Katilim çift kisiliktir ve 5 çift davetiye ile sinirlidir..
  • Katilmak için "Talihli olmak istiyorum" diye yorum birakmaniz yeterlidir.
  • Önlem amaçli olarak ulasabileceginiz telefon numarasi e-posta adreslerinize gönderilecektir.
  • Katilamama durumunuzda Renkli Dergi ya da e-posta yolu ile bizi bilgilendirin lütfen. Imkânimiz varsa bir baska ziyaretçimizi gönderebilelim.
  • Dikkat 18 Yas siniri vardir.
  • Bizi takip etmeye devam edin…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here