Dünya Islerimize ve Adaletine Toplu Bir Bakis Seklidir

5
225

Nisa suresinin 1.ci  ayetine göre adini dilimizden düsürmediginiz Allahin öfkesini çekmekten sakinin diyor yüce Allah.

 Ve erkek ve kadin tek özden bir anda çift yaratildiniz diyor “nefsi vahide”  ve sonra “zevceha”  olmaktir sekli vardir diyor.

 

Ve erkekler çok eslilikten  ve sahsi olan zenginlikten bu arzularindan Islam’a ragmen vazgeçebilmisler degildirler ki bu kurana göre  kesinlikle terstir deriz.

 

“ANA ERKIL” KIM OLMALIDIR sorusunu açarsak

Bu ana erkil olmak hali yönetim sahibi olmak halidir olunca sorumluluk her toplumun bütünündedir ve sorumluluk da tamamen onlara aittir bunu zuhruf 44. ayet söylüyor bu duruma  göre insani hallerindeki hukuksal sorumluluk bütün toplumlarin ve insanligin bütündedir oldugu kesin bilgidir derim.

 

 Yüce Allah hakkin ve adaletin bütün dünyada ve insanlarin arasinda ve insanlar tarafindan saglanmasi için bu adaletin yolunu biz insanliga açmistir ve gösterendir derim.

Fakat bu insanligin basina Esitsizligi bir bela olarak getiren zalim bir takim  insanlarin özellikle kurguladigi  zalimce de uygulanan bu kötü sistemi de  kökünden söküp onu yikmak kökünü kazimakta biz insanliga bir görev ve din olarak da verilmistir ve bunlari bu insanlara anlatmak için bu Islam dini ve birçok peygamberlerini de Allah insanlara göndermistir. Mesela en son peygamberde hazreti Muhammeddir ve kitabimizda bu kurandir derim.

 

Fakat hale bu çok eslilikten ve sahsi zengin olmaktan vazgeçemeyen insanlar pek çoktur  ve onlar dünyada bunun için yasarlar  iste onlarin hali ayri tartisilir derim

 

Insanlar arasinda erkek ve disi olarak da hak ve adalet mücadelesi bu haklarini almak ve onlari korumak haklari da vardir. Iste burada tam bu noktada insanlik vardir  burada hiç bir sekilde kral ve patronluk ve ruhbanlik ve kölelik sistemi kesinlikle yoktur çünkü toplumun hükmü olan yerde bunlarin hiç birisi olamaz ki derim çünkü bunlar Allah tarafindan da kesin lanetlidirler ve insanlarda bu sistemi kökünden söküp atmakla yükümlüdürler derim.

 

Ve onun yerine bu insanlik ortakça birleserek aynen bir vücut organlarimiz misali bir yönetim  ve ticari isleri üretme ve isletme yöntemlerini bulup her bir organin isini ve yönetimini ve onlarin mesuliyetini de onlara yüklerler tek kisiye de degil derim tek kendileridir oda toplumdur derim. 

Ve ona göre yapilanirlarsa islem Allaha  bir kazancimiz olarak ulasir ki buda onlar için  büyük basaridir ve mutluluktur derim çünkü bu kurana göre bu sistem Allah’i buyrugudur oldugu gayet açiktir derim.

Ve halk tarafindan islere göre yetistirilip de onlarin içinden o islere göre seçilenler de  daima ilime bilime teknige tecrübeye topluma ve Islam dinine aynen uyarlar ki insanlarin arasinda hak ve adaletin böyle saglanmasi içindir çünkü özel çikarcilik ve kapitalistlik bu sistemde hiç yoktur derim. Bir topluma ve bu insanliga milli suurlu insani suurlu olan ticari ve siyasi ve devletçe olan ilmi ve dini ölçüler budur derim. Ve bu fikir bakara suresinin 219.cu ayetine en iyi uyanidir derim

 

 ” ANA ERKIL” OLMAK BUDUR öyle birileri eline güç ve kuvveti geçirince  buyrugumdur diye ortaya hiç kimse kendi nefsine göre de çikamaz iste insanlik aleminin tanrisal olan dini olan ve insani olan Kurani olan bir insanlik görevi budur  kula kulluk etmek Allaha  karsi gelmektir onu inkar etmektir ve oda sirktir yani o af edilmez bir günahtir ve tövbe etmek Islam’a göre  müstesnadir derim. 
Selamlar 
r.ç.

 

5 YORUMLAR

 1. güzel yazmissiniz rahmi bey, anne ve baba ile egitim yuvalarinda allah muhammet sevgisi ile kadin ve erkegin ne oldugu, yaradilis amacimiz aile, vs konularda bilgi verilmesi çok önem arz etmektedir.Yani sadece Pepe isimli çizgi film kahramanina namaz kildirmak yetmez ülkemdeizde.

