Dan Dan Dan Zardanadam…

1
332

Bir müzik grup düsünün ki simdiye kadar dört albüm ve bir single`a imza atmis, bir çok konserler vermis. Bununla birlikte bu grubun ilginç bir özelligi var. Hatta ben bu duruma ayricalik diyorum ki; hani hepimizin hayat gayesi olan "Para Kazanma" düsturuna gark olmadan, özellikle bu sektörde; ücretsiz, bedava, free, amme hizmeti adlari altinda toplayabilecegimiz bir özelllik ile yer almis bir müzik grubu kendileri.

Evet, yanlis okumadiniz sevgili dostlarim, hatta içinizde;

"Ehue ben bu grubu biliyorum ki…"

"Eveeet, Taksimde falanca müzik markette bedava albümü dagitilan abiler bunlar…"

diyenleriniz dahi var, bundan da adim gibi eminim. Simdi yavas yavas konunun özüne inelim ki, sizlere bu saygideger grubu tanitmaya, bizleri sunduklari ücretsiz, albüm, mp3, konser vs… gibi olanaklardan nasil ne sekilde faydalanirlir, bu konudaki felsefeleri nedir, aktarmaya çalisayim.

Su konuya açiklik getirmek istiyorum ki; www.zardanadam.com sitesine girdiginiz zaman, ne üyelik, ne de kil tüye ihtiyaç yok. Sayfayi biraz asagi dogru indirdiginiz zaman, isterseniz anlik dinleme, isterseniz, tek tek, isterseniz albüm albüm tüm çalismalarini indirebiliyorsunuz. Ya da adresinizi veriyorsunuz, kargo ile gönderiyorlar. (e tabiki masrafi size ait, ama korkmayin bir çok kargo ile anlasmalari var ve indirimli tarife ile gönderiyorlar.)

Tüm bu kadar lakirdidan sonra da; ister istemez konserlerden, çikacak albümlerden vs..den haberdar olmak içinde üye oluyorsunuz bizler gibi…

2001 Yilinda çikmislar yola. Bes kisiden olusan grup üyeleri arasinda, gündüz takim elbise, aksamlari da kot-gömlek takilan mi, ögrenci mi, mühendis mi ne ararsaniz var. Yani onlar zaten bizden birileri.Yaptiklari müzigi ilk önceleri es-dost-akraba üçgeninde icra ederken, zamanla biriken sarkilarini bir albümde toplamaya karar vererek bu olusumu bir sekilde baslatmis oluyorlar.

Haftanin üç günü stüdyo çalismasi yapan grup, özellikle kendi sarkilarini çalmaya, çalismaya özen gösteriyor. Bu sebepten dolayi da, sadece bedava müzik yapan bir grup olarak anilmak yerine; yaptiklari müzikle begenilen, sevilen, sayilan bir grup olmayi hedeflediklerini de dile getiriyorlar. E zaten hasil olan da bu degil midir zaten ?

Grubun Albümleri:

Tamamböcegi (Mart 2002)
Korsan (Aralik 2002)
Süreyya (Mayis 2003-Single))
Sevgililer Günü (Ocak 2004-Single)
Dibini Gör (Mayis 2005)
Kalbim Yok (Temmuz 2006)

Kendileri için bir iki slogan çalismami paylasmak istiyorum huzurlarinizda, naçizane :

Hep yekZardanadam Tek, digerleri Kek…
Du baraZardanadam bu Yapar Valla…
Pencü seSeverek Dinlerler Grubu, Zardanadam ise…

1 YORUM

  1. Dinleyici asigi yaratmak, o asiklarin bedavaya albüm sahibi olup verilecek konserlere gitmeleri saglamak çok akillica geliyor.

    Albümlerin çok fazla masrafi bu tür gruplar için sanirim çok fazla yoktur. Verecekleri konserlerden parayi kazanmayi planladiklari apaçik.

    Bravo Zardanadam yoluna aynen devam et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here