Dogum Günleri

6
445

Dogum günleri, insanin en mutlu günleridir. Kutlamalar, tebrikler, hatirlamalar ve hatirlanmamalar. Kutlama iletilerini aldigimizda mutluluktan uçarken, hatirlamayanlara içten içe üzülürüz. Nedenini sorariz; ancak makul bir neden bulamayiz. Tek bir gün hatirlanmak oysaki. 364 gün unutulup, 1 gün unutulmak veyahut 364 gün hatirlanip, 1 gün unutulmak. Ne çeliski. Yine de hatirda kalan o bir gün üzerinedir. Bekleriz bir telefon mesaji, bir e-posta.

Bir diger önemli çeliski de en yakin arkadasinin unutup, hiç ummadigin bir arkadas tarafindan kutlanmaktir. Bu sevindirici güzel bir sey, biraz da buruk. Yakin arkadaslarin unutmasina dair. Bir gün unutuldum yalnizca, diger bir günler unutulmadikça ne çikar. Kendimi mi avutuyorum, yoksa bu tek gün o kadar da mühim degil mi? Ya ben bugün dogmasaydim. “Aman baska bir gün mutlaka dogacaktin. “Ya ben hiç olmasaydim.” O zaman sorun olmazdi.” Yanitlarini duyar gibiyim.

Duygu sömürüsü yapmak degil niyetim. Yalnizca hatirlanmak istedim. Üstelik hatirlandim da birkaç yakin arkadas kutlamasa da yeni yasimdayim. Gidenler-kalanlar, umutlar-karamsarliklar ve ben yeni yasimdayim.

Daha ne isteyebilirim, zaman da milimetrik ölçüde benim yasim; ama zamansiz  olmak niyetim. Hos geldin yeni yasim 🙂

6 YORUMLAR

  1. Sevgili Gizyazar benzeri bir yazida ben yazdim, sizin yazinizin üstünde yorumum o olsun olar mi? =) Dergideki kalemsörlerin arasindaki muhabbet bundan kaynaklaniyor demek ki "ayni demde olmak"…

  2. Sevgili gizyazar kalemine saglik…

    Delidivaneye katiliyorum ayni demde olmak çok güzel bir söz…

    Hergününüz mutlu geçsin olurmu…

    sevgiyle kal…

  3. Ne tezat;ama en son basamakta ömrün bilonçasunu yapacak bir dilim zaman kalirsa kimilerinde aci kimilerinde sevinç ;ama iyi ki her seye ragmen yasadim diyebilmek için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here