Din Insanliga Yön Veriyorsa, Bu din Kimlere Teslim Edilmistir Acaba?

6
473

Birtakim sofiler varmis onlar zenginlik istemeyip kalin killi kaba olan bir takim elbiseler giyerek halkin içinde öyle dolasirlarmis ve onlar bu halleriyle ayrica siradan birileri olarak yasamayi kendilerine münasip görüp hep böyle bir yasama sekli sürdürdüklerini tarihi veriler anlatiyor derim.
 
 fakat bu siradan biri olmak nasil bir tür ölçüdür bu sofiler bunu nasil ve neye göre bulmuslar bunuda bir türlü kavrayamadim ve bu sirrin manasinida hiç çözemedim iste bunun geregini ve gerçegini bir bileniniz varmi acaba içinizde eger bir bileniniz varsa bunu izah ederse çok faydali bir is yapmis olurlar bence derim.
 
mesela dünyada zenginlerde doludur ve fakirlerde doludur bu durum böyle olunca neyi ve onu nasil  yaparsam  siradan bir insan olunur dedim kendime çünkü zenginnin kazanç yoluyla onlarin yasama sekli baskadir fakirlerinde hayati yasama sekli kendi kazançlarima göre baskadir o halde nasil yaparsam siradan biri olurum iste bunu bir türlü çözemedim dogrusu derim.
eger zenginlesirsem o zaman param kadar malim kadar ve onlarin verdigi güç kadar bir tür zevk hayatim olurdu eger fakir zümreden isem çöplükten toplayan biriysem o zamanda ona göre bir evde bir yasam içinde olurdum derim.
 o halde siradan biri olmak nasil olunur bu kaba elbiselerle halkin içinde dolasmis olan bu mollalar bu sofi babalara bunu sormak lazim bunun ölçüsü varmidir ki sizler siradan olabiliyorsunuz bunu sizlerden bir bilen varmi onlarda bunu bir söyleselerde bende ögrensem yani siradan biri nasil olunur veya bu siradan olmak nasil yaparsam o sira bozulur.
 
 gelin bu konuyuda biraz arastiralim bunuda tartismaya açalim ne dersiniz acaba serim.
 
not: bu sofular ne is yaparlarmis geçim parasini nasil bir yoldan kazanirlarmis bunlar halkin sirtindan hiç bir yararli isler yapmadan kazanan halkida böyle yaparak aldatan asalak insanlardan oldugu bence kesindir derim. ve selamlar… r.ç.

6 YORUMLAR

 1. 1- insanlar bence kendilerine sunlari sormali

  Allah varmi yokmu eger Allah yoktur diyorsak o zaman su ve geçmislerde yasanan her türlü rejim ve sistemler hepside dogrudurlar çünkü kimi kime neyi neye göre sikayet edecegiz ve yargilayacagiz demektir ve hak diye bir sey yoktur güç diye bir sey vardir ve o bir mesele olur ki daimada güçlü olanlar kazanirlar güçsüz olanlarda onlarin köleleri ve fedaileri kapi kullari olurlar ki onlarda olanlara hiç ses çikarmazlar onlar için her sey dogrudur inancida onlarda hakimdir demek olur.çünkü Allahsiz insanlar neye dayanarak kendileri için hak hukuk isteriz diyeceklerler ki derim.

  eger Allah vardir birdir diyorsak o zaman onun dediklerini anlayanlar Allahin onlardan istedigi gibi isleri yaparlar ve ona göre bir dünya hayatinin sistemini onun rejimini bu dünyaya kurarlar ve onun rejiminin içinde hep birlikte yasarlar ve onlarin bu sosyal yasama sekillerinide öyle görelim derim yani öyle Allah var demekle hiç bir yere varilmaz yani yap ve islet ve planlarini anlat ki onu olsun görelim dogru olanda bence budur derim.

  eger bu din isleri öyle havraya kiliseye camilere cem evlerine ve diger tapinaklara gitmekse her kes kendine göre bir yerlere gidip duruyorlar ve oralarda bir seyler yapiyorlar zaten derim. r.ç.

