Denizde Bir Çocuk …

1
261

Denizde bir çocuk. Yalniz. Tek basina eglenen. Denizde bir çocuk, bir basina. Herkesin oldugu bir kalabalikta yapayalniz. Kendi basina hoplayip ziplayan bir çocuk. Herkesle birlikte olup kimseyle olmayan bir çocuk.

Muhtemelen kimse farkinda degil çocugun. Hiç birisi dönüp bakmiyor. Ora da birisi mi var? Bir ufaklik kendi kendine gülüp eglenmeye mi çalisiyor? Yo, kimse farketmiyor, ilgilenmiyor. Hatta umursamiyor bile.

Acaba diye düsünüyorum bir an. Acaba bu çocuk buradan birden yok olsa. Çirpinamadan batsa suyun içine. Sesi bile çikmadan. Ansizin. Kim fark eder? Ya da birisi fark eder mi?! Bir yildiz bile birden kayip gitse gökyüzünden, onu bile fark eden olur ya, bu çocugu kim görür?

Aklimda bunlarla dönüp bakiyorum. Hiçbir seyin farkinda olmayan ufaklik hopluyor suyun içinde. Bir kaç kisi dik dik bakiyor çocuga. Su siçrattigi için tabi ki . çocuk simsiki yummus gözlerini. Su kaçmasin diye de kulaklik var kulaklarinda. Hayatin yalnizligina erken adim attiginin farkina bile varmadan öylesine zipliyor hala…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here