Deliye Döneceksin

2
275
   Güvenmek ne hostu degil mi? Süphesiz seviyordun onu, korkusuz..Nasil da mutluydun degil mi? Canim benim, simdi çok üzgün müsün peki, ona kiziyorsun ya da..Evet simdi süphesiz nefret ettigini düsünüyorsun ondan degil mi?

 

  Canim, onu özleyebilecegini düsündün mü? Evet, sen oturmus kitap okurken masumca, bir yerlerden kokusu çalinacak burnuna..Bu seni sersemlestirecek, korkacaksin, bacaklarin titreyecek ve içindeki asansör en üst kata çikacak..Tipki onu ilk kez öptügünde hissettigin gibi..Deliye döneceksin..

 

  Güvenirken ona..Düsünmemistin degil mi? Öyle ya, kim düsünürdü degil mi? Öyle asik oldugu, öyle titredigi birinin yaninda, kokusunun hiç gitmeyecegini bir daha, nerden düsünecekti ki?Ona deli gibi kizip bagirirken, insancil olmayan bir sekilde özleyecegini nerden düsünebilir ki?

 

Güvenmek aslinda, filmlerde izledigin kisa süreli ve tutkulu bir öpücük kadar anlik..Heyecanlandirdigini, karin agrittigini, içindeki asansörü firlattigini, ölemedigini hissettirdigini göz ardi edersek sayet, pisman edici…Deliye döneceksin..

2 YORUMLAR

  1. güvensiz bir dünya hiç çekilmez oluyor bu bellide kimlere güvenelim bunu nasil basaralim der dururum hep kendime daima en aci veren gerçekleri hep ben yasiyorum acaba neden çünkü çok güvenmistim onlarada ondan olsa gerek

    birgün bir prof'a sormuslar talebeleri hocam bu engin tecrübeyi nasil kazandin diye ona ada onlara kaziklana kaziklana demis onlara

    roma imparatoru sezar bulmus bir garip çocugu sokakta onu almis yanina birde evlat yapmis kendine onu okutup adam yapmis ve general bile yapmis ordusuna bir gün sezar ugramis bir saldiriya suikasta o gün ana siginmis oda bu evladina birde ne görsün en zalim darbeyi onadan yemis o gün ondan.

    ve iste o zaman tarihe mal olan sözünü söylemis sendemi bürütüz demis ona

    iste dünya hayatimiz budur bu hiç degismiyor demekki daha vahsilikten insanliga terfi edememisiz anlasilan bu ki bu hep böyle devam ediyor belki binlerce yil sonra anlariz bunu da düzelirler o insanlar belki derim biz sabirli olalim oda gelir bir gün o gelecek insanliga biz çekelim bu acimasiz su forsalik dünya küregini bu böyle gelmis böyle gider derim selamlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here