 2. 2- Hukuk mantiktir diyenler; ve hukuk Allahin insandan istedigidir diyenler; sekliyle ikiye ayrilirlar yani hukuk kurandan alinmalidir bu hak isine nefisler karistirilmamalidir yani anlasilan budur derim..

  insanlik tarihinde kuranda din olarak görülen habil ve kabil kissalari vardir bu olayda biri digerini ben hakliyim diyerek öldürür ölen ise sen beni öldürsende ben sana karsi koymam çünkü öldüren taraf katil olur ve Allahin cezasina çarpilirlar der fakat öldüren taraf kendini hep hakli bulur ve öz kardesini oracikta öldürür ve onlarin hesabi mahsere kalmistir derim.

  iste bu hesaba göre bu öldürücü olan ve acimasiz olan taraf sekil itibariyle mülk benim hakkimdir ben kazandim kimene diyebilen patronlardir.

  ölen tarafta isçileridir zaman içinde Allah mesela son din sekli olarak her seyi kendinde toplayan mesela bu kurani insanlara verdi ve ondada dediki mahkeme yapin kisas haklarinizi kullanin haberini ve imkanini verince anlasilan odur ki patron ve isçilerin savasi ve iyilerle kötülerin hak savaslari vardir ve o devam ediyor derim .r.ç.

 3. 3- her iki tarafta kendi mantiklariyla kazanmak istiyorlarsa patron daima güçlüdür onun mantigi digerinin isçinin kölenin mantigini derhal bozar ki buda ölmek ve ölüme razi olmaktir yani öldüren taraf hep haklidir çünkü onun mantigi ve gücü sayesinde digerini hep o yendi ve onu yok etti demektir yani.habil kabil olayi misalinde ki iddia gibi öldüren dünyada mali götürdü ve hep o kazandi seklidir

  çünkü Allah vardir ve kainatta hak vardir diyen taraf mücadele etmedi ve o yok oldu onun için her iki tarafta Allahsiz yasayanlardir.

  mesela sikisan taraf Allah vardir dersede oda rahata erince Allahta neyin nesiymis ben çalistim ben kazandim derler onun için dünyada tevratta da anlatilan "dünyada Allah yoktur israil vardir diyenler" 2. krallar bölümü 15. ayet tevratta böyle denir ve kurandada nahl 61. ayette Allah dünyada hesap sormaz oda hesabi ahirette sorar deyince.

  bu dünyada isler güce veya imanli olmaya viçdanli olmaya ve kurani kabul etmeye kaliyor yada güçlü olanlar mali götürürler Allahin insanliktan istedigi malda ve adalette esitlige hiç razida olmazlar ve güçlü olan taraflar mali kazanirlar ve bu hesaplarda habil kabil hesabi gibi mahsere kalirlar derim. r.ç.

 4. 3- yani ademin bir oglu gibi katiline boynunu uzatma onunla kiyasiya mücadele et bu ölümünede olsa ondan yilma iste bu ugurda ölürsen eger iste onlara sehitlik hakki nasip olabilir derim yani körü körürüne teslimiyet yoktur islamda derim.
  iste bu açilardanda dünya islerine bakarak Allah varmi yokmu demeye kalirsak eger Allah vardir diyorsaniz o zaman mantiklar ortadan kalkar akil ile kuranin verdigi dogrular oradan aranir nefiste devreden kaldirilir

  eger Allah yoktur diyorsaniz o zaman din devreden çikar mantik ve nefisler arasindaki savaslar aldatmalar kazanirlar kim kimi aldatirsa o kazanir ve oradan Allah rizasi çikar gider demektir .
  eger Allah vardir diyorsak mantiklar ve aldatmalar gider devreye islam dini girer ve artik hersey onun dedigi gibi olurki iste o zamanda ticarette patronculuk oyunu yok olur derim .
  veya islamdan baska dinler bu devreye girerler o zamanda onlarin dedigi olurki mesela o zamanda papa devreye girer her sey onun dedigi gibi olur ki o zamanda gene patronluk sistemi yok olur ve papanin istedigi var olur demektir veya mantiklarimiz yok olurlar ve Allah var sekli dogar o zamanda gene patron sistemi kral sistemi is basinda olamazlar ve Allahin dedigi olurki ticarette onunda nasil bir sey olacagini daha hiç hiç bir bileni yoktur ve her sey kuru laflarda kalirlar derim çünkü öldüren taraf kazandi ölenler isçi oldu köle oldu dinde yok oldu ve geriside haliyle hikaye oldu derim. r.ç.

