Dogarken Agladi Insan..

3
244

Dogarken agladi insan bu son olsun, bu son…

Maalesef olmuyor. Bu dünyada aglamalar, gözyaslari,savaslar, mutsuzluklar ve zulümler için son hiç gelmiyor. Asla tamamen bitmiyor,sayfasi kapanmiyor.

Sonu olan defteri dürülen seyler belli; ask olsun, dürüstlük olsun, insanlik olsun. Biten seyler bunlar hep. Defterinin yapraklari tükenen, son sayfasinin son satiri dahi karalanmis olan seyler bunlar hep.

Birde ikisinin arasinda kalanlar toplulugu var. Ikiside olamayanlar toplulugu. Bitmeyen ama yasayamayan seyler. Mesela gülen gözler, ahlakli insanlar, gerçekten ask ugruna yapilmis evlilikler ya da kendinden verilen tavizler. Hiç bir zaman bu son sayfaydi diyemedigimiz seyler. Ama ayni zamanda hiç bir zaman bunlar daima yasayacakta diyemedigimiz seyler. Mutlu sonlar gibi. O sonlarda ki kahramanlar gibi. Aslinda olan ama asla olamayan seyler.

Bu bitmeyen seyler o kadar yer edinmis ki içimizde sonuçlari sasirtici. Sevindiginde bile aglayan varliklariz mesela. Yada “mutluluk gözyaslari” diye tabirleri olan varliklariz.hem zulüm olmasa kendimizi bir boslukta hissediyoruz mesela. “Firtina öncesi sessizlik” diyoruz sonrada. O kadar hayatimizda ki yoklugu bile huzursuzluk hissettiriyor bize.

Olmayacak duaya amin denmez ama insani yasatan daima umut kirintilari olmustur. Bendende bir umut öyleyse. Bu son olur belki? Dogarken agladi insan ama bu son olur belki ..

3 YORUMLAR

 1. bir gasel vardir oda söyle baslardi.

  dogarken aglayip dogduk gülenler hep divanedir
  giden gelmez gelen bilmez bu dünya bir misafir hanedir aman aman diye devam eder bu gazel derim.

  iste bu gazelde bu dünyanin böyle bir yer oldugunu gösteriyor bu gazelliyle bu sair bizlere derim..
  .
  yazinizi beyendim eline saglik derim bir katkim olsun diye buna bir ilavede ben yaptim.. selamlar sizlere r.ç.

 2. insani duygularkla paralel bir seytaniligide içinde barindirir insan. sapkinlik güdüsüde var benligimizde, hirs ve bencillik bazen tüm yasam yörüngemizin amaci oluveriyor bu kaçinilmaz. ve kesinlikle son olmayacak dünya döndügü müddetçe.. üzgünüm 🙁

 3. ALLAHIN LUTUFLARINDADIR INSANIN AGLAMASI VE INSANIN EN ÇIKMAZINDA , EN OLMAZINDA GELIR .

  DÖKÜLÜR GÖZBEBEKLERIMIZDEN O NARIN GÖZYASLARIMIZ ONLARIN KIYMETINI , IYI BILELIM ÇÜNKÜ BIR GÜN GELECEK ONLARDA OLMAYACAK VE YANLIZ KALACAGIZ :(((

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here