Cin

12
413

Neden sence dedi prenses yatak ucunda oturan yesil cine. Zor mu bu kadar? Sadece sevmek istiyorum. Ve karsiliginda sevilmek… Aslinda karsilik olsun diye de degil. Sevileyim ki daha çok sevebileyim. Sevmeye açim ben. Hep daha çok sevmek istiyorum. Daha çok sevebilmek içinde bir miktar sevilmek… Neden dersin? Neden ben mutlu olamiyorum? Neden bir noktadan sonra her sey üzerime geliyor? Nerede ne hata yapiyorum? Nerede ne sekilde korkutuyorum karsimdakini? Belki de kendim olduguma inandiramiyorumdur. Bu kadar açik olmam yaniltiyordur onlari. Yapmacik geliyorumdur.

Söylesene cin çirkin miyim yoksa? Okyanus gibi asi miyim yada? Yirticiliklari da güzelliklerim gibi içimde mi tasiyorum? Içime girmeden görmek mümkün degil mi bu güzellikleri? Disaridan bakildiginda ürkütüyor muyum?

Söylesene cin sence seviyor mu beni? Düsünüyor mu? Belki de dalga geçiyor. Bilmiyorum cin bilmiyorum. Ne yapmaliyim bilmiyorum.

Okyanus gibi haykirmak istiyorum askimi ama bunu firtina zannedip korkarlar diye de korkuyorum. Sakin olsam da ne durgun derler diye korkuyorum. Bilmiyorum cin inan hiçbir sey bilmiyorum.

Mektuplar yazmak istiyorum. Bilinmez zamanin birinde yasayan bilmedigim sevgilime. Kendimi tamamen sunmak istiyorum. Aldigim her nefesi onun için vermek istiyorum. Bu kadar zor mu cin? Buna degecek birini bulmak bu kadar zor mu?

Bana bunlari söyleyecek biri olacak mi cin? Beklemedigim bir anda bana sürprizler yapacak. Ben düsünmeden o ben olacak. Böyle biri var mi cin? Hani su ruh ikizi dedikleri… Hani ilk gördügünde ömrün boyunca tanimissin gibi. Hani yanindan asla gitmeyecekmis gibi…

Ne dersin cin var mi böyle biri? Yumsam gözümü. Saysam 1-2… Önüm arkam sagim solum desem bulabilir miyim? Sobeleyebilir miyim? Bir rüyaya dalip huzur içinde uyanabilir miyim? Uyandigimda onu yanimda görebilir miyim? Asla gitmeyecegini bilebilir miyim? Onunla her gün yeniden dogabilir miyim?

Söylesene cin üç dilek hakkimdan bir tanesinde prensimi isteyebilir miyim?

Begüm Ürügen

12 YORUMLAR

 1. oyyy son günlerde okudugum, yüzümde gülücük açtiran bir yazi:) çok sevdim..ellerine kalemine saglik greysteam…

  NOT: su cin lambadan çikar sana görünürse, hemen haber ver tamam mi? benimde 3 dilegim var:))

 2. Daha sik görünecegim bundan sonra efendim merak etmeyiniz. Ayrica yorumlariniz için de tesekkür ederim.
  Sevgili delisey ah o cini bir çikartabilsem o lambadan zaten 🙂
  Ve sevgili muratmoon yazilarimi takip edecek olman çok sevindirir beni.
  Tekrar tesekkür ederim yorumlariniz için, okumaya ve yazmaya devam 🙂

 3. Bir gün gelecek bekledigin, geldiginde mutlulukla mutsuzlugu ayni anda sunacak. Yanindayken bulutlarin üstünde, uzaktayken "O simdi ne yapiyor su anda simdi simdi…" diye merak içinde birakacak. Coskunun irmaginda yüzerken kederin dibine vuracaksin.. Bekledigin ask, sirf bu yüzden vazgeçilmez sirf bu yüzden terkedilesi olacak…

  Önüm arkam sagim solum sobe…Saklanmayan ebe…

 4. evet,evet,evet begüm arkadas harika bir yazi arkadaslar bütün kelimeleri yazmis banada harika demek düstü baska tanim kalmadi 🙂 .

  senden bir istirhamim olacak cinide konusturdugun bir yazi daha isterim bakalim cin bu akilli ,güzel kiza ne cevap vericek merak ettimmm.:=).

  nilanyacim yorumun o kadar dogru ki tam bir tanim .üstelik tebessüm ile okudum dogru söze ne denir babinda 🙂

 5. "Yumsam gözümü. Saysam 1-2… Önüm arkam sagim solum desem bulabilir miyim? Sobeleyebilir miyim? Bir rüyaya dalip huzur içinde uyanabilir miyim? Uyandigimda onu yanimda görebilir miyim?"

  hani ruyaya dalmadan diyorum……………
  söyle bir etrafa bakmak mi gerekiyor ne
  gunduz gözu ile…

  narin bir kalbin incecik serzenisleriydi yaziniz.
  sevgiye
  ve özlemi cekilen sevgiliye dair.

  tebriklerimle.

 6. "Yumsam gözümü. Saysam 1-2… Önüm arkam sagim solum desem bulabilir miyim? Sobeleyebilir miyim? Bir rüyaya dalip huzur içinde uyanabilir miyim?"

  Bu bölümü çok begendim. Sevgiler. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here