Eger Insan Insani Yönetirse O Insanlar Birbirine Kölelesirler…

2
223
sunu mutlak kabul etmeliyiz ki yaratilisimizin kimyasinda bu hamurunda hak ve hürriyet hakimdir ve insanlar arasinda adalet ve esitlik ilkeleri hakim kuvvettir onun için Allah ve kanun huzurunda her insan esittirler ve bu ölçülerin içinde yasamak ve diger insanlari ve mahlukadida yasatmak zorundadirler bunu kuranda zuhruf suresini 44. ayeti anlatiyor.
 
onun için insanlari insanlar degil bilim ve ilim yönetir temel ölçümüz daima budur ve insanlar buna göre dünyada yapilanmalidirlar derim.
 

mesela yüce Allah Ademi yarattigi zaman bütün mahlukatina siz hepiniz Ademe secde ediniz yani onun emrine giriniz anlaminda onlara kesin emir vermistir onlarin içinden yanliz seytan ben insandan üstünüm ben ona secde etmem diye itiraz etmisti ve o bu yüzden bu seytan aldandi çünkü o seytan zannettiki her mahluku artik   insan yönetecek ve benide bir insan yönetecekse  ben buna asla razi olamam diye kibirlendi ve Allaha isyankar oldu ve insana secde etmedi.
 
halbuki seytan bilmediki insanlarda Allahin emrinde olmak için yaratilmis olan bir tür mahluktur seytan tam bu noktada aldandi ve kendinede çok yazik edenlerden oldugu anlasilir.
 
eger insan insani yönetirse o insanlarda kendilerine aynen seytan misali yazik edenlerden olurlar demektir çünkü yaratilisa göre insan insani yönetmez ve yönetemezlerde çünkü yönetirlerse harp ederler ve onun için hep kavgaliyiz ve kan kin korku ve göz yasi  içinde yasayip duruyoruz.
isin hikmeti içinde bu böyle degildir insanligi ilim yönetir ve her seyide ilim bilim yönetir ki insanlarin arasinda gerekli olan huzur ve güvenlik saglansin içindir onun için 1-ilim 2- bilim 3/teknik 4- tecrübe 5- hukuk olarak bunlar 4×4 lük sekli içinde bu kaideler bütün insanligi bir arada yönetir ve insani olan kardesiligde böyle saglar ve dünyadaki harpleride sifirlar demektir çünkü burada insan hükmü yoktur bütün insanlar bunlarin emri altindadirlar ve hizmetindedirler derim.
 eger insanlar bunlara hükmetmeye kalkisirlarsa onlar hükümdar olur ve ilim ve bilim yok edilmis olur demektirki bu insanligin maf olus seklidir derim ve insanlar zalimlerden olurlar eger insanlar ilime bilime teslim olurlarsa onlarin hizmetkarlari olurlarsa o insanlar Alim olurlar ve iste o zaman insanlasirlar demektir.
 eger insanlar ilime teslim olurlarsa onlar Allaha teslim olmuslar demektir ki  bu her insan için ayri bir sereftir ve bu hal hiç bir insana agir gelmez ama filancanin kralligi o insanliga agir gelir iste ilime bilime teslimiyet Allaha teslimiyet oldugu için bu teslimiyet her insana seref sayilir iste bu insanlik alemi bunu ne zaman  kabullenirse iste o zaman düyaya hakim olan siyonizim güç bir anda çöker ve dünyaya ilim bilim  hükmeder insanlar degil her insan onun bir memuru gibidirler yani Allaha kulluk edenlerden olurlar seklidir derim.
söyleki ünüversiteler bilim dali olarak insanlik için onlarin huzuru için çalisirlar ve onu üretirler ve onu devlet kanun yapar ve her insan artik ona uyarsa insan devreden çikar bilim konusur iste o zaman yurtta sulh cihanda sulh dogar ve o yasanir ve insanlik o zaman yeni bir kimlik kazanirlar ve onunla hür olurlar ve haklarina egemen insanlar olarak insanca yasarlar ve Allaha tesekkür ederlerse onlar için çok hayirli olur derim
r.ç.
 

2 YORUMLAR

 1. söyleki bu konuya bir yorum yaparsam ferdi, milli, manevi, ailevi, dini, hukuki, askeri, siyasi, ticari, saglik, sosyolaji, ve ahlaki, gibi olan her konu ünüversitelerde onun bu kollarinda ele alinir ve gerekli ilmi arastirmalar sonucuda onlarin hükmü oradan bir bilgi ve bilim olarak millet meclisine sunulur.

  orada alinan karda hükümete sunulur ve oradan yerel yönetimlere bir kanun olarak aktarilirsa iste onlar insanlari bu sekilde yönetirler demektir ve insan devreden çikarilmis ve kanun hükümran olur. seklidir.

  çünkü isi bilen adamlar yapilacak islere göre yetistirilir ve islerde onlara yaptirilirsa o islerden her insan fayda görür öyle filan kral filan baskan kendi nefsine ve kafasina göre bunu yapin bu benim buyrugumdur ona mutlak itaat ediniz ona itaat etmeyenleri ben söyle yaparim demek büyük bir azginlik olur ki iste ona seytan bile boyun egmedi itiraz ettide bizlerde birer insan olarak ebetki itiraz ederiz boykot ederiz gerekirse onu yok ederiz demektir.

  onun için insanlari insan degil bilim yönetir onun için hayatta en hakiki mürsit ilimdir bilimdir demis Atatürk de.

  ve insanlar insana degil daima ilime ve bilime tabidir oda ünüversitelerde üretilir bu bilimlerde yaratana tabi olunca toplumlar ona uydugu zaman insan devreden çikmis olur ve o islemde böyle tamam olur derim.

  benim görüsüm budur ve buna ilave etmek itiraz etmek kabul etmek hali gerçek demokrasi demektir demokrasi körlük olmamalidir güdülen bir sürüde olmamalidir ilim Allahtan gelir bilimde ünüversidede iyice yogrulursa ve halka sunulursa iste bu duaya ben amin derim. r.ç.

 2. islam isi bilime devretmistir.

  bilimde o isi bilene devreder.

  ve onun için huzur islamdadir.

  onunda sarti budur.

  isi bilenlere yaptirirsak bu olur yoksa kimligi belirsiz kisilere ve siyonizme yaptirirlarsa o zaman perisan olurlar ve bu her hususta böyle olur.

  iste dünyanin hali geçmiside ortada nereye gidiyoruz bilen varmi bunu acaba derim .r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here