En Sonunda…

7
237
bir gece uyudum ben,
bir gece uyanmadim, ansizin.
bir gece çocuklar gibi sendim, ben,
bir gece ölünün hüznü çöktü, ansizin.

hayat durdu, gök karardi,
agaçtaki yapraklar sarardi,
içimdeki kahkaha yüzünü asti.
iste o gece sustum, ben…

beyaz bir melek “sst” dedi, bana,
gülmek ne fayda sana?
neden neselisin, bak geceler kara.
iste o gece, gittim ben…

7 YORUMLAR

  1. nereye gittin:)?gitme bir yere..bu ne karamsarlik, genciz daha..:D bak ben sinav haftasinda bile bu kadar pozitifim, sen neden üzgünsün bu kadar?siirlerinin konusu hep aci, yalnizlik, ölüm, özlem..olumlu yönlerini görmek gerekir yasamin..mutluluk hep bizle, unutma!saati mutluluga kur:))

  2. öncelikle tesekkür ediyorum 🙂
    herkes uykusunda bir yerlere gitmiyor mu? bende diyorum kendime yeteeeeeeer diye ama bir sey oluyor ve degisiyor. ben bu zamanin gençliçinin mutlu olduguna sanmiyorum. insan kendinde olmayan seyler için özlem duyar, sonra da onlari ölmüs var sayar. ben kendimi degil, onlari anlatiyorum.

  3. 😀 bende mutluyum. ama yazarken hüzünleniyorum. insan neseliyken yazamiyor ki. yani en azindan ben yazamiyorum. televizyon programlarinda yazarlari, sairleri ve bestekarlari dinliyorum, onlar da ayni seyi söylüyorlar. yani bizim gibi duygu anlatan insanlar mutluyken üretemiyor. neseli bir tane siirim var sadece ama onun da içinde hüzün var. yani uzun sözün özü zaten Türkiye hüzünlü bir ülke. bu ülkeden asiri neseli seyler sayili çikiyor.

  4. tabi orasi da dogru.üzgün olunca daha çok yaziliyor falan da..mutlu olman sevindirici..bugün bir Türk filmi izliyordum da "bak, su günesi görüyor musun?biz de onun gibi batacagiz, hayat kisa" vs. diyordu.tabi o kiz kötü bir amaçla söylüyordu ama:D söyledigi dogru.neyse, uzadi bu konu.mutluluk da hüzün de ölüm de ayrilik da dügün de bizimle..insaniz neticede..

  5. tabi ki. katiliyorum. bir hikaye vardir mutlaka biliyorsunuzdur, Allah canlilari yarattiktan sonra bu duygulari kime versem, dayanir diye düsünmüs. önce bitkilere vermis, bitkiler dayanamamis solmuslar, hayvanlara vermis sonra hayvanlar dayanamamis ölmüs, en son insanlara vermis, bakmis insanlar dayanikli. demis bu duygular, insanlarin olmali anca onlar hükmeder.

    onun için senin de dedigin gibi her sey insanlar için…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here