Duygulari Gömmek…

8
983

Belki acittigimizi sandiklarimiz

Hiç acimadilar…

Acimadigini sandiklarimiz yaralandilar…

Çok güçlü görünenler

Belkide zayiftilar…

Görünenler her zaman gerçegi yansitmaz

Insan çok degisken, degisken duygular…

Ve insanlar duygularini

Hep sakliyorlar…

Belkide bir savunma mekanizmasi bu,

Yasamda var olmaya dair…

Hayatin gidisatina büyük bir katki belkide

Devam edebilmek için güne…

Kaldigimiz yerden baslamak gerek

Belkide…

 

Ve tam olarak yaptigimiz bu!!!

Saklanmak en kuytu yere,

Saklanmak en görünmeze,

Nasil bir kiyimdir bu!!!

Duygulari gömebilmek oldugu yere…

 

Delisey,

8 YORUMLAR

 1. insan oglu kendi menfaatlerine çokca düskün olduklari için ve o menfaatinide elde etmek için çesitli entrikalariyla kendi öz maksatlarini gizlemek için çesitli yüzde ki bir takim maskeler bile kullanabilirler onun için insan çok güvensiz olan bir tür varlik oldugu için ve bu güvenliklerinide saglayabilmeleri için bu insanlar ilim bilim teknik tecrübe yolunu en güvenli olan bir yol ve odak noktasini kendine hayir olarak seçmislerdir ve her isini daima onlara baglayarak insanida bir kenara itmistir.

  yani hüküm verici görülen insanlar olsada o insan ancak bir robot misali o isin bir memuru olurlar onlara komuta eden bilimle ve ispatla olanlar ve görülenler verirki iste bunlari kabul eden insanlar güvenlik içinde yasarlar onun içindirki hiç bir insan ve siyasi parti baskani olan liderler ve dini imamlar ve papazlar ve hahamlar ve benzerleri hiç güvenli insanlar degildirler ve güvenlide olamazlar onun için hak ve hukuk adalet ve hüküm hali ancak ve ancak ilimle bilimle teknikle ve tecrübeler ile tespit ve ispat edilirse onlar güvenli ve hakim bir güç olurlar.

  ilime teslim olmak aydinlik olurken ilimsiz bilimsiz hareket etmekte kara cahalette teslim olmak demektir ki bu hal insanliga hiç bir hayir vaat etmez çünkü ilim ve bilim degil de bir imama bir lidere onlarin nefsani çikarlarina göre karar vermistir ki iste onlarin her iki tarafida maf olurlar çünkü onlar bir yanlis hüküm ve hileci bir karar verdi digeride onun verdigi hükme razi olmak zorunda kaldi ve oda zarar etti sekli bir pismanliktir ve bir beladir.

  mesela ilime teslimiyet demek en azindan bildigimiz metreye kiloya saate pusulaya ve takvime kesin teslim olmaktir çünkü bunlar ilimdir ve bilimdirler ve onlar insanliga daima en dogruyu gösteren bir takim aletlerdir çünkü bunlar defalarce tecrübelerle insa edilmislerdir iste insanlar bunlara teslim oldugunda ona seriatin kestigi parmak acimaz denir ama nefislerine bagli olan insanlara liderlere imamlara teslim olanlarin vay onlari hallerine dersek yeridir.

  onun için mutluluga giden yollar ilim bilim ipine sikica baglanmaktir ve ona göre yeni bir dünya yasamamiz için yeni bir tür kültür kiyametini koparmamiz da mutlak bu insanlik alemi için gerekiyor çünkü kurtulusumuzda ancak onu bilip onu yapabilmekte oldugu anlasiliyor derim.

  aksi halde eski hamam eski tas devri hep devam eder ve oda her kesi kendi kötü niyetini içinde tutar ve avinada öyle saldirirlar onun için ilimsiz bilimsiz yönetilen bu dünyada korku ve zulüm içinde ve hüsranliklar içinde yasayip ve kivranip durdugumuzda bence ve daima ortadadir.

  onun için hayatta en hakiki mürsidimiz ilim bilim teknik tecrübelerimiz olmalidir diyende Atatürktür.ve akilli akillarda bunu seçerler derim selamlar r.ç.

 2. mesela sanayide kullanilan

  düz mastar, sakül, gönye, su terazisi, pergel, olan bu aletlede en dogru sözlüdür ve ölçendirler.
  iste hiç bir insana degil biz her isimizde bunlara güveniriz kendimize bile güvenmeyiz.
  çünkü bunlar bu islerde bilimdirler bilime baglanmak için bunlarda bize bir misaldirler ve daha nice aletler vardir hep onlara güveniriz kendimize degil derim.r.ç.

 3. "Belki acittigimizi sandiklarimiz

  Hiç acimadilar…

  Acimadigini sandiklarimiz yaralandilar…"

  kimbilir belkide =(((( çok çok güzel deliseyimm

  bu ara seni duygusal görüyorum, daha bir agir, düsünceli yazilar paylasiyorsun, sen sakrak, elestirici, matrak, deli hallerine alistigimizdan…..

  ha su bir gerçekki yazilarinin tadi doyumluk, her yazinin, ne yazarsan yaz bu degismeyecek benim içinn….ben bu halinide çok sevdim =)))

 4. duygusal, içli bezelye takti bir dostum adimi:) mahlasini degistir sen diye tepkiler aliyorum son günlerde. kimi asik oldugum süphesi içinde zart zurt soru yagmuruna tutuluyorum çevremdekilerce ama yok yok telasa düsmeyelim, ben halen ve hep deliseyim…

  görünmüs oldugum durumun belli bir sebebi yok, degisik hallere girip çikaran hayata selam olsun diyorum zetthdarkçigim:)) insanevladi sasar beser her sey bize hepimize…

 5. su dünya hayatini insanca yasamak o karar kolay degil o çok zor çok,
  belkide onu imkansizlastirmislar bizlere özellikle onu
  .
  onun için sag gözün sol göze faydasi yoktur derler bazi sairler.
  ve zalimin suyu bulanik akar aktigi yerleri sel gibi yikar der sairlerimiz ve zaten öylede oluyor.

  öyleyse iç badeyi sev güzeli varsa aklin suurun dünya yansa kül olsada olmasin senin umurun diyelim bizlerde o sairimiz gibi.

  zaten; aglama deymez bu hayat bu göz yaslarina diyen sarkilarimiz bile var.

  öyleyse sikmayalim tatli canimizi vur dibine dünyanin gitsin diyelim is olacagina varir zaten bu dünyada.ve bunun çareside ancak budur bence derim. r.ç.

 6. duygulari gömmek…bazen gömmesen,haykirsan da duyan olmayinca kaç yazar ki!

  enfes bi yazi olmus,daha yeni oldugm için diger yazilarinin tümümü okumadim ama eminim güzeldir,kalemin hiç bitmesin=)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here