DeviantArt Türkiye 1.Manipülasyon Yarismasi Sonuçlari

4
216

Geçen hafta Renkli Dergi’da duyurulan, FaceBook sitesiüzerinden düzenlenen DeviantArt Türkiye 1.Manipülasyon yarismasi sonuçlandi. Yarismayi hazirlayan Dilek Keles ve Firat Ayaz’la yarisma sonuçlari hakkinda görüsme firsatim oldu.

Zaman konulu yarismanizin dereceye giren çalismalarini nasil belirlediniz?
Dilek Keles : Yarismada tema olarak belirledigimiz “zaman” konusu üzerine tüm arkadaslarimizin düs dünyasini sinayarak yarismamizi grup üyeleri yorumlarini da göz önünde bulundurarak sonlandirdik.

Yarisma için belli bir kriteriniz var miydi?
Dilek Keles : Elbette… Yarismaya arkadaslara örnek olarak koydugum çalisma toplam 14 fotograf ve yüzlerce efektten olusmustur. Çalisma ortalama 5 saat sürmüstür. Umarim arkadaslar görsel olarak ekledigim videodan da faydalanabilmistir.

Peki hangi çalisma birinci seçildi?
Firat Ayaz : Profesyonel ve amatörlere yönelik olan bu yarismanin galibi Volkan Demir’i basarisindan ötürü kutlariz. Kendisinin “zaman” konulu yarismamizda “zamanin sonsuzlugunu anlamayanlar” isimli çalismasi çok etkileyici bulundu ve skor board da yerini aldi.

Dilek Keles : Özellikle teknik açidan basarili bulunan Volkan Demir’in “zamanin sonsuzlugunu anlamayanlar” isimli çalismasi hem teknik detay hem düs gücüne hakimiyet ve görsel estetik açisindan en basarili çalisma olarak belirlendi.

Ikinci seçilen çalisma ne oldu?
Firat Ayaz : Ikincilik basarisini gösteren Aydin Aksakalin “zaman her seyin ilaci” isimli çalismasi kurgu açisindan çok dikkat çekici ve ifade açisindan da hayli basarili…

Dilek Keles : Ikinciligi paylasan arkadasimiz Aydin Sakal’in “zaman her seyin ilaci” isimli çalismasi tema ve kurgu bütünlügü içerisinde gündelik yasamimizda kullandigimiz bir deyimin düs gücüne basarili bir sekilde sunumuyla basarili bulundu.

Son olarak neler söylemek isterseniz?
Firat Ayaz : DeviantArt Türkiye fotografçilar gurubunun ilk yarismasi oldugu için katilim grubun nüfusuna göre azdi. Umarim ileride yeniden düzenlenecek yarismalarda katilimci sayisi artar ve diger grup üyelerinin ilgisi fazlalasir. Tüm katilan ve yarismayi takip eden arkadaslarimiza tesekkür ederiz.

Dilek Keles : Yarismaya katilan ve takipçisi olan tüm arkadaslarimiza tesekkür ederiz. Her çalisma ayri ayri keyifli ve izlenmeye deger çalismalardi. Bütün arkadaslarin düs gücüne ve emeklerine saglik. Bunu takip eden fotograf yarismalarimizda görüsmek üzere… Renkli Dergi ailesine desteklerinden ötürü tekrar tesekkür ediyoruz.

4 YORUMLAR

  1. Konunun zaman olmasina zaten bayildim .Çalismalar da birbirinden güzel.Dogrusu çalismalarin yapilisini izlemek isterdim.Her asamasi farkli bir zamandir zaten.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here