 2. YASALAR VE ONLARI YAPANLAR KIMLER OLMALIDIR DERSEK

  bir toplum kendi medeni kanunlarini kendilerine ve kendi dinlerine göre ona uyumlu yaparlarsa o toplumda o kanunlarina göre yasarlarsa iste onlarin isleri daima yasal olurlar derim.

  eger eksigi ve yanlislari olursa onuda gene kendileri düzeltirler.

  iste selatin ve namazin ve zekatin bir amacida budur yani allahi ve onun verdigi bu islam dinini böyle yaparak Allahi böylede desteklemektir onun islam dinine gerçek hizmetlerde ancak böyle olur derim. ve cumalarda bunlari bir meydanda kadin ve erkekler olarak dile getirmektir.ve karar almaktir iste onlar onlarin medeni kanun olurlar kralinkiler degil

  ve siyaseti bu sekilde camiye ve Allahida büyük millet meclisimize böyle sokmaktir derim çünkü bu günün bu insanlari bunlari bilmiyorlar ve kabul dahi etmiyorlar ve cumaya kadinlari dahi sokmuyorlar iste bu kara çahaletimizin bir eseridir derim ve islami böylede yoz bir hale getirmislerdir derim.

  hiç bir is kuru dua ile olmaz ancak bilgili çalismakla o isler olurlar sizler istediginiz kadar dua ediniz bir ev sahibi olamazsiniz ancak bunun için çalisirsaniz iste o zaman o duanizi Allah yerine getirir bizler bunu dahi bilmiyoruz ve hep uyutmuslar hepimizi derim

  yani enperyalist güçlerin dayatmalariyla yapilan bütün kanunlar ve onlara göre olan bütün yapilanlar yasa disidirlar ve insanlik için bir günan kazanmak seklidirler yani münafiklik alametidirler ve gerisini insanlar düsünsünler çünkü bunun hesabini onlarin hepsi Allaha ödeyeceklerdir derim.

  ve bu insanlik onlari yapanlara ceza vermelidirler çünkü isin sorunlusu onlarin kendileridir zuhruf suresini 44. ayeti böyle diyor eger bu böyle olmazsa insanlik köledir onun için yüce Allah bu konuda bütün insanligi sorumlu tutuyor yanlizca tek kisileri degil iste bunu basaran insanlik alemi o zaman kula kulluktan kurtulurlar ve Allaha kul olurlar derim ve bu insanligada basarilar dilerim. selamlar r.ç.

 3. Islam ne diyor:
  En kötü kisiler iki yüzlülerdir. Yapmayacaginiz seyi söylemeyiniz. Inananlar bir beden gibidir, organlardan biri rahatsiz olursa, tüm beden istirap duyar.Kul hakki yiyenleri Allah af etmez Kamu hakki yemeyiniz. Kim hirsizlik yapani gizlerse o da ondandir. Haksizlik ve zulmedenler karsisinda susmayiniz. Sadece Allah rizasini, hakki adaleti gözetiniz… Kötülügü, fesadi, zulmü engelleyiniz. Mal ve evlat gibi hususlarda çoklukla övünmek ve çogalmak isteginden uzak durunuz. Sayisal üstünlükle oyalanmayiniz. Sonu gelmez ihtiraslarinizin kurbani olmayiniz.

  Islam böyle diyor. diyorda peki yasanilanlar nedir? iste gene sözü biz bu kurana birakalim ve maun suresi bu isede gerekli ve yeterli cevabi verir derim. r.ç.

 4. her insan kendi kimligini iyi görmelidir derim.

  Ebu lehep resullullaha sordu
  Ben iman edersem bana ne var.
  bütün müminlere ne varsa sanada o var.
  Beni baskalariyla Esit tutan din olmaz olsun…

  Ebu lehep ile hazreti muhammedin bu konusmasindan anlasilan sudur.

  Allah esitlik istiyorken ben diyen insanlar esitlik degil bencillik istiyorlar
  iste buna Allaha kafa tutan ve Allaha savas açan kötü insanlar denir çünkü yaratanla yaratilan bir insan onu yaratana savas açiyor ve Allah tanimazlik yapiyor demektir akil ve bilgi beceri bendedir diyerek baskalarini küçük görmek onlara hakaret etmek bir hak oldugunu zannederek bu kisiler kendilerini Allahtan daha üstün görürler çünkü emir Allahtan olunca onu dahi kabul etmemek ben Allahtan daha üstünüm demektir iste bu bir sirk oluyor ve munafiklik oluyor demektir

  mesela bir cahil insan bir cumhur baskanini cahil bulmasi gibi küstahça gurur sahibi olmak demektir karsimizdaki cumhur baskani bir insandir oda yanilabilir ama eger karsimizdaki Allah emri olursa bu suçlar çok daha agir olurlar derim

  ebu lehep ile hazreti muhammedin bu konusmasinda bir sonuçta su çikayor.

  Allah kral patron ruhban köle insan olmayacaktir ona göre yapilanin diyor her insan esit haklara sahiptir diyorken.

  Ebu lehep Allah bu isleri iyi bilmiyor o bize karismasin kral patron ruhban köle mutlak olacaktir bunlar olmazsa olmazlardir diye o Allaha karsi direnmektedir ve hala bu insanlik bu hususta onun gibi aynen direniliyorda çünkü biz bunlari yasiyoruz derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here