Esmer Bir Düste Deli Ruhum…

4
412

Bugün bir baskalik var bende. Beynimde koloniler kurulmus, her bir duygum, digerini sömürgelestiriyor. Bir çetin savaski sormayin. Beyin emrinden bagimsiz bir isyan ki bedenime zor sigiyorum. Bazen geçmis duygularim daha baskin geliyor, bazen gelecek… Yagmaliyor düsünceler beynimi. Belli belirsiz suretler görüyorum duvarlarimda duygularimdan yansiyan, hepsi tanidik ve bir o kadar da yabanci. Duygularimin tuhaf oyunlari. Yasanilabiletesi düsük olasiliklardaki küsüratlarda buluveriyorum kendimi birdenbire. 

Ruhun gel-gitlerinde canim yaniyor. Izleyici kaliyorum kendime. Firar etmek istiyorum bedenimden, gidemeyecegimi bile bile. Hayatta hiç bir sey için kimseden vazgeçmeye degmeyecegine inanirim. Ama mecburi terkedilislerde de zor yasam vesselam. 

Bir an kiz kulesinin huzurlu sessizliginde yok oluyorum, soyutlanan deli bir ruhun yükselisini izliyorum uzaktan, kimsenin görmedigi kimsenin bilmedigi. An sonra Eminönünde gün olup doguyorum tüm sehir uyurken, sonra ansizin bir mevlevihanede bir ney sesinden dökülüveriyorum, ne ayriligi, ne aski anlatiyorum hiç bilinmeyen bir demden çaliyorum. Zira ruhum hiç bir kalibi kabul etmiyor. Sonra Kadiköyde kalabaliga karisiyorum, baska ruhlarin temasindan afallarken ruhum. Her kesifimin sonunda yani basinda buluyorum kendimi ansizin, nefesine nefesini katiyor deli ruhum hissedilmeyecegini bile bile, bu deli ruhu anlamak ta zor vesselam.

Bakmayin siz yüzümde var olan tebessümlere, parçalanmis, dagitilmis hayat artiklarinin içinde, çok kez savas halinde buluyorum kendimi. Öz olan teoride unutulmasi gereken, pratikte ruhumun cama yansiyan akisi adeta. Kapsül kapsül zaman demetleri yutuyorum unutmak adina.. Ben ne yapacagim simdi. çogu kez ayni siradanlikla karsilanan tepkileremi siginacagim.

Ilkbaharin tüm çiçeklerini dersem, yine onun kokusunu bulamiyorum, 4 mevsim meyvesinin 4 ayri reçelinden tatsam, teninden fiskiran lezzeti alamiyorum, esmer bir tende, esmer bir dokunusta, esmer bir öpülüste her an deli ruhum. Bu deli ruhla seni unutmak ta zor vesselam…
 
LEVENT U….

4 YORUMLAR

 1. bu yaziyla ilgili açiklamalarim olucakti deliseyim ilk yorum senden olmamaliydi benden gelmeliydi =(

  hala geç degil =) söylemessem kendimi kötü hissedicem çünkü….

  bu yaziyi yazarken deliseyin "harici terkler psikolojisi" adli yazisindan esinlendigimi söyleyeyim en basta, yaziyi bu sitede ilk okuyanda delisey'dir.

  "harici terkler psikolojisi" benim favorilerim arasinda, muhtesem haz veren bir yazi bana ve her kendimi kötü hissettigimde açar yaziyi okurum, duygularima tercüman, yazima esin kaynagi oldugu içinde delisey'e çok tesekkür ederim…..

  not: deliseyimmmm seni çok seviyorummmmmm =)

 2. bu yaziyla ilgili açiklamalarim olucakti deliseyim ilk yorum senden olmamaliydi benden gelmeliydi =(

  hala geç degil =) söylemessem kendimi kötü hissedicem çünkü….

  bu yaziyi yazarken deliseyin "harici terkler psikolojisi" adli yazisindan esinlendigimi söyleyeyim en basta, yaziyi bu sitede ilk okuyanda delisey'dir.

  "harici terkler psikolojisi" benim favorilerim arasinda, muhtesem haz veren bir yazi bana ve her kendimi kötü hissettigimde açar yaziyi okurum, mistik bir havasi var beni benden alan…. duygularima tercüman, yazima esin kaynagi oldugu içinde delisey'e çok tesekkür ederim…..

  not: deliseyimmmm seni çok seviyorummmmmm =)

 3. kendini iyi hisset, bu konuyu aramizda halletmistik saniyordum:)

  valla utandiriyorsun beni… ben bir sürü dosta siir ve yazilarimi armagan ettim burada da baska yerlerde de…

  asil ben sana tesekkür ederim onur duydum yazilarimla insanlara sevgi dagitabildigim için:)) benim tek derdim bu iste. sevgimi paylasmak:))

  Not: bendeeeee:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here