Dünya Hayati Sistemi Ilim Ve Bilim Üstüne Kurulur

19
370
Insan oglu ölümlüdür.
Onun için kisilerin peslerinden degil ilmi olan ilmi ilkelerin pesinden gidilir.
Çünkü ilmi olan ilkeler ölümsüzdür ve onlar devamli görülür ve bilinirler.
Seffaftirlar kisiler karanliktir ve ölümlüdürler.
Onun için kisilerin peslerinden gidenler putperest olurlar ve onlar tasa tapmis gibi olurlar.

Onun için ilime bilime güvenilir, kisilere degil…

 
Atatürk bile “Hayatta en hakiki mürsit ilimdir.” diyor.
 
r.ç.

19 YORUMLAR

 1. ben bu konuyu daha degisik bir açidan ele alacagim bakalim bizi nereye götürecek derim.

  ve önce serkan beye tesekür ederim bize bu yolu o açti ve seçtgi Atatürk resmide konumuza tam uygun derim.

  bazi islerde kain olmaya hiç gerk yoktur geçmis gelecegin aynasidir onun iyiside kötüsüde geçmisten örnek alinir yaptigina bak geçmisine bak gelecegimizde o olur derim ilmi ölçümüz daima budur onun için hayatta en hakiki mürsit ilimdir sözünün özü budur.

  burada ilim konusundan bir söz açtik isterseniz ilim nedir onun içine biraz girmeye çalisalim. öncelikle su ilmin ve bilimin ne olduguna özetle bakalim. ilim ve bilim çiftir bunlar birbirini tamamlarlar birinin olmadigi yerde digeri ise yaramaz

  ilim bilimmeyen bölümdür, bilimde bu bilinmeyenin içini açip onda olanlari görmektir yani bir sey kelimesinin seyini ortadan kaldirmaktir onu bilinir hale getirmektir.

  söyleki ilim geçmistir ve ayni zamanda gelecektir. bilim geçmisin tahlilini yapmaktir onu görmektir ve geleceginde tespitini ve ondan alinacak neticenin tahlilini yapip onu görmektir iste burada akil ile bir hüküm veririz deney ve tecrübelerimizide ortaya koyariz ve ilimi ve bilimi iyi görüp iyi tahlil yapmissak ve iyisini bulmussak onu yasariz eger yanlis tahlil yapmissak o zaman kötüsünü zor olani yasariz demektir,ve teknik ölçü budur.

  yani ilim, bilim, teknik, tecrübe, ve akil, birlesigi esas alinir ve onu yasariz. derim.onun için ilim esastir kisiler ilim degildir ve onun için hayatta en hakiki müsit ilimdir oldugu kabul ediliyor derim çünkü kisiyi takip etmek kötüdür ilmi takip etmek daima iyidir ilimle blimle yapilan bir is kötü dahi olsa o yanlisi ve dogruyu gene ilimle görürüz kisilerde bunun hiç birini göremeyiz onun için mürsitler kisidir insandir ve onlar karanliktir onlarin insanligi nereye götürecegi hiç bilinmez.bilinmeyen bir yere gitmek gelecegini hiç bilmemektir ki bu tehlikenin en büyügüdür derim.

  mesela bilmedigini ip diye çiplak ceyran telini tutmak ölüm demektir eger onu önceden bilirsek onu tutmayiz iste ilim bilinendir mürsit kisi bilinmeyendir onun için ilim kisi degildir ve ilim Allahtir, çünkü Allahin 99 adindan biride ilimdir her seyi bilendir mürsit her seyi bilemezki iste mürsit ile ilim farkindan biriside budur.

  onun için insanlar kisiye degil ilime uyarsa onlar Allaha uymus olurlar eger bir yanlis yapmis olursak bu suç insanindir Allahin degildir ve insan yeniden kendine daha iyi br yol ve yöntem arar ve onuda bulurlar derim.

