Dik… Dik… Müslüman…

1
338
Bu Dünyaya bedenimizi gömmeye, ruhumuzu arsa degdirmeye geldik. Ama ruhumuzu ebabillerle bizden çaldilar baba… Söz vermistik, bu kirik dökük dönencede  plan kuranlarin suratina, Kuran okumaya… Kumar oynayanlari bir teblig ile Kuran okumaya… Söz vermistik baba, Hücûrat hücûrat ilerleyip, silah tutan elleri, tutturmamaya.
 
Ama ruhumuzu bizden çaldilar. Süslü kadinlar, çengiler, çalgilar… Paralar, pullar ve kapanan algilar. Söz vermistik baba, bu düzenin düzensizligine düzen getirecek, Nizam-i Alemi tüm aleme misyon etmeye. Hani söz vermistik, baba!..
 
Bahar dediler, bahar temizligi yaptilar(!) Petrol dediler… Anliyacagin, hep katlettiler baba… Hani biz mazlumun göz yasinda, müslüman kardesimin yani basinda, açlarin ekmeginde asindaydik… Hani biz namazinda- abdestinde, cihad için kilicin kinindaydik… Hani biz Kudüste yesil kubbenin altindaydik, hani biz nefis mücadelesinde melekten üstün saflardaydik. Saffat der ki; “Gerçekten biz onlari civik bir çamurdan yarattik.”
 
Simdi verilmis sözleri yutmusluk var, bildiklerimizi bir bir unutmusluk var, sefil bedeni öylesine kurutmusluk var. Hani söz vermistik baba, öylesine bir töz vermistik, âma gönlümüzden bir göz vermistik. Yalanci sözler verdik baba… Kahhar akti, zalime sözlerimden… 

1 YORUM

  1. çok güzel ve çok dogru yazmissin ama artik düzeltmek mümkünmüs gibi görünmüyor.Gittikçe batiyoruz.Aci ama gerçek misali.
    Yüregine saglik!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here