Dinle Ey Katil

4
415
Bir adam tanidim, kim oldugunu bilmiyorum!

Gözlerinde ki atese savas açan bir ruhun yansimasini gördüm. Bir ruha ait yaralari saklayan ellerini, ellerini yok sayan bedenini. Bir kalem aldim elime, baca dumanindan zehirliydi cümlelerim. Söylersem kirlenirdi düslerin. Cesaret avuçlarimda parçalanan bir hayalden öteye gidemezken, geçmisimi çarpma yüzüme!

Mavi,

Mavi kalmaliydi gökyüzü, yillar önceki kadar sahi olmaliydi. Basaramadik, umutlarimiza lanetler yükledik. Bulutlara sövdük, günesi suçladik hep! Ellerinde kan damlaciklari; izleri geçmeyecek uzun soluklu yasam yaralari. Hakkin var mi be adam! Nasil yok sayarsin kendini?

Ayni tabloda iki farkli lekeyiz, firçaya yön veren ressama güvenimiz tükenmis. Peki ya renkler? Tuvale dokunusunu bilir misin mavinin, kirmizinin gölgesini hissettin mi hiç ensende! Dinledin mi hiç, yahut konustun mu içindeki adamla?

Korkunun esareti benligine hükmederken; bu savas derin, bu savas zor…
Kalabilecek kadar gücün var mi bilmiyorum. Yitirmekten, yitirilmekten, tükenebilir olmaktan korkuyorum!

Yaslanmisiz, yillanmisiz, sarap kadar anlamlanmisiz belki. Üç yil sonra ruhuma nefes veren bir ses, sesini bile bilmeden yutkundum bir çok kez… Dahasi yok! Anlatimlarin soyutlugu yetersiz, gereksiz.

Günesimin katili olmamalisin,

Sen ki gökyüzünde tek anlamsin.

Sevmiyorum karanligi, gitme!

Hande, – 07.01.2010 –

_- For F.Y.

4 YORUMLAR

  1. Hande çok begendim birbirinden alakasiz görünen örneklerle anlattigin beyin savasini zevkle okudum hatta iki kez okudum kalemine, yüregine saglik.

    güzel yazilarindan tekrar okumak dilegi ile.

  2. tesekkür ederim handecim ama inan öyle degil. beynimden, ruhumdan geçeni yazarim ben. bana ne hissettirdi ise yazmaktan çekinmem.

    buraya okunmasi için yazi yaziyorsa kisi olumlu yada olumsuz yorumada hazirlikli olmali vede okuyarak zaman harciyorsam elbette yazdigim yorumada saygi duyarak gerekiyorsa nedenini saygi çerçevesinde açiklama hakki vardir. tipki okudugum için saygi çerçevesinde yorum yazma hakkina sahip oldugum gibi.

  3. Kesinlikle katildim dediklerine, olumlu olumsuz herseye açik olunmali. Saygi çerçevesinde her sey olabilir zaten ki buraya yazilan yazilari okuyan insanlar zaman harciyor yazanin emek harcamasi kadar. Elbette yorum haklari onlara ait. 🙂 Güzel düsüncelerin için de tesekkür ederim ayrica o zaman 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here