 5. 5- iste bu hikayeyi eger insani olan hakka baglarsak o zamanda patronlar gider ama onlarin yerlerini kimler doldurur sorulari açilir ki bu yeri kim ve nasil dolduracak deriz.

  yani bir mehtimi bekleyecegiz vay o zaman bizlerin haline demek lazim.

  ve nerede su bizim siyaset ve dinci proföserlerimiz eger bu islerimiz gene onlara kaldiysa zaten onlarda patronlarin sisteminin patronlar gibi onlarda köleleridirler ve zaten dindeki görülen sirkçilikte budur ki din sistemi nerede bu profösörler nerede ve insanligin ipleri kimin elinde yani hepimizin her konuda iplerimiz kimlerin elindedir bu nasil bir istir derim..

  çünkü hep öldürenler kazaniyorlar çünkü bu dincilerin isleri güçleri türban çarsaf burka sakal salvar çüppe sarik asa ve kaba cuhalari elbise diye giymeye baglamislar onuda insanliga islam dini budur diye yutturmuslar ve bu din adamlarinin gelirleride bunlara baglanmistir onlarin çikarlarida bunlardir bunlari halka asilamaktir ve gerçeklerin üstünüde örtmektir oldugu görülüyor derim..

  islamiyette dincilerin halka verdikleri verebildikleri ancak bunlardir bunun mankurtlari olmuslardir beyni yikanmislari olmuslardir halbuki Allah mülk benimdir yani bütün insanligindir diyor ama bu dinci ve siyasetçi olan bu mankurtlar mülk "karunundur" diyorlar çünkü o çalismis kazanmis onlarda onlarindir diyorlar ve halka bunlari asilayip onlarida kendileri gibi mankurtlardan yapiyorlar derim.

  biz insanligin dini olan bu islami iyi anlamaliyiz ve onu insanca yasamak için yeni bir sistem ve yeni bir buluslar sosyal icadlar yaparak bu "mankurt"larin zihniyetinden de mutlak kurtulmaliyiz derim.

  bu durumlara göre kafalari karismis toplumlar olmusuz ve dogruyu egeri egriyide dogru zannediyoruz çünkü halk düsünmez güdülür hale getirilmistir bu dinci ve siyasetçi mankurtlarin ellerinde derim .
  not: bakara suresinin 104. ayetinde yüce Allah insanliga güdülmeyiniz diyor yöneticiler olun ve yönetenler olun diyor anlamak isteyen biz insanliga derim r.ç.

 6. 6-Eger Allah yoktur diyorsak o zaman geçmislerde yasanan ve simdiki yasanan her türlü rejim ve sistemlerin dogrudur kimi kime neye göre sikayet edecegiz ve bu rejimi nasil yargilayacagiz.
  Eger Allah vardir diyorsak o zaman onun dediklerini iyi anlayanlar Allahin onlardan istedigi gibi islerini yaparlar ve ona göre bir dünya hayati sosyoloji sistemini ve onun rejimini bu dünyaya kurarlar ve onun içinde insancada yasarlar derim

  ve lafla peynir gemiside yürümez demisler
  Hakimiyet kayitsiz sartsiz milletindir denilsede birileri devletin paralariyla kendi menfaatleri için siyasi partiler kuruyorlar ve birde halkinida aldatip oylarinida alinca hükümet olup devletin ihalelerini aliyorlar ve ayrica yüksek maaslarinida aliyorlar ve halkini böylede soyabiliyorlar ki ve istedikleri kanunlari kendilerine görede çikarip istedigi kisilere iftiralar atabiliyorlarsa ve her yerede kendi yakinlarini doldurup onlarida ve kendilerinide zengin ediyorlarsa hukukuda kendilerine bagliyorlarsa milli servetlerimizi kitabina uydurup özellestiripte zenginlere ve birilerine dagitiyorlarsa her halde bunlara milli irade denilemez.

  bu olsa olsa milli kölelikler olur ve milli felaketlerimiz olurlar dersek yanilmis olmayiz derim. r.ç. ve son sözdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here