Çocuk! Tecrübe

1
255

Hani bir seyler yasarsiniz da sizden sonra gelecek kusaklara hep yanlis yapmamalari gerektigini aktarirsiniz ya, size söylendiginde aman, of, puf dediginiz halde…

Ne yasadiginizin hiç bir önemi yoktur aslinda; adi ask da olabilir, mesk de…

Siz bir bedel ödemissinizdir, aci çekmissinizdir, uykusuz kaldiginiz gecelerin gündüzlerinde ay isigini görmek için saatlere bakmissinizdir dakikalarca! Çekmissinizdir yani… Ama çogu kez pisman olmamissinizdir saçma bir gururla ya da olmussunuzdur aciz bir tavirla! Ne fark eder ki… Sonra çikar aska düsecek birisi daha, düsme dersin bu çukura çocuk, düsme! Bak, ben ne hala geldim, sen de gelme dersin çocuk! Anlar mi ki?

Hala saglikli bir sekilde düsünemiyorum. Aptalliklarim oldu elbet küçük sayilar üzerinde, simdi daha mi dikkatli ve de tecrübeliyim yasamin büyüyen rakamlari üzerinde? Sahi tecrübe neydi, kime tecrübeli denirdi? Sairin bahsettigi gibi miydim yani, yani kalbimle baglantimi kaybediyor muyum, yani tecrübeleniyor muyum artik?

Susmayi tercih ediyorum artik, konusmalarim kendimi yaktigi gibi karsimdakini de yakiyor, acitiyorum. Kimseyi almiyorum asktan da meskten de, çeksinler diyorum kendi kendime, hani her sey insan içindi diyorum aciyan yanimla, hani bizim içindi, birak çeksinler diyorum…

Siirler yazan insanlarin saflarinda degilim artik.

Beyazligim da kalmadi sayfalarim üzerinde…

Yazacaklarimi tüketmis gibiyim,

Kalem gitmiyor deftere, tecrübeleniyorum, baglantimi kaybettim artik kalbimle…

Kahramani olamayacagim çocugun düslerinde, bunu düsündükçe bile dagiliyorum, parçalaniyorum dört bir yana…

1 YORUM

  1. sokakta raslananlara hiç takilma onlar sahtedirler.

    isini iyi yapmak isteyenler senin ayagina Allahin emriyle diyerek gelirler bu isin gerçegi ve gelenegi daima bu olmustur.

    bir türküde vardir seninle dalga geçtim sevdigim baska benim misali olurlar sokaktakiler derim.

    ve daima dik durmak ve daima mert olmak sözünün eri olmak insana en yakisandir derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here