Emrin Olur – Askin Sonu

0
112
Düsledigim bu degil di… Sonu hüsran , sonu sensizlik , sonu sessizlik olmamaliydi. Mutluluk baska bir anlam  bulmustu bizde . Sen ben degil biz dik çünkü. Avuçlarimla sunmustum kalbimi sana, sen farkinda degildin.
Kirdin parçaladin , yaktin, yiktin, yagmaladin. Çignendim ayaklarinin altinda. Ya hançer yarsi açan sözlerin onlari hiç demiyorum. Dagildim senden sonra hayallerimi süsleyen yüzün ve ellerin simdi kilometrelerce ötelerde. Kim bilir baska bir bedenin baska bir kalbin hayallerini süslüyorsundur. Belki sevmedin beni seni sevdigim kadar, hadi kabul haykiriydim sanaç.
Hani derler ya farkli iki dünyanin insanlariyiz diye biz bu tarife uyuyorduk seninle . Soruyorum sana; neden hayallerime ortak oldun? Neden çaldin beni benden? Ya günahina neden ortak ettin beni? Senden önce mutluluk çok yakisirdi bana ya senden sonrasi… Ben gülüslerimi resimlerimde en son görür oldum. Ya sen nasil bu kadar cesur olabilmeyi basardin susabilmeyi,ezip geçmeyi.
Ne seni bu denli dimdik ayakta tutan. Dogabilir miyim? Küllerimden tekrar, yeserebilir miyim? Bir fidan misali. Anilar kaldi bizden geriye ve avuçlarima akittigim kadar göz yaslarim… Tas bas yüregine benden sonra demistin ya emrin olur. Payima düsen ayrilik, hasret ve sensizlik ise ben sukutun kollarina siginirim ama sen… Ah etmem sana nasil olsa sen ah edeceksin kendine.
Zehra  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here