  iste bu tarihtir tarih ile hem geçmisi görürüz ve gelecegimizide ona göre planlariz tarihi iyi okuyup onu çok iyi tahlil yapmissak eger bu bilgilerimize dayanarak yeni planlar yaparsak eger iste o zaman gelecek hayat geçmisten daha iyi olur ve iki günü esit olan ziyandadir hadisine göre bu ziyandan böylede kurtuluruz derim

  eger isi rasgeleye ve sansa kadere Allah kerimdire birakirsak ilime bilime tecrübelerimize teknigimize baglanmazsak gelecegimiz çok kötü olur kör kuyuya düsenlerden oluruz derim onun için ilime Allaha teslim olunur kisilere degil ve liderlerede hiç degil mesela filan partinin liderine baglanmak aynen mürsitlere körü körüne baglanmaktir bunlari her ikiside karanliktir ve ölümlüdür sonu görülmeyen bilinmeyen kara deliktir yani sönmüs yanardan kalan dipsiz ve güvensiz derin kuyulardir derim onun için (hayatta en hakiki mürsit ilimdir) .selamlar r.ç.

 2. MÜSITLER ILE ILIM FARKI

  ilim adami baskadir mürsit olmak baskadir ilim adami yaptigini bilerek yapar ve konustgunu da bilerek konusurlar ve bildiklerini bir ders olarak ögretirler anlatirlar onlari herkes anlar ve dinlerler ve onlari bilimle takip bile yapabiliriz kontrol altinada alabiliriz.

  mürsitler öyle degildir onlar hep karanlik adamlardir insana korku ve dehset verirler ve gizli ve karnindan konusurlar tehlielidiler hep gaipten bilinmeyenden ilimle bilimle izahi dahi mümkün olmayanlardan bahsederler rüyalar menkibeler rivayetler ve benzeri seyler anlatirlar hastalara bile tükürükleri ile sifa dagittiklarini söylerler.

  iste bunlar peygamber soyundan geldiklerini söylerler bütün bilgileri hep dogustandir ve kendileri gizil ilimlerin bilginleri olarak kabul ettirselerde iste bu mürsitler aynen sahte para gibidirler sahtedirler.

  gerçek ilim sahipleri bilgindirler onlar bunulari çalisarak bilek gücüyle kazanirlar ve onlari bir ögretmen olarak bilmeyenlerde ögretirler ve onlarin her isi seffaftir onlarin yaptigini herkes görür onlarin isinde hile yalan ve korkutuculuk yoktur çünkü ilime be bilime denemelere açiktir bütün yaptiklari ilim bilim yoluyla kontrol edilebilirler.

  iste mürsitler sahtedir alimler gerçektirler Atatürk gerçektir ve alim kisidir bilgindir seffaftir onun verdiklerini aliriz ve ögreniriz ve onlari bilmeyenlerde ögretiriz onlari kabul ederiz ve güvenlidirler kontrol edilebilirler onun için alim kisi gerçektir mürsitler seyhler seyyitler zaitler karanliktir ve seytanidirler derim. ve onun için hayatta en hakiki mürsit ilimdir diyoruz ve ona güveniyoruz derim .

  çünkü ilim allah vergisidir onu aliriz selamlar. r.ç.

 3. KARANLIK SIYASET ADAMI HITLER KIMDIR VE BENZERLERI ÇOKTUR.

  neden mürsitler ve bazi milletler karanlik adamlardir dersek iste bize bir örnek,

  hitler döneminde polonyada yerlesmis yarim milyon hazar türkü polonyadan alinarak firinlarda yakildi karaim türkleride denen musevi dinine mensup türklerin soy kirimina ugramasi nedeni yahudilerin hayvan ve köle dedikleri kendi disindaki milletlerin "musevi olmasina asla izin vermemesidir" museviler karaimlerden hiç söz etmediler sadece telef bilançolarina onlari ekleyerek propaganda ettiler neden bir yahudi yahudiyi katletsin ki?

  berlin metrosunda 200 bin almani bogarak öldürmüs olmasi kendi yahudi idealine daha uygun düsüyor du hitler 3 mliyonluk alman ordusunuda moskova varoslarinda soguktan dondurarak katletmistir çünkü büyük ruh onu (kisin ortasinda) moskovaya saldirmasi için ani bir yaz gelecegi saçmaligina ikna etmisti.

  hatta ordu kis savasina göre zayif giydirilmis biçimcilik üzerinde durmuslardi daha savasmadan bir milyon asker yolda donarak öldü. not: iste tarih böyle diyor arzdan arsa birinci bant kitabinin 216 sayfasinda derim.

  not: iste ilim ve bilime teslim olmayanlarin bu karanlik adamlara teslim olanlarin akibeti budur onun için "hayatta en hakiki mürsit ilimdir".

  insanlar kiminle asik oydandigini iyi bilmelidir ki bu tuzaklara düsmesinler ilim bilim ve kuran ve islam dini insanliga bu nasihati veriyor aklini ve ilmi kullansinlar birilerine körü körüne yem ve onlara köleleri olmasinlar diye. selamlar. r.ç.

 4. KAINATIN YARATILISI VE ÖLÜMÜ VE INSANLARIN DURUMU

  hayetta en hakiki mürsit ilimdir sözünden çikarsak ilmi arastirmada sununlada karsilasiriz.

  bir igne ucunda yüz milyon atom vardir. bu evrenin baslama noktasi bu otomlarin birinden ve isik olan fatondan da daha küçük olaçaktir ve bu küçük noktanin agarligi bu evrenin agarligina esittir. bunu insan akli almaz ama ilim bilim bunu gözlem altina aldigi zaman bunu görebiliyor ve bunda hiç bir yalan yoktur.

  menkibe ve yalan ve rüya iside degildir mürsir efendilerin bilecegi islerdende degildir bu isler ilim bilim isidir ilimde her sey açiktir seffaftir ve arastirmayada gelistirmeyede ölçmeyede açiktir iste bilinen "binkbank teorisi" denilen ilim yoluyla görülen bu ilk patlama ve baslama noktasi budur bunu ilim bilim böyle kesfetti ve bu olaylari kuranda böyle anlatiyor bu insanliga mesela yasin suresinin 82. ayeti ile bakara suresinin 117. ayetleri bu olayi söyle anlatiyor.

  (ol emriyle her sey oldu) diyorsa artik bunu kabul etmemekte büyük hata olur ki bu akil alir sey degildir derim. bilim bu olusuma bu baslama noktasina AK delik diyor kiyamette bu yok olusta KARA delik diyor iste bu sonsuz isidan olusan bu ak noktadan baslayan bu kainatin bu evrenin bu uzay aleminin olusumu bu evrenin isisi 2.7 derece daha düserse bu kainat donacaktir isi enerjisi tükendiginden evrenin genislemeside duracaktir yani kiyametin baslamasi her halde böyle oluyor derim.

  iste bu mini noktadan dev noktaya bu evren ulastiginda bir kara delikten bu kainat geçip baska bir aleme girmis olacaktir iste bunun izahinida ancak asronomi bilim konusunda onun hedeflerinin konusunda bir yol bir kapi açacaktir derim. r.ç.

  not: bunun devavimi nasip olursa sonra yaparim.

 5. not: yukaridaki yazimin devamidir.

  bunlarin olusumu kuranda tekvir suresinin 15. eyetinde ol emriyle baslayan bu ayette görülen arabi kelime olarak "künnes" ifadesi bu "ak nokta" oluyor.

  ve tekvir suresinin 16. ayetinde "hünnes" ifadeside "kara nokta" yani kara delik oluyor.

  bu durumda bu kainatin son nefesi yani onun ölümü oluyor iste bütün bunlari ilim bilim söylüyor ve Allah söylüyor. çünkü ayet ve bilim örtüsüyorlar. çünkü islam dini ilimdir orada hersey eksiksiz yazilmistir ama onu anlamak için okursak bunlari görebiliriz iste bu asroloji bilginleri bunlari görmüsler ve daha çok seylerde göreceklerdir ve bizleri bilgilendireceklerdir derim.

  iste bu alimlerin kesfi üzerine bu evren kendi agarliginda bir ak noktadan beyaz bosluktan bir zerreden yani atomdan daha küçük olan bir parçadan dogmustur ve bu nota bu everin agarligina esittir ve bu evren yine kendi agarliginca bir kara noktadan siyah bosluktan da gene yok olacaktir böylece künnesin ürettigi evreni hünnes tüketecektir.

  yani yaratilis kanunu budur oldugu anlasiliyor. çünkü her sey bir kanunla isler hayatin kanunuda zaten budur ve bu kuran bu dünya hayatimizin en temel anayasasidir ve onun kanunudur derim. ona uymayanlar perisan olurlar demektir.

  iste bu bilgiler tamamen ilmidir ve bunlar ayni zamanda bu kuranlada tastiklenmektedir iste ilim bunu kesfetti Allah ilimi yaratti ve yüce Allahin kuranda verilen 99 isminden biriside "ILIM" dir onda hile ve yanlis yoktur fakat siyonlar bu ilim yerine mürsitleri koydular onlarda kendilerini Allah ve Allahin ogullariyiz diye ilan ettiler iste onlar sahtedir ve sahte ilahtirlar sakin onlara aldanmayalim ilimin oldugu yerde hiç bir mürside ve seyhe gerek yoktur yani Allahin oldugu yerde ilim vardir ve siyonlara gerek yoktur derim.

  onun içindirki Atatürk bu hileli oyunlari ve entrikalari çok iyi görmüstür ve onun için "HAYATTA EN HAKIKI MÜSIT ILIMDIR" diyor. ve tek olan ilimde tek olan Allaha ulasiliyor o ol deyince her sey oluyor onu durduracak hiç bir kuvvet yoktur iste ilim ile islam dini bu kuran her zaman birlesiktirler bunlari iyi anlamak gerekiyor çünkü hiç bir sey bosuna ve oyun eylence olsunlar diye yaratilmadilar diyen de yüce Allahtir ve biz insanlarda elbetki bosuna yaratilmadik bunuda anlamak gerekiyor.

  mesela zariyat suresinin 56. ayetinde cinleri ve insanlari yanliz Allaha kulluk ve ona ibadet etsinler diye yaratildigi açik sekilde belirtiliyor iste bunlari çok iyi anlamamiz gerekiyor yani kulluk nedir ibadet nedir bunlari nasil yaparsak bu degerlere ulasilar bunlari bulman bunlari anlamak insanlik görevimiz oldugu ortadadir derim.

  asronomi, arkoleji, biyoleji, sosyoleji, iste bunlari dört koldan kesf etmek insanlarin kulluk ve ibadet görevlerinden biri olduguda anlasiliyor derim. r.ç.

  ve iste "hayatta en hakiki mürsit ilimdir" yerini buluyor.

  not: nasip olursa bu konuyu baska açidanda ele alacagim mesela sosyoloji kolundan.

 6. Atam günaydin…

  "Özgürlük ve bagimsizlik benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadimin en degerli mirasi olan bagimsizlik aski ile dolu bir adamim. Çocuklugumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatimin her safhasini yakindan bilenler bu askim malumdur. Bence bir millete serefin, haysiyetin, namusun ve insanligin vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bagimsizligina sahip olmasiyla kaimdir. Ben sahsen bu saydigim vasiflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasiflarin kendimde mevcut oldugunu iddia edebilmek için milletimin de ayni vasiflari tasimasini esas sart bilirim. Ben yasabilmek için mutlaka bagimsiz bir milletin evladi kalmaliyim. Bu sebeple milli bagimsizlik bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanligi teskil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabi olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansiz düsmaniyim. "

 7. "Kendiniz için degil, bagli bulundugunuz ulus için elbirligi ile çalisiniz. Çalismalarin en yüksegi budur.

  Denebilir ki, hiçbir seye muhtaç degiliz, yalniz bir tek seye ihtiyacimiz var: Çaliskan olmak! Servet ve onun dogal sonucu olan rahat yasamak ve mutluluk, yalniz ve ancak çalisanlarin hakkidir. . Yasamak demek çalismak demektir."

  "Türk, ögün, çalis, güven."

 8. "Türk milletinin istidadi ve kesin karari, medeniyet yolunda durmadan, yilmadan ilerlemektir.

  Medeniyet yolunda basari, yenilesmeye baglidir.

  Inkilap, Türk ulusunun son asirlarda geri birakilmis kurumlarini yikarak yerlerine, ulusun en yüksek uygarlik düzeyine ilerlemesini saglayacak yeni kurumlar koymaktir.

  Türk milletinin son yillarda gösterdigi harikalarin, yaptigi siyasi ve sosyal inkilaplarin gerçek sahibi kendisidir."

  "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek degildir. Benim fikirlerimi, benim duygularimi anliyorsaniz ve hissediyorsaniz bu yeterlidir."

 9. "Güzel dilimizi ifade etmek için yeni Türk harflerini kabul ediyoruz. Bizim ahenktar, zengin lisanimiz yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.

  9/10 Agu. 1928"

  K. ATATÜRK

 10. Bugün bir arkadasim anlatti. Yajkin bir tarihte TRT2'de bir dil profesörü (Fransizca ve arapça'yi da çok iyi biliyormus) Atatürk'ü bir türlü anlayamadigii, harf devrimi yaparak ço kda iyi bir sey yapmadigindan dem vurmus durmus.

  Ne yazik ki adini hatirlayamadi. Ah bir hatirlasa, çok merak ettim kimmis bu diye…

 11. sag olun arkadaslar ve sayin delisey senin yazdigini biraz inceledim ve sunu gördüm.

  kendiniz için degil bagli bulundugunuz ulus için el birligi ile çalisiniz en yüksegi budur. Atatürk.

  iste gerçek anlamda Allah rizasini kazanmak için çalismak hali ve inanci ve ahlaki budur. çünkü bunda sahsi cep çikari yoktur paylasim vardir ben yoktur hepimiz vardirki iste bunu bilenler kendilerini bilirler kendilerini bilenlerde rabbini bilirler ve yanliz rabbinin rizasini kazanmak için çalisirlar oda döner dolasir fazlasiyla onu yapani bulur.

  çünkü Allahin insanlarin çalismasina ihtiyaci yoktur onun allah rizasi için yaptigin kendini bulur iste Allah için çalismanin bir sirri ve hikmetide budur derim.

  isre Atatürk böyle bir insandi o hep allah için çalisandi ve bize en güzel bir örnektir derim ve hayata en hakiki mürsit ilimdir sözü bir kere daha ortaya çikti derim

  rahmetli asik veyselin dedigi gibi bir çekirdek diktim on bostan verdi bunda yalan yok herkez gördü.

  iste yasanan olaylar ve tarih ortada bütün onlarida bunda yalan yok her kes görüyor derim . selamlar r.ç.

  not: sosyoloji konusuna vaktim olursa ve nasip olursa sonra biraz daha devam edecegim.

 12. HAYATIN TEMEL KAYNAGI ILIM BILIM VE AHLAK YOLUDUR.

  bilinen bir geçek vardir oda sudur.

  bütün dünya islerimiz bir kanuna göre yapilirlar ama hiç bir dua kanuna göre olmaz ve dua etmemiz için bir kanunda gerekmez, çünkü dualar sahsimiza aittir onun faydasida zararida dua edenlere aittir onlardan hiç bir kimse ne fayda görür nede bir zarar görürler.

  eger bu dualarimizi dünya isine çevirirsek o zaman bu dünya islerinden herkes faydalanir veya ondan zararda görebilirler onun için bütün dünya islerimiz mutlak kanuna baglidir bu islam dinimizde esasta bir temel kanundur dua esit çalismaktir o bir dünya anayasasidir ve de hep dünya islerinde uygulanir ama onu hiç bir devlette uygulayani ve bir uygulama numunesinide hiç görmedik.

  insani olan her kanunda mutlak insani mantikla yapilinca o zaman din dünya islerinden dislanmis olur ve islam dini bu kuran yanliz duadan ibaret kaliyor onunda bu insanliga hiç bir faydasi ve zararida olmuyor,çünkü bu kuran bu islam dini bu dünya islerinde hiç kullanilmiyor.sadece ölülere okunuyorki buda bos bir istir.çünkü kurani diriler dirilere okumasi gerekiyor bu Allahin bir bildirisidir.

  ama yüce Allah bu kuranda hayirda yarisiniz diyor. iste bu bir dua degildir bu bir emirdir ve bu bir dünya isidir yani ilme uygun çalismak üretmek yeterince kazanmak ve israfi kaldirmak isidir yani bir emek bir amel isidir yani ilim bilim idrak ahlak isidir bu ahlakta Allahin ahlakina esit olmak isidir çünkü ahlakin ölçülerini ancak Allah belirler bunlari yapmaya hiç bir insanin yetkisi ve bilgiside yoktur ve olamazda iste bu bir dindir ve o bir kanun demektir.

  çünkü kanunla neyi neye göre yaptigini ve yapmamiz gerektigini iyi bilmek isidir iste bunlar ancak bir kanunla yapilirlar. iste bunlari bilmek kanunu bilmektir ve dini bilmektir iste islam dini bütün insanlik için tek kanun demektir gerçegi bu kuranda haber veriliyor. bu kuranda ilim demektir ve o bos isler degildir.

  onun için islam dini ilim , bilim , irfan, hukuk , adalet , veren bir ilkedir ve bütün bunlar insanliga yanliz Allah katindan gelirler onun için.

  (hayatta en hakiki mürsit ilimdir) deriz. çünkü mürsitlerde ilim yoktur onlar karanliktir ve sahtedirler ve insandirlar yani her biri ayri puttur derim.

  ve mümin insanlar puta degil yanliz Allaha taparlar Allah ilmin tam kendisidir.

  iste dogru iman ve ilke budur iste bu imanla insanlar dogruyu bulurlar ve onun için Allah yanliz dogrularin yadimcisidir hilecilerde seytan yardim eder deriz.selamlar. r.ç.

 13. ben sadece bir seyleri duyurmak ve onlari paylasmak istedim mesele budur.

  eger uygun bulmuyorsaniz yazmam.

  burada farkli buldugunuz fikirlerimi yorumlarimi size yazi olarak nasil göndereyim.

  sayin hocam serkan bey. selamlar. r.ç.

 14. BEni çok yanlis anlamissiniz…

  Bakin bu konusma biçimindeki yazismalarimiza YORUM diyoruz. Bu konusmalariizin Google aramalarinda çikmasi oldukça güç.

  "Dünya Hayati Sistemi Ilim Ve Bilim Üstüne Kurulur" adli yazinizi nasil gönderdiyseniz bu konu altinda açiklik getirdiginiz diger konulari da yorum seklinde yazarak harcamayin. YAZI GÖNDER ksimindan gönderin ki her birini ayri ayri yazi olarak yayimlayalim demek istemistim. =)

  Siz nasil isterseniz öyle olsun.

  Sevgiyle =)

 15. tamam hocam bundan sonra bende öylede yaparim.

  benim için önemli olan bir seyleri paylasmaktir hani bir ata sözü vardir yere gömülü hazinenin hiç bir insana faydasi yoktur derlerya, hasa ben öyle bir hazine falan degilim sadece dünya islerine kendi açimdam baktigim tarafi da böylede olur diye göstermeye çalismaktir

  mesela bir agaca bir çoban onun yapraklarin hayvanina yedirmek için bakar

  ve o agaca bir marangozda bundan ne tür mobilya yaparim diye bakar

  ve o agaca bir firincida onu firininda yakmak için ona bir odun gözüyle bakar.

  ve o agaca bir kimyager doktorda bundan hangi kimya maddelerini alabilirim diye bakar.

  iste bu misalle her insanin hayata bakis açilari vardir bende bazen öyle yapiyorum zaten bu her insanin dogasinda vardir birinin ak dedigine digeri karda diyebilir selamlar. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here