Düm Tek Tek – Hadisenin Eurovision Yarismasina Katilacagi Sarki Belli Oldu

14
370

2009un en güzel haberlerinden biri bu olsa gerek :). Hadise’nin Eurovision’a katilacagi sarkiyi biraz önce dinledim.

An denilen kisa zaman araliginda, önce sevgili aptal kutumun (*televizyon) kulagima fisildamasi ve gözlerimin de sahitliginde tanik oldugum haberi paylasmak istedim sizlerle. Kulagima fisildadi diyorum, çünkü ben televizyonu izlemiyorum, dinliyorum. Su an sizlere de sundugum haberde oldugu gibi ilgimi çekecek bir konuya dair sesler, kulak zarimi ziyaret ettigi takdirde ancak gözlerimi de bu tanikliga dahil etmeyi yegliyorum.

Oysa yilbasi gecesi dillendirmis Sevgili Hadise’cim sarkisini hal-i hazirda. Lakin ben o sansli! kisilerden olmadigim için ancak bu aksam tanik oldum. Tanik olduktan sonra birkaç aptal kutusu kanali daha beynime isledi ayni konuyu. Ama geç kalmislardi, yine de tesekkürlerimi sundum kendilerine.

Sekil itibari ile hos bir sarki, hatta zekice yazilmis ve kurgulanmis. Sözlerine asagida göz gezdirebilirsiniz. Eger istek olursa sizler için ayrica çeviri de yaparim 🙂 Sizi kiramam biliyorsunuz… Eurovision adli kurgu yarismadan tek beklentim, Avrupa ya da Amerika listelerine girecek (uyduruktan degil!) bir sarki ya da sarkicimiza yardimci olmasi. Yoksa ülke olarak 20 yil da üst üste kazansaniz pek bir faydasinin olduguna inanmiyorum.

Sonuç olarak, sevgili Hadisecigin ve sarkisinin iyi bir seçim olduguna inaniyorum. Dilegim, Avrupa Müzik listelerine girecek potansiyele sahip sevgili Hadise için iyi bir baslangiç olmasi.

 Hadisenin Düm Tek Tek Sarkisi, sözleri ve videosu

* Televizyona TV yazip bir de tivi diye okunmasina karsi olanlardanim…
 
Dip Not: Cezayir, Misir, Lübnan, Ürdün, Libya Israili protesto etmek ve Israil ile birlikte yarismamak adina Eurovisiondan çekildiklerini açikladilar…

14 YORUMLAR

 1. Yahu üstadim kusura bakmayin ama neden illa islam, müslümanlik üzerine kurulu olmali haksizliga karsi koymalar?

  Bir Adem oglu ya da Havva kizi müslüman degilse; ki kim müslüman kim degil kimseye vazife degil aslinda, bu vahsete, insanlik dramina karsi koyamaz mi?

  Sahsi kinayelerimden biriydi o haber detayina da yer vermek hal-i hazirda ama bu tarz insanlarimizi birbirinden sogutuyor inanin.

  Sahsi düsüncelerimdir, kusur ettiysem affola…

 2. Israil ile yarismanin ne alakasi var, Israil dünyada bir ülke diye dünyadan da çekilelim o zaman.

  Protestonun da bi yeri vardir, çok anlamsiz bir eylem olmus. O ülkeler eurovision yarismasindan çekildi diye Israil ne çok üzülmüstür kim bilir.

 3. Ben provakasyon yapmak istemiyorum ama dünyanin hiç bir ülkesinde "eurovision" önemsenmemekte… Biz çok ballandirip, budaklandiriyoruz… Eurovisiona Nobelden fazlasevinen zihniyetler var…

  Ve dökülen onca para, sizce bu bize ne kazandiiyor…

  Birlesmis bir devletimiz bile yok, aradakalmisligimizdan baska…

  Hobaaaa kim nereye çekerse oradayiz, kendi sahsima münasir kelam ediyorum…

  Kim nereye çekerse oradayiz…

 4. Mesela bu da bir görüs…
  Bu tarz protestolar bana facebookda açilan "1 milyon olalim, daglari delelim" tarzi tepkilere benziyor. Üye oluyoruz ve kurtuluyoruz. Vicdanimizi rahatlatiyoruz yani oh sen sag ben selamet.

  Protesto dedigin söle olur mesela. hadise çikar, hoppidi hoppidi söyler pynar, sarki tam biterken müzigin gelisine göre. Hoop esek kadar pankart açar.

  Israili kinamayan Israilden farki yoktur" diye. Bak o zaman yer yerinden nasil oynar, nasil gündeme düser bomba gibi. Tüm haber kaynaklari bunu haber yapar.

  Protesto böyle yapilir bence…

 5. Ne olur haberde "babar türkün güzel kizi hadise, hadise çikardi"

  Amerikami karsi Filistinin vurulmasina, yoksa Ingilteremi?

  Neden Türkün Türkten baska dostu yok?

  Neden hocam, neden?

 6. Tüm dünya ülkelerinden izleyici bulabilecegin kaç tane organizasyona katiliyorsun ülke olarak ki Eurovision yarismasini önemsemeyeceksin?

  Futbol haricinde bi aktivitemiz yok, burada ülkeyi tanitabiliyorsak tabiki önemsememiz gerekiyor.

  Gönül ister ki, futbol harici diger dallarda örnegin olimpiyatlarda, yada bilimsel alanda yada kültürsel alanda baska aktivitelere katiliyor olalim basarili olalim onlari önemseyelim ama suan elimizde yapabildigimiz bi bu var sanirim.

 7. "MHP Giresun Il Baskani Ismail Yilmaz, Eurovision sarki yarismasinda Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise’nin, Türk kültüründen uzak oldugunu belirterek, AKP’nin de bu sarkiciyi tercih etmesiyle günaha girdigini söyledi.
  Sarkida Türk kültüründen hiçbir iz yoktur. Tamamen erotik figürler ile göbek sov hakimdir. Sarki sonunda da sarkiyi söyleyen bayan kendini iki zenci erkegin kollarina birakmaktadir. "

  Daha bakalim ne haberler çikacak Hadisenin sarkisi ile ilgili olarak… Siz de paylasin ki güzel bir arsiv olusturalim Hadisenin Eurovision sarkisi ile ilgili olarak 🙂

 8. Türk kültüründe dansöz varken Hadisenin göbegi günah oluyor 😀

  Neymis onun Türk kültürü merak ettim. Kendi kültürünü Türkiye ile özdeslestirmesin bence.

 9. Türkün kültürü çok genis ama hepsini benimsemiyouz degil mi? Kisiye özgü ve kitleye özgü kurallar var…

  Bende bizim kültürü anlamiyorum yahu, çok dan-söz (etkili söz anlaminda) varken, gider içinden "dansöz"ü aliriz… Revas meselesi…

 10. Kültür olabilmesi için zaten toplum tarafindan benimsenmis olmasi lazim.
  Yani siz benimsememis olsaniz bile ne yazik ki bu ülkemiz kültürünün bir parçasi.

  Dedigim gibi kisisel kültür ile toplumun genel kültürünü birbirine karistirmamak lazim.

 11. Ne Hadiseymis dostlar, tipki adi gibi… Baksaniza burayi bile birbirine katti 🙂

  Yorumlarinizi ve yazilarinizi dikkatle okudum ve bir kaç kelam da ben etmezsem çatlardim.

  – Yanilmiyorsam Eurovision 2.dünya savasindan sonra dünyadaki barisi pekistirmek için yapilmaya baslanmis bir yarismadir. Eger bu gün protestolara konu oluyorsa amacindan sapmaya baslamistir veya amacini belli etmeyi basaramamistir diye düsünüyorum… Israilin yaptigi bir insanlik suçudur, insan olsa kendisi o topluma girmeye çekinirdi!!

  – Sarkiyi ve Hadisenin performansini çok begendim, umarim daha da iyi bir performansla dereceye girer.

  – Bir de sunu söylemeden geçemeyecegim: Son birkaç yarismada ingilizce sarkilarla katilarak derece yapiyoruz. Çevremde bazen duyuyorum "sarki ingilizce olmazsa derece de olmaz" diye. Katilmiyorum. "Dinle" sarkisi ile 3. olduk tamamen Türkçe ve Türk motifleriyle isliydi, herkeste begendi.

  Bir keresinde de Belçika hiçbir anlami olmayan tamamen uydurma bir dille anlamsiz ama bir o kadar da armonik bir sarkiyla derece yapti. Demek ki önemli olan dil, din, irk degil; önemli olan müziktir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here