Çocuklarin Ilgisini Çeken Esyalar

3
159
Son yillarda çocuklarin çok ilgisini çeken winx club, spiderman, witch v.b karakterleri okul esyalarinin üzerinde görmeye çok alistim. Bu esyalar çocuklarin ilgisini çektiginden sade olanlardan daha fazla satiyor. 2 yil önce benim de ilgimi çekmiyor sayilmazdi. Bunula ilgili bir animi sizlerle paylasmak istiyorum.

 

Bir gün kirtasiyeye okuldaki bir ödevim için karton uhu v.b seyler almak için ugramistim. Içeriye benden 4-5 yas küçük bir oglan çocugu ile babasi girdi.

 

Çocuga bir kalem silgi v.b esyalar aliyorlardi. Çocugun gözüne birsey takildi. ve

-Baba,bana bunu al! 

Babasi:

-Hayir oglum o ne isine yariyacak? 

Çocuk:

-Ya baba lütfen!… 

Babasi:

-Hayir dedim sana buraya gel!

Çocuk:

-Yaa hadii!! 

Babasi:

-Hemen yanima gell!! 

Çocuk agayarak:

-Bak baba, bunu bana almazsan burada bagiririm rezil olursun!

Babasi gereken esyalari alip disari çikti ama küçük çocuk hala agliyordu. Sonra babasi çocugun ensesine bir tane yapistirdi. Bu dogru mu, degil mi? Buyrun, siz karar verin.

3 YORUMLAR

  1. hemen kendi fikrimi diyeyim hinata degil tabii . ah biz büyüklerin hatasini görmemis,ögrenmemis ,ögretmemisligimizin hatasini hep çocuklarimiza ödetiriz.

    o baba çocuguna ne zaman neyi isteyebilecegini ögretmis olsaydi çocuk

    (-Bak baba,bunu bana almazsan burada bagiririm rezil olursun! ) bu tehdidi yapmayi bilmeyecekti ve babada zor durumda kalmayacakti çocuguna o tokadida atmasi gerekmeyecekti.

    bence tez zamanda çocuklara nasil davranmali adli anne, babalari egitmek için kurslar açilmali bu ülkede.bizim kusagimizin çogunlugu tokat yiyerek büyüdü ne ögrendikse çaresiz kaldigimizda onu uyguluyoruz YANLISSSS … çünki çocuklarimiza ne ögretirsek onlarda onu uygulayacak . yani tokat yiyen çocuk gün gelip tokat atacak.

  2. komik bir durum bence.altinda kocaman bir dehsetin yattigi gülünçlük daha dogrusu.çocugun lafa çok güldüm yalniz..=))kirk yil düsünsem aklima gelmez.ben de dondurma dolaplarinin yanina oturur kalkmazdim çocukken..ama yazik günah be kardesim!o çocuk nasil geldi o hale?!.(bu arada yazi kaç yasina gelmis ben hala burada